reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Koreczek Ty już w 38 tydzień weszłaś więc wszystko możliwe, mnie też jakiś czas temu czyściło przez dwa dni ale fałszywy alarm. Masz jeszcze jakieś objawy?? Pamiętam że jak mnie czyściło przed pierwszym porodem to zaraz na drugi dzień mi zaczął czop odchodzić.... W każdym razie trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.
 
reklama
Madziarka, ogólnie to tylko mnie czyści i spojenie boli, że chodzić nie mogę, jakby glowka była już tak nisko... wczoraj kostki miałam tak spuchniete że w ogóle ich widać nie było, jeść mi się nie chce...
 
Coś czuje że poród mi się zbliża, chociaż nie jestem pewna. Strasznie mnie czyści i nie wiem co o tym myśleć....

ja takie myśli w niedzielę miałam bo strasznie się czułam i mega rozwolnienie, przerażona byłam bo po pierwsze JA MAM JESZCZE MIESIĄC do terminu!! a po drugie jeszcze nie gotowa jestem :-p
na szczęście w poniedziałek byłam u tej swojej gin i wg niej to jakaś wirusówka czy coś bo wszystko było zachowane jak należy
.
.
Ja w końcu nastawiłam pranie ubranek dla maleństwa, ale przynajmniej będą ciuszki świeże ;) No i wczoraj w końcu zamówiłam kilka rzeczy z allegro które potrzebowałam. Jeszcze dostawka do wózka i muszę torbę do szpitala wreszcie spakować.
tez dopiero co poprałam rzeczy dla malutkiej i prasowanie kończyłam
a torbe próbuje spakować - dziś szukam list które tu były hehe ciekawe kiedy w końcu mi sie uda przybrać do pakowania - chyba boję sie że jak już będzie gotowe to tylko rodzić a ja naprawdę "muszę" dotrwać do terminu ;-)

U mnie jeszcze taki problem że mamy się "na swoje" przeprowadzić, teoretycznie nie ma problemu ale kochanie moje jakoś przestał dążyć w tę stronę, chyba ma obawy czy na początek powinniśmy być już tam czy lepiej mieć babcię na miejscu :tak: tak więc rzeczy poprane i przygotowane ale jeszcze nie mają swojego miejsca, bo albo tu na półki powykładać albo już u siebie, a czas ucieka jak szalony hehe


Ja też mam problem z bólami w pachwinach/ dole brzucha ale to chyba już tak musi być Najbardziej mi to dokucza nocą jak próbuję się z boku na bok przekręcić, juz od jakiegoś czasu sugeruję mężowi że jakiś podnośnik mi trzeba nad łóżkiem zainstalować ;-) bo już mego nieporadna się czuję
 
Koreczek Ty już w 38 tydzień weszłaś więc wszystko możliwe, mnie też jakiś czas temu czyściło przez dwa dni ale fałszywy alarm. Masz jeszcze jakieś objawy?? Pamiętam że jak mnie czyściło przed pierwszym porodem to zaraz na drugi dzień mi zaczął czop odchodzić.... W każdym razie trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

a po jakim czasie tego czyszczenia i od odejścia czopa nadszedł poród????
jak 2-3 tyg to będę spokojniejsza gorzej jak 2-3 dni ;)
 
Ewula, no tak, zaraz napisze dane na odpowiednim watku:tak:

Koreczek, juz teraz mozesz sobie smialo rodzic, wszystko masz gotowe i dzidzia tez donoszona:-) Tak po objawach sadzac to jak najbardziej malenka szykuje sie na swiat, a zauwazylas wieksza ilosc wydzieliny z pochwy? Bo to tez znak ze cos sie tam dzieje...

Kimkim, doradze Ci z autopsji ze lepiej pierwszy miesiac miec babcie pod reka. To naprawde trudny czas, zwlaszcza przy pierwszym dziecku, bedziesz sie psychicznie pewniej czula zanim sie do dzidzi przyzwyczaisz, zawsze cos pomoze czy chociazby chwile zabawi. Czesto po porodzie dopadaja dolki przez hormony, takze warto miec jakies dodatkowe wsparcie obok, oprocz meza, ktory tez bedzie po swojemu przezywal nowa sytuacje:tak: Duzo odpoczywaj kochana to przetrzymasz jeszcze troche, choc te bole sugeruja ze sie wszystko przygotowuje..

Ja zalozylam pas podtrzymujacy ( spodnie z szerokim pasem pod brzuch:-)) i mniej ciagnie i boli przy chodzeniu, po poludniu to nawet moglabym polatac, ale kregoslup z kolei mi nie pozwoli:-D No oby spokojnie do soboty...
 
Gratulacje dla nowych mamusiek :-)Kobitki zaczynam się już pomału bać porodu....dzisiaj ubraliśmy już pościel bo mam jakieś takie dziwne przeczucie że to może być lada chwila:szok:a jak przeczytałam że już następne dwie mamy się rozpakowały to strach mnie ogarnął! Koreczek może ty następna jak już jakieś tam pierwsze symptomy masz....ja tez zauważyłam więcej wydzieliny i jak więcej pochodzę, coś porobię to takie kłucie w dole brzucha i twardnieje .Pachwiny też mnie bolą a przewracanie z boku na bok w nocy to męka jeszcze pospać nie mogę bo biodra strasznie bolą jak dłużej leżę pomimo tego że kupiłam tą poduszkę rogala do spania a i tak marny efekt ehhhh może i czas na ten poród już sama nie wiem. Zdrówka dziewczyny :-)
 
kimkim no na drugi dzień urodziłam :) na szczęście byłam w szpitalu przed porodem,bo miałąm słabe skurcze i myślałąm że to przepowiadające, jakbym była w domu to bym może nie dojechała na czas. Wody mi nie odeszły, tylko miałam przebity pęcherz. a jeśli chodzi o czop to czasem dopiero przy samym parciu wychodzi, albo przez kilka dni, róznie to bywa. Ogólnie to czyści przed samym porodem, organizm oczyszcza jelita żeby poród lepiej szedł, coś tak jak lewatywa, chociaż też nie każdą.
Też bym chciała taki podnośnik ;) mnie jeszcze jak wstanę z łóżka to tak kłuje, taki promieniujący ból mam od kości krzyżowej do pośladków, jakby mi ktoś noże wbijał, normalnie do łazienki po ścianie idę, ale to tylko chwila bo jak rozchodzę to przechodzi.

Dziewczyny jak dobrze że jest to forum i możemy się powyżalać co nas boli itd i się rozumiemy bo to samo przechodzimy, nikt inny tak ciężarówki nie zrozumie jak inna ciężarna. Też macie takie wrażliwe piersi???? masakra

koreczek no może to już niebawem &&&&&&

Joanna taki pas to fajna sprawa musi być, na pewno mnie też by ulżył, ale już teraz mi się nie opłaca kupować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczyny ja tez kurde przyuważyłam duuużo wydzieliny :szok: pierwsze dziecko urodziłam duzo po terminie co nie znaczy że tym razem też tak bedzie ale kurcze jeszcze troche wcześnie jest...w piątek idę do lekarza zobaczymy co mi powie
 
Do góry