reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Kainkas a dostał 6w1 czy 5w1 czy 3w1?
Ja jak Kacper się urodził brałam te 3w1 ale teraz tez mysle ze wezme te co trzeba ale chyba normalnie 1w1...już sama nie wiem..no ale te 5w1 mnie przerazaja...
 
reklama
takie 5 w 1 i to słono płacilismy...lekarka nas przekona,la a my jej zaufalismy:-( na szczescie nic sie nie stało ale teraz sie boje
 
Secreto 36 tydzień... Pięknie :tak: Gratuluję.
Ja staram się nie myśleć o porodzie, to tez nie panikuję ;-)


Upatrzyłam sobie w końcu wózek, który mi odpowiada. .. :tak: Tylko skąd wziąć używany :-p Z moim szczęściem to nik w granicy 50km nie wystawi takiego na sprzedaż... ale jestem twarda i czekam :-D Jak zacznę panikować to będzie za późno :-D
A takie cudo mi się spodobało i wygodnie mi się toto prowadziło ;-)
e2aa239d8fc68ed176ff30ecb4e76e4e.jpg
oczywiście kolor nie musi być ten, aż tak wymagająca nie jestem...
 

Załączniki

  • e2aa239d8fc68ed176ff30ecb4e76e4e.jpg
    e2aa239d8fc68ed176ff30ecb4e76e4e.jpg
    59,7 KB · Wyświetleń: 37
Witam poniedziałkowo i lodowo:) u mnie mróz i wszytko zlodowaciałe bo wczoraj padał marznący deszcz.

Uff wstałam bez bólu głowy co za wspaniałe uczucie wczoraj aż płakałam tak mnie bolała i apap nie pomagał.

Jolcia no to masz już dużo tych rzeczy super będziesz przebierać i przebierać swoją córcię.

Anetka to poszalałaś wczoraj ale ty masz kobietko energii od 10 do 18 poza domem ja po dwóch godzinach już jęczę że wszytko mnie boli i chce poleżeć.

Muniuś co do pływaniaq dzieciaków to jest cudny widok z Miłoszem chodziliśmy sami na basen od 6 mieś a na kurs od 3 roku życia tertaz zaczyna pływac sam bez rękawków deski więc super. Chodząc z nim widziałam grupy maluchów kilkumiesięcznych jak pod wodą zasuwają i to jest super dlatego z Klarą mam zamiar zacząć chodzić na zorganizowane zajęcia jak skończy pare miesięcy.

Moniqaa mi przy Miłoszu te rozmiary w miesiacach zgadzały się prawie zawsze z tym jak rósł i nie było problemów.

Masiosia piękne ciuszki dla okruszka:)

Muniuś o ludzie ile ty tego już masz i piszesz że wiekszość na pierwsze 6 mieś to ja bym nie miała gdzie tego zmieścić a mi się wydawało że dużo mam ale mnie posieszył widok takiej ilości to mogę jeszcze coś dokupić jak mi wpadnie w oko bo i tak nie przegonię ciebie;-).

Anetka piękne łupy dla Michell jak widzę takie ciuszki to bardzo sie cieszę że tym razem będziemy mieli dziewczynke i będę mogła szaleć z ciuchami.

Susi czyli wysttęp małej udany pierwsze koty za płoty a trema musi być i już dobrze że się udało gartulacje.

Agnis jeszcze raz 100 lat dla synka.

Secreto tylko spokojnie z tym sprzątaniem nieprzemeczaj sie i jak już ogarniesz to wrzuć fotki. No i gratki 36 tyg to juz rozwiazanie coraz blizej.

Kainkas może jak już maluszki będą na świecie i my się z nimi oswoimy ogarniemy to się umówimy na spacer wspólny albo kawkę :)

Co do szczepionek ja Miłka szczepiłam według skazań mojej pediatry i było to 6 w 1 i teraz tez będę jej słuchać bo jak do tej pory to się na niej nie zawiodłam w leczeniu młodego i mnie a komuś muszę zaufać bo inaczej bym zwariowała.

Trzymam kciuki za usg i wizyty dzisiejsze.
 
Witajcie:)
Dziś spałam do 9 zapomniałam nastawić budzik... Amelka mnie obudziła koło 7 ale chciałam jeszcze tak do 7:30 pospać;-) pierwszy raz od dawna się wyspałam:-) dziś mam wizytę u gina, a po spotkanie z Wami:-D ALE SUPER!!
Miałam prać ale nie mam jak suszyć w moim mieszkaniu, czekać muszę na sprzyjające warunki na zewnątrz.

Anetka piękne te Twoje łupy dzisiejsze i oczywiście mój faworyt to sweterek z sarenką jest obłędny! jak tam po usg?

Maniuś jeśli będziesz wiedzieć o jakiś tajemniczych rytuałach co by zgagi nie było, proszę podziel się! bo ja już po śniadaniu mam zgagę i tak cały dzień... w nocy jak wstawałam po 3 na siku to też jeszcze miałam:baffled: no ale co się dziwię jak jem wszystko to co sprzyja zgadze, a niczego innego nie mogę:baffled: może coś mój gin mi na to poradzi.

Agnis gratulacje 33:) :-)samych bajkowych dni dla Kacperka :-)

Carri :-)dla Twojej córeczki również życzę samych kolorowych dni:-)

Ewa takie wpadki będą się zdarzać:) nawet szkolne dzieci czasem sikają w nocy.

Secreto gratulacje 35! ja też już bym mogła być w 36 tygodniu ;-)

Moniqaa co za wózek sobie upatrzyłaś?


Trzymam kciukasy za dzisiejsze wizyty, za wyniki :)
Miłego dnia życzę :)

ps. a mnie dziś znów męczy ochota na SNIKERSA!! on mi spokoju nie daje:baffled:
 
Agnis teraz zamiast 3 wkłuc to jest ta szczepionka 5w1 lub 6 w 1....

Ja szczepiłam 5 w1, jak sie szczepi całym cyklem 6 w 1 to dziecko dostaje o jedna dawkę wzw typu b wiecej...... niektorzy pediatrzy tez mieszaja i daja 5w1 razem z tym 6w1 zeby wlasnie wzw typu b nie bylo za duzo.....
 
ja hanie w 37 rodziłam i tłumaczyli mi ze ma wpis ze wczesniak bo nie ważyła 2500g- a poniżej 2500 to wczesniak choćby 39tc był...a niby dziecko od 37tc i 2,5kg jako donoszone:tak:

No właśnie Aniela się średnio jako wcześniak kwalifikowała, w zasadzie tylko z urodzenia - 36 tc.
Ważyła ok. 2900 g, więc więcej niż jej przenoszona kuzynka (2600 g) ;)
A w poradni patologii noworodka, gdzie jako wcześniak była pod opieką przez rok, kazali przynieść kopię usg główki, bo miała obustronny wylew przy porodzie i w zasadzie to było główne kryterium, które ją do obserwacji kwalifikowało.

No ale Franek donoszony (38 tc), a te miał wylew, tylko że jeden.

A właśnie - orientujecie się, czy jeżeli jedno i drugie moje dziecko miało wylewy przy porodzie, to mogę żądać zrobienia usg w szpitalu?
Franek miał robione przez powiększony komory boczne mózgu, co wyszło jeszcze w ciąży, a Aniela - jako wcześniak. Antek na razie wszystkie wyniki ma ok, jeśli go donoszę, to mogą nie chcieć usg zrobić.

***
Ja szczepiłam Franka 5w1, Anielę refundowanymi. Nie widzę różnicy.
To znaczy widzę - w cenie ;) A Nuśka nawet mniej płakała przy swoich kłuciach niż Frulik. Więc teraz też jedziemy refundowanymi.
 
reklama
Agnis teraz zamiast 3 wkłuc to jest ta szczepionka 5w1 lub 6 w 1....

Ja szczepiłam 5 w1, jak sie szczepi całym cyklem 6 w 1 to dziecko dostaje o jedna dawkę wzw typu b wiecej...... niektorzy pediatrzy tez mieszaja i daja 5w1 razem z tym 6w1 zeby wlasnie wzw typu b nie bylo za duzo.....

To co w końcu brać?
A te nieskojarzone są złe? Kurde to taki dylemat. Na pewno zaszczepię, tu nie mam wątpliwości tylko no właśnie czym...
No i te skojarzone tez tanie nie są..nie wiem ;/ kurde no:wściekła/y:
 
Do góry