reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Hej mam do Was pytanie czy i kiedy przeszłyście u swoich dzieci na smoczki 2, bo niby te 1 są do 3 miesiąca, mój maluch zaraz skończy 5 miesięcy a nie chce tych większych smoczków, ani nawet tych do tommego tippa z większą dziurką.
 
reklama
Składy jedzonek dla maluchów polecam sprawdzać, nawet słoiczków z zwykłymi owocami - kupiłam Hip'a i okazało się ze w niektórych (jednoskladnikowych!) jest cukier :angry: np. morele. Kupując sprawdziłam skład dwóch pierwszych a później nie patrzyłam wiec teraz sama wcinam te paskudztwa ;-)

Bzibziok my używamy butelek 2 firm i w 1 powinnyśmy od 3 miesiąca przejść na smoczki dwójki a w drugiej od 4 ale moja krztusila się na nich częściej, zresztą bardzo zachlannie pije wiec nadal używaliśmy jedynek. Dopiero teraz powoli przechodzimy na dwójki ale to tylko dlatego że znowu nam pediatra zmienił mleko na Nutramigen który Lenie tak nie smakuje że bardzo powoli pije ja więc skorzystałam z okazji i zmieniam smoczki :-D

Kiki ja miałam nieco niższe ryzyko ale zdecydowałam się na amniopunkcje bo lekarze tak mnie nastraszyli ze nie byłam w stanie o tym nie myśleć. Usg tez miałam ok, z krwi beta ok a pappa bardzo niskie. U mnie ostatecznie niskie białko pappa oznaczało wyłącznie niską wagę urodzeniowa (2500 w 40tc). Z perspektywy czasu w ew. kolejnej ciąży nie robiłabym w w ogóle badań krwi jeżeli usg byłoby prawidłowe, cała ta historia, strach i czekanie odebrało mi radość ciąży przy czym u mnie były jeszcze inne historie którymi mnie straszyli lekarze - żadna się nie potwierdziła ale co przeżyłam to moje :dry:
W kwestii tego co zrobić musisz sama zadecydować, bo to Ty ponosisz ryzyko badania ... porozmawiaj z lekarzem, rozważ czy masz jakiekolwiek czynniki ryzyka poza złym wynikiem badania krwi i przemyśl czy możesz spokojnie przejść przez ciążę z taką wiedzą no i co by było gdyby jednak ( odpukać) dziecko miało wadę.
Dodam że z forum, do czasu gdy sledzilam wątki dot. badań prenatalnych spotkałam 1 przypadek gdzie choroba malucha się potwierdziła ...
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Bzibziok u nas każda próba zmiany smoczków na 2 kończy się fiaskiem mały się krztusi i nadal je z jedynki a tak mi to powoli idzie że szoook!
Jeśli chodzi o cumle to pilnuje i zmieniam co do mc bo czytałam że może dziecko mieć później krzywy zgryz.
Lenka no tak mamy nauczke żeby czytać opakowanie 3 razy. A ten cukier to jakaś zaraza wszędzie muszą go dodawać?
Małemu chyba idą zęby bo nie chce jeść butelki myślałam że zraził się do mleka ale rozmawiałam z koleżanką i u niej było tak samo. Z łyżeczki dziecko jadło a butla była bee i lada moment wyszły dziecku zęby.
 
Infinity ja zawsze czytam co jest zawarte w słoiczku, żeby też wiedzieć dokładnie ile czego zawiera... tym bardziej jestem na siebie wściekła, że w tej konkretnej sytuacji nie zadziałał odruch. I masz rację, deserek śliwki Hippa też jest z dodatkiem cukru. Dlatego jestem fanką gerbera, tam jeszcze nic mi nigdy nie podpadlo.

Bzibziok hmm jakoś konkretnego momentu nie pamiętam, ale dość szybko zmieniliśmy smoczek do mleka. Do wody zawsze mam o poziom niższy. U nas to w ogóle pomieszanie, bo np soki Fifi pije najlepiej z Y Dr Browna, mleko z 3 Aventa. Nie ma jednego szablonu na dzieci, trzeba obserwować, próbować, każda najlepiej zna swoje dziecko
 
Lenka przeczytałam teraz skład jogurtowego słoiczka z hipp i zawiera cukier ;/ pisze na nim żeby zużyć jednorazowo pół słoiczka tylko ???? Natomiast słoiczek z babydream mus wieloowocowy ze zbożami zawiera cukier ale tylko naturalnie występujący w owocach więc jak dla mnie jest lepszy. W ogóle rzeczy z babydream mają do rą opinie jeśli chodzi o skład mleka i słoiczków. A hipp i nestle zaczyna marnieć w moich oczach. Chy
ba za bardzo dajemy się omamić reklamą. Marketing robi swoje :/
Jeśli chodzi o deserki to przeważnie miksuje owoce i przy tym zostane.
 
Lenkabar tak jak piszesz, Hipp niestety przynajmniej w kilku owocowych sloiczkach ma cukier ... jakoś tak się nastawilam na tą firmę przez ten znaczek 'bio' i teraz mam ekologiczny cukier :-p
Warzywka kupiłam Bobo Vity bo mała straszny alergik a tylko oni mieli pojedyncze warzywa takie jak brokuły, groszek czy kalafior ... znalazłam tez fajne słoiczki Humany bio w Tesco - sprowadzane z Niemiec, mają tylko dodatkową naklejkę po polsku, tylko cena nie zachęca :dry: ...
 
Lenka przeczytałam teraz skład jogurtowego słoiczka z hipp i zawiera cukier ;/ pisze na nim żeby zużyć jednorazowo pół słoiczka tylko ???? Natomiast słoiczek z babydream mus wieloowocowy ze zbożami zawiera cukier ale tylko naturalnie występujący w owocach więc jak dla mnie jest lepszy. W ogóle rzeczy z babydream mają do rą opinie jeśli chodzi o skład mleka i słoiczków. A hipp i nestle zaczyna marnieć w moich oczach. Chy
ba za bardzo dajemy się omamić reklamą. Marketing robi swoje :/
Jeśli chodzi o deserki to przeważnie miksuje owoce i przy tym zostane.
 
Odebrałam zdjęcia z sesji :)
Zosia (2) [1024x768].jpgZosia (5) [1024x768].jpgZosia (28) [1024x768].jpgZosia (36) [1024x768].jpg
 

Załączniki

  • Zosia (2) [1024x768].jpg
    Zosia (2) [1024x768].jpg
    17,2 KB · Wyświetleń: 63
  • Zosia (5) [1024x768].jpg
    Zosia (5) [1024x768].jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 47
  • Zosia (28) [1024x768].jpg
    Zosia (28) [1024x768].jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 65
  • Zosia (36) [1024x768].jpg
    Zosia (36) [1024x768].jpg
    33,6 KB · Wyświetleń: 63
reklama
Do góry