reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

czarna79 dzięki za informację dotyczącą kontaktów;-)
Hej dziewczyny długo się nie odzywałam.Jestem w trakcie badań, powtórzenie cukru nie wyszło najlepiej:-:)-(.:-(.Jutro mój lekarz wraca ze Stanów to będę wiedziała co dalej:baffled:
Ciril nie martw się, wszystko na pewno będzie dobrze.Cukier wyregulujesz dietką i się ustabilizuje:-)
Wyleczyłam wszystkie zęby :-D:-D:-D
na koniec potraktowała mnie fluorem i na dłuuuugi czas mam święty spokój. Za jakieś pół roku do rutynowej kontroli, tym bardziej, że mam zamiar karmić.
Zadzwoniła do swojego znajomego ginekologa, który pokierował mnie do fajnego specjalisty. Mam jechać do niego w przyszłym tygodniu. Jakoś tak pewniej się czuję, że ktoś tam znajomy się mną zajmie...
beza gratuluję zrobionych ząbków. Przynajmniej będziesz miała na jakiś czas spokój.
Ja mam w poniedziałek wizytę i pewnie też cukier do powtórzenia :baffled:, dbam o słodycze i żeby jeść mniej a częściej. :tak:
Kasia1978 trzymam kciuki za wizytę:tak: Bądź dobrej myśli, może akurat nie będziesz musiała ponownie pić tych "słodkości".
 
reklama
Cześc dziewczynki, ja tak dzisiaj na chwilkę, bo coś ogromnego lenia mam... Poza tym jednak baaardzo boli mnie w krzyżu, a krocze to tak boli jakbym całą noc dokazywała he he.... Co do torby do szpitala, to ja nie wiem jak się spakuję w jedną... jedna właśnie spakowana ale tylko dla dzieci a gdzie moje przybory??? pozdrawiam, idę leżeć. buziaki
 
a czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda ta dieta?? Co można czego nie można??:confused:


Do szpitala zamierzam się spakować w dwie torby, albo jedną wielką. Tylko trzeba sobie dobrze wszystko poukładać, żeby później nie mieć problemu z szukaniem;-)
 
Dziewczyny wierzcie mi ze podczas porodu nie bedziecie myslaly o tym czy wam sie persi wydluza tylko by jak najszybciej minal bol i zobaczyc dziecko wszystko inne nie bedzie wazne czy koszula za krotka czy i cos wystaje ?? to naprawde wtedy jest nie istotne kazda z was bedzie myslec by jak najszybciej bylo po wszystkiemu!
Ja stanik mialam zdjety poniewaz od chwili przyjecia na izbie daja specjalna koszule do porodu (tak jest u nas)
Malena Co do przewijaka to sama zobaczysz jak dlugo w nim bedzie sie dziecko miescilo trudno okreslic wiek??
 
Ciril kurde nie pomoge ci z ta dietka bo ona przypisywana jest indywidualna. U nas wysyłaja przewaznie na 2/3 dni do Poznania. I tam jest obserwacja i dobieranie dietki.:tak:
A moze poszukaj w necie????
 
a czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda ta dieta?? Co można czego nie można??:confused:


Do szpitala zamierzam się spakować w dwie torby, albo jedną wielką. Tylko trzeba sobie dobrze wszystko poukładać, żeby później nie mieć problemu z szukaniem;-)
Z tą dietką to i ja chyba powinnam spróbować, bo jak byłam u rodzinnego to mi lekarka zrobiła taki szybki pomiar i wyszło ponad normę.:szok:Nie biorę tego aż tak serio, bo wcześniej nażarlam się jak zwykle słodyczy i chyba wynik był zafałszowany, ale faktycznie przesadzam ze słodkościami.

Ja chyba zapakuje 2 torby, jedna dla mnie druga dla dzidzi. Będzie wiadomo gdzie co jest.:tak:
 
a czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda ta dieta?? Co można czego nie można??:confused:


Do szpitala zamierzam się spakować w dwie torby, albo jedną wielką. Tylko trzeba sobie dobrze wszystko poukładać, żeby później nie mieć problemu z szukaniem;-)

Wycięte z innego wątku na BB:
ZALECENIA DIETETYCZNE W CUKRZYCY CIĄŻOWEJ - (KTÓE DOSTAŁAM OD DIETETYCZKI)

1 Liczbę posiłków należy zwiększyć do 6-7 dziennie. (ja zjadam 5 i nie chodzę głodna )Posiłki należy spożywać regularnie . Dieta powinna dostarczać podobnych
ilości składników pożywienia w ciągu kolejnych dni.
2. W każdym posiłku powinny znajdować się produkty zawierające węglowodany złożone - wolnowchlanialne - pieczywo razowe, kasze, ryz , makarony, mąka, ziemniaki. Węglowodany , inaczej cukry są to składniki , które wpływają bezpośrednio na poziom glukozy we krwi.
Wyróżniamy 3 rodzaje węglowodanów :
- niewskazane - wchłaniające się najszybciej z przewodu pokarmowego i powodujące szybkie zwiększenie stężenia glukozy we krwi - cukier , miód, słodycze, ciasta, czekolada, lody, soki owocowe, dżemy, coca cola i inne napoje słodzone, syropy, owoce cukrowane lub naturalnie słodkie.
- wskazane - wchłaniające się dość szybko z przewodu pokarmowego ( zwiększenie stężenia we krwi jest wolniejsze ),
produkty mączne - biały chleb, ryż, ziemniaki, kasze , płatki, makarony
owoce - banany, melony, jabłka , gruszki, śliwki, poziomki, truskawki
mleko - jogurty
- wskazane - wchłaniają się najwolniej z przewodu pokarmowego (zwiększenie stężenia glukozy jest najwolniejsze)
jarzyny - wszystkie części roślin, korzenie, łodygi, liście , kwiaty.
produkty zbożowe i chleb gruboziarnisty razowy, niełuskany ryż , kasza gryczana.

3. Zalecane są pokarmy, które zawierają dużą ilość błonnika ( błonnik zawarty w pożywieniu zmniejsza ilość wchłanialnego w jelitach cukru).
Ciemne pieczywo, kasza gryczana, jaglana, jęczmienna, płatki owsiane, warzywa na surowo.

4. W każdym posiłku powinny znajdować się warzywa lub owoce.

5. Do smarowania pieczywa używamy masła, do surówek i sałatek oliwy lub olejów roślinnych.

6. Unikamy zbytniej ilości soli, należy pamiętać, że przemysłowo przygotowane pożywienie z reguły zawiera jej zbyt dużo.

7. Wykluczamy pokarmy smażone i tłuste. Dozwolone jest gotowanie, duszenie bez dodatku tłuszczu, pieczenie w folii aluminiowej.

8. Zabronione jest używanie sztucznych środków słodzących oraz słodyczy przeznaczonych dla diabetyków.

Szczególną uwagę musimy zwrócić na mleko i produkty mleczne. Spożywamy mleko o niskiej zawartość tłuszczu, chude twarogi, jogurty naturalne i kefir. Ze względu na dużą zawartość tłuszczu należy ograniczyć sery żółte, topione, i mleko skondensowane. Płynne produkty mleczne zawierają tzw. cukier mlekowy - szybko podwyższają poziom glukozy we krwi, dlatego nie należy pić mleka w większej ilości niż jedna szklanka. Nie należy łączyć w jednym posiłku dwóch produktów mlecznych (np. kanapka z twarogiem + mleko do picia).
UWAGA Spożycie mleka na śniadanie u wielu osób jest powodem podwyższonej wartości cukru we krwi po śniadaniu. W takim przypadku wskazane jest spożywanie mleka po południu lub wieczorem .

Mleko nie może stanowić samodzielnego posiłku. Wskazany jest dodatek pieczywa lub produktu zbożowego zawierającego duże ilości błonnika.
Mięso i przetwory mięsne, ryby - zaleca się wybieranie chudych gatunków.
Mięso chude, drób, ryby, jaja - nie zawierają węglowodanów więc nie mają wpływu na poziom glukozy we krwi.
Warzywa- powinniśmy jeść je w każdym posiłku, ponieważ są dobrym źródłem błonnika .
Więcej węglowodanów znajduję się tylko w kukurydzy, groszku zielonym, ziemniakach, suchej fasoli, suchym grochu - dlatego należy ograniczyć ich spożycie.
Zaleca się spożywanie warzyw na surowo - kalafior, kapusta pomidory, ogórki, papryka, sałata. Można je jeść w większych ilościach.
Owoce - spożywane w większych ilościach powodują wzrost stężenia glukozy we krwi. Zawartość węglowodanów w owocach jest różna. Najwięcej jest ich w winogronach, bananach, gruszkach, śliwkach, owocach suszonych - dlatego ich spożywanie jest zabronione. Mniej węglowodanów zawierają jabłka , maliny, mandarynki, pomarańcze, brzoskwinie, kiwi, porzeczki, wiśnie. Najmniej truskawki, arbuzy, grejpfruty.
Zalecane są owoce na surowo. Ilość owoców podaną w dziennej racji pokarmowej dzielimy na dwie porcje i spożywamy je łącząc z pieczywem lub produktem zbożowym na drugie śniadanie i podwieczorek.

ZALECANE
Chleb razowy pełnoziarnisty, razowy mieszany, graham, chleb chrupki.
Grube kasze, gryczana, jaglana, wiejska, ryż niełuskany.
Jogurt , kefir, maślanka, chudy twarożek, jajka .
Chude gatunki mięsa, cielęcina, indyk, drób zawsze bez skóry, chude ryby.
Masło extra, oleje roślinne, oliwa z oliwek.
Jarzyny na surowo, sałata, rzodkiewka, ogórek, pomidor.
Owoce o mniejszej zawartości cukru, na surowo w ilości dozwolonej w diecie (250g)

DOZWOLONE
Słone paluszki, krakersy, biały chleb, suchary bez cukru, pieczywo tostowe, makaron, ryż, mąka, drobne kasze, wafle bez cukru, mieszaniny masła z olejem tzw. miksy, soki warzywne (np. pomidorowy), chuda wieprzowina (szynka , polędwica) ziemniaki gotowane i tłuczone, groch, fasola, soje, soczewica, herbata słaba bez cukru, kawa naturalna (jedna filiżanka dziennie, jeżeli nie ma przeciwwskazań), kawa zbożowa, woda niegazowana, herbata owocowa naturalna bez cukru.

NALEŻY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ
Sery żółte i topione, ryby - makrela, łosoś , pstrąg, śledź, mięso wołowe, jagnięcina, groszek zielony, kukurydza, marchewka gotowana, buraki, konserwy jarzynowe.

ZABRONIONE
Cukier, miód, sztuczne środki słodzące, ciasta, czekolada, chałwa, sękacz, cukierki, lody, dżemy, konfitury, soki owocowe, mleko pełne, śmietana, tłuste żółte sery, napoje słodzone z dodatkiem pełnego mleka - jogurty, tłuste mięsa, baranina, kiełbasy wieprzowe, salceson, parówki, kiszka, słonina, boczek, smalec, nerki, płuca, owoce morza, gęsi, kaczki, majonez, frytki, chipsy, ziemniaki smażone owoce w cukrze i kandyzowane, owoce suszone, orzechy, napoje alkoholowe, konserwowane owoce, galaretki, kisiel i budyń z cukrem, owoce o dużej zawartości cukru - banany, winogrona, gęste, tłuste i zawiesiste zupy, zaprawiane zasmażkami, śmietaną, ostre przyprawy - ocet musztarda, papryka, mocna herbata i kawa w większych ilościach.


Dietetyczka zaleciła również aby nie łączyć nabiału z owocami. Popijanie posiłków też ma wpływ na poziom cukru. Im bardziej „płynny posiłek” tym szybciej się strawi i poziom glukozy szybciej wzrośnie. DELEKTUJMY SIĘ KAŻDYM KĄSKIEM. Raz na obiad zjadłam 7 pierogów ruskich z małą ilością skwarek i po godzinie miałam 126 (limit jest do 130). Ładnie prawda? Trzeba jednak pamiętać, ze każdy organizm reaguje inaczej. Raz natomiast zjadłam w pośpiechu i potem miałam jeszcze nerwówkę zanim sobie zmierzyłam poziom cukru. No i wyskoczyło mi 142...Jak wiadomo pod wpływem stresu szybciej spalamy, a co za tym idzie – wyższy poziom glukozy.
A! Jeszcze jedno. Ginekolog wyjaśnił nam jaki wpływ ma podwyższony poziom cukru na maluszka. Kiedy mamuśce podnosi się poziom cukru, to maleństwu również. Wówczas jego malutki organizm wytwarza insuliny tyle aby obniżyć max cukru. Po porodzie przecinając pępowinę organizm maluszka wciąż wytwarza duże ilości insuliny przy braku cukru. Dzieci mają potem problem z adaptacją i często gęsto podaje im się glukozę. Fachowo nie wyjaśnię Wam o co chodzi, ale wiem , ze warto zmienić swoja dietę na parę tygodni niż potem martwić się o zdrówko dzieciątka
 
reklama
Do góry