reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

czytam o USG genetycznym.. Ja 13wrzesnia mam wizytę i od razu bedę mieć takie USG. Przy pierwszej ciązy tez miałam...zalecam każdej mamie..jakoś spokojniej na serduchu się robi
 
reklama
JA jeszcze nie rozmawiałam z dr o USG genetycznym ale zapewne za 2 tygodnie będzie już o tym mowa w końcu to będzie już 12 tydzień.
SPADAM DO WYRA...dobranoc :tak:
 
Mamusiasynka no ja też uważam że USG nie szkodzi, tylko tak lekarz mi powiedział, już bardziej chyba to gmeranie szkodzi niż samo USG:szok:.
Nikusia82 to współczuje z tą wodą, jakaś masakra! A ja jutro będę walczyć z kawą:ninja2:. (jaka dziwna emotka).

MMka1978 tak myślałam, że lepiej 3D, Ja chodzę prywatnie, ale mój gin ma zwykłe chyba tylko, ale jutro zadzwonię do przychodni i się dopytam jeszcze (ale te panie nigdy nic nie wiedzą, a gin jest na urlopie:baffled:) a ja już musiałabym się umówić na to badanie, bo potem nie zdążę, takie są kolejki. Zobaczymy jutro, dzięki za info.

Spadam do łóżka, bo jestem padnięta. Miłego wieczorka i spokojnej nocy wszystkim.
 
Moniqaa zajrzyj na zakupowy.;-)
W pierwszej ciąży miałam genetyczne, teraz też będzie ale nie na tj wizyci bo będzie jeszcze za wcześnie, myślę, że na kolejnej zrobi. Ostatnio bardzo się denerwowałam tym genetycznym teraz tez lekko się denerwuje, ale wierzę, że będzie dobrze. Teraz muszę zrobić badanka zlecone na 14 sierpnia.
 
Witaj Marto :)

Dziewczyny, wróciłam dopiero do domu i padam na pysk. przeczytałam wasze wiadomości, ale mam takie zaległości, że nie będę odpisywać.
Ja co do Mewy nie będę się wypowiadać. To jej życie, powinna poszukać pomocy u psychologa.

ŻYczę wam spokojnych snów. Trzymajcie kciuki za moje jutrzejsze USG :)
 
Witam wieczorowa pora!

ja przez wzglad na to ze chodze i priv i na nfz to tez bede miala dwa usg genetyczne. Kurcze nie chce sie ujawniac z tym ze chodze do dwoch lekarzy jednoczesnie bo niby nie ma nic w tym zlego ale mam wrazenie ze jednak lekarzom nie po nosie jak sie chodzi do dwoch bo moze mysla sobie ze sa sprawdzani albo co. Jak jeszcze sie staralismy z mezem o dzidzie to zaczelam chodzic do tej ginki na nfz ona jest specjalista w dziedzinie naprotechnologii , kazala mi zrobic mase badan i bylo jakies badanie ktore mńie zaniepokoilo a jej dluzszy czas mialo nie byc wiec zapisalam sie do tego starego gina priv. Zaszlam i mowie ze sie staramy i inna pani dr zlecila mi te badania i tu wyszlo to i zastanawiam sie co to moze znaczyc to powiem wam ze mimo iz pan dr byl zawsze mily i czarujacy to na tej wizycie potraktowal mnie bardzo szorstko i zbagatelizowal te badania dlatego tak mi sie wydaje ze lekarze nie lubia byc jednym z dwoch. Tak wiec wracajac do tematu 27 08 mam genetyczne na nfz a 02 09 mam w klinice gdzie maja najnowoczesniejszy sprzet na podlasiu.
ide spac dobranoc.
 
marcia nie przesadzasz z tymi podwojnymi badaniami? Ja balabym sie ze zaszkodze dziecku. Sa podejrzenia ze usg szkodzi. W norge tylko raz robia.... W polsce mialam dwa jak bylam w pierwszej ciazy...
 
hello,
proponuje zrobić oddzielny temat z listą zakupową /wyprawkę/. Może jak znajdę swoją starą listę to skopiuje, bo któraś z Was się pytała.

A z tymi badaniami...mi lekarz mówił, że jeśli on coś zobaczy nie tak to wtedy mnie skieruje na specjalistyczne badania a jeśli jest oki to nie będzie mnie stresować. A co jeśli dzidziuś okaże się ,żę jest chore??Całą ciąże chodzić i się stresować a i tak dziecko będzie się kochać jakie by nie było

Ja w poprzedniej ciąży miałam co tydzień, co dwa robione usg dopochwowo. Też czytałam, że to 'szkodzi' ale co miałam zrobić jak musiałam.


Tutaj dziewczyny mają przykładowe wyprawki https://www.babyboom.pl/forum/luty-2014-f517/lista-wyprawkowa-dla-maluszka-i-dla-mam-67104/... Ale proponuje zrobić oddzielny temat wyprawka dla maluszka i mamy /do szpitala/ jakoś tak żeby było wszytsko jasne i czytelne. Oczywiście to co jest na wyprawce jest konieczne musowo, wiem po sobie.


Pokój
łóżeczko 1 szt.
materac - kokosowy 1 szt.
karuzela do łóżeczka 1 szt.
lampka nocna 1 s
komoda, szafka
przewijak 1 szt.
pościel - wypełnienie 1 szt.
pościel 2 szt.
prześcieradło 2 szt.
podkład do łóżeczka 2 szt.
kocyk 2 szt.
rożek 1 szt.
mata edukacyjna do zabawy 1 szt.
puzzle piankowe pod matę 1 paczka

Pielęgnacja
pieluchy - tetra 10-15 szt.
pieluchy - flanela 6 szt.
ręczniki z kapturem 2 szt.
ręcznik frote dziecięce 2 szt.
wanienka 1 szt.
silikonowa szczotka do zębów 1 szt.
myjka 1 szt.
waciki do buzi 1 szt.
patyczki do uszu (do pempka) 1 szt.
gaziki (do przemywania oczu) 1 szt.
gaziki wyjałowione (do pępka) 1 szt.
termometr do ciała 1 szt.
termometr do wody 1 szt.
frida do nosa 1 szt.
nożyczki 1 szt.
szczotka do włosów 1 szt.
buteleczka do lekarstw 1 szt.
śliniaki 3 szt.
spirytus do przemywania pempka
sól fizjologiczna do przemywania oczu we fiolkach jednorazowych

Kosmetyki
oliwka 1 szt.
puder 1 szt.
mydło 1 szt.
szampon z żelem do mycia 1 szt.
krem pielęgnacyjny 1 szt.
płyn do kąpieli z oliwką 1 szt.
Sudocrem 1 szt.
krem przeciwsłoneczny z filtrem 1 szt.
proszek do prania 1 szt.
chusteczki w pudełku 2 szt.
pampersy 2 szt.

Ubranka

Koszulki 56 cm 3 szt.
Koszulki 62 cm 3 szt.
Body 56 cm 3 szt
Body 62 cm 3 szt.
Śpiochy
czpeczki 2 szt
skarpetki
sweterek
spodenki
rękawiczki
pajacyki
rampersy

Inne
Butelka mała, duża
mleko w proszku
podgrzewacz 1 szt.
opakowanie utzrymujące ciepło do przewożenia butelek 1 szt.
smoczek uspokajający 2 szt.
wózek ,
fotelik samochodowy
szczotka do mycia butelek 1 szt.
podkład jednorazowy mały do przewijania np w centrum handlowym
monitor oddechu snuza (daje duże poczucie bezpieczeństwa)

do porodu
koszulki nocne rozpinane 2szt.
majtki jednorazowe po porodzie 1 pacz.
biustonosz do karmienia
laktator
kapcie
podpaski poporodowe 2 op
wkładki laktacyjne
szlafrok
klapki pod prysznic
nakładki na brodawki
maść do brodawek
płyn do higieny intymnej
lizaki (jak poród długo trwa można je ssać, nic się nie dzieje jak poród kończy się cc, rada ze szkoły rodzenia)
woda nie gazowana
legitymacja ubezpieczeniowa
dowód osobisty
książeczka ciążowa
badania ostatnie
dobry humor

do porodu tata
kapcie (nie wygodnie w tych foliach na butach)
fartuch (do kupienia w szpitalu)
coś do jedzenie, jakieś ciastka, kanapki (rada ze szkoły rodzenia poród może długo trwać
picie
dowód osobisty
pieniądze mogą się przydać
koszulka z krótkim rękawem, zazwyczaj bardzo jest gorąco
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marta, mieszkasz w moim rodzinnym mieście :)

Dziewczyny, wyprawkowe tematy najlepiej pozostawić w wątku o zakupach, będzie porządek.
Moniqaa, nie martw się. Ogarniesz wszystko szybciej, niż Ci się wydaje.

A u nas leje! Fajnie, bo powietrze od razu inne, ale mam nadzieję, że przestanie i dzieciaki będą mogły polatać po dworze.
 
Do góry