reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

tak na szybciocha bo trza cos do pracy zrobic:
mlodamama - ja bym posmarowala osławioną gencjaną (roztwór wodny!), podobno dobry tez daktarin oral żel

co do drugiego dziecka to ja uważam że dużo łatwiejsza sprawa niż pierwsze gdzie wsyztsko jest nowe i niewiadome, poza tym starszaka sie juz zna wiec poradzic sobei z nim to nie problem a nowego czlonka rodziny zawsze trzeba sie "nauczyc" niezaleznie czy to 1 czy 2 czy 3; jedyny "plus" pierwszego dziecka to to ze mozna na pewno bardziej odpoczac (zamiast zajmowac sie starszakiem) i skupic tylko na niemowlaczku i sobie;
ja sie jakos nie boje bo wiem ze gorzej niz z Karo to chyba byc nie moze - paniczny strach czy przezyje czy bedzie uposledzona do konca zycia i w jakim stopniu (my po przejsciach jestesmy i rokowania byly fatalne) i troche szkoda mi wlasnie braku tej radosci z pierwszych miesiecy macierzynstwa - mam nadzieje ze teraz to nadrobie

mamy chorych starszaczków pamietajcie ze przysluguje nam prawo do domowej wizyty lekarskiej w okreslonych przypadkach - ja raz wezwałam (choć musiałam się nieźle wykłócać i dopiero jak poprosiłam o zgodę na nagranie oświadczenia że odmawiaja mi pomocy przyslali lekarza) ale Karo miala jakies 8 mies, mieszkalismy 25km od Krakowa, byla 22, dopiero co wyszla ze szpitala po zapaleniu pluc i byla starsznie oslabiona, wymiotowala, miala goraczke i biegunke (w szpitalu "sprzedali" nam rota) - dostalismy skierowanie do spzitala w razie pogorszenia i rano musielismy niestety pojechac ale ze skierowaniem to bez kolejki na IP przyjmuja

edit. aaa mamusiasynka - na dyzurze tzreba zglosic ze dziecko jest z goraczka to wtedy przyjmuja naogol poza kolejka

nie pamietam co jeszcze
 
Ostatnia edycja:
reklama
czesc..
wybaczcie,ze ostatnio sie nie udzielam ale jestem zalatana.. mimo tego że siedzę na l4 to ciągle coś z firmą..
postaram się zaniedługo byc z Wami na bieżąco.

Przez ostatnie dni też się zle czuje i tylko chce mi się spac.. mam nadzieje,ze to przejdzie.

mam teraz bardzo wazne pytanie...
nie czuje ruchów tak od 2-3 dni:( czy mam sie bac?
co byscie zrobily?

Gratuluje udanych wizyt i trzymam kciuki za nadchodzace :)
 
hej
Mamusiu- zdrówka dla Synka...u ans kiepska noc Hania wymiotowala kilka razy- teraz niby ok ale ma temperature podwyższoną więc siedzimy w domu.
Moj mały to tak dziwnie się rusza- czasem szaleje cały czas a czasem cisza- ja wtedy szaleję, że coś nie tak:zawstydzona/y:

Ja nie wiem czy z drugim dzieckiem latwiej- ja mialam wielki strach przed kolejna ciążą ale to z powodu wczesniejszych doswiadczen- mam nadzieję, że będzie wszystko ok:tak:

Jeśli chodzi o afty to Hania miala kilka razy- i chyba smarowaliśmy jej to aphtinem...boli strasznie..młoda mamo współczuję:zawstydzona/y:

nieznajoma-wogole nie czujesz czy słabiej? ja tak przez 1 dzien słabo czulam bo chyba sie przekrecił i kopal tam na dole. Ja pewnie pojechałabym na IP chociaz u nas w szpitalu taki mlyn ze pewnie tzreba byłoby z 5 godz czekac:wściekła/y:

musze ogarnąć trochę mieszkanie-tyle rzeczy bym porobiła ale tu wysoko, tu za cięzko i tak się obijam trochę:happy2:

miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
nieznAJoma - nie masz suwaczka - który to tydzień?ruchy mogą być jeszcze nieregularne: spróbuj zjeść coś słodkiego i położyć się po jkaichś 10 minutach na plecach; jeżeli się niepokoisz to moze podjedz na Ip/zadzwon do gina bo 2-3 dni w ogole nic to moze warto sprawdzic
jaspis - zerknij na nasze marcowe mniam albo blog Ewy moze coś cie natchnie; ja staram sie wymyslac z wyprzedzeniem zeby wsyztskie skladniki sobie kupic; na dzisiaj w planie BaBy w kuchni: Góralska zapiekanka z kaszą gryczaną i dynią no ale skladniki mam; moze napisz co masz w lodowce to cosik podpowiemy ?;-)
 
mrówka, ja nie znam sposobu na materac. Pod prześcieradłem to mam takie pikowane coś na gumkach i mogę to prać, ale materac Ignaca to bym wyprała chętnie. Co prawda plam nie ma, ale myślę że od spodu to jest pewnie trochę zakurzony po tylu latach. Jak się dowiesz daj znać. A może takie firmy które piorą tapicerkę uprałyby?
młodamama, a ta wilgoć to od tego okna, może można reklamować. Nam na wiosnę, po sezonie grzewczym wyszła wilgoć na ścianie, w ciągo tygodnia zrobiła sie dość duża plama. Przyszedł pan hydraulik i okazało się że rury od centralnego ogrzewania, które są w ścianie rozszczelniły się i zaciekało. Zrobił nam wielką dziurę (taką z 50x60 cm) żeby to poskręcać dobrze i w dodatku była ona na przelot z naszej sypialni do Ignaca pokoju (mąż się śmiał że kolejkę elektryczną możemy tam sobie puścić). Później to wszystko musiało jeszcze dobrze wyschnąć i po 2 miesiącach można było zakleić i pomalować. Na szczęście ubezpieczenie mieszkania pokryło koszty naprawy i remontu.
 
alesia- wiem-firmy zawsze mogą to zrobić,ale szukałam jakiegoś domowego sposobu. Na początek postanowiłam zasypać materac sodą oczyszczoną i zostawić na 2 godziny. Po tym czasie trzeba dokładnie odkurzyć-podobno zabija wszystkie zarazki. Na plamy to chyba postaram się tym amoniakiem coś powalczyć albo wybielaczem....Zobaczymy czy to coś pomorze. W ogóle ostatnio to bawię się w Perfekcyjną Panią Domu i sprzątam WSZYSTKO. Po remoncie mi przyszłam jakaś taka wena i tak codziennie robię jakąś jedną rzecz. A to firanki wypiorę,okna umyję,pościel zmienię-a przy okazji pościeli tym materacem chciałam się zająć.
 
Nieznajoma ja tez Maluszka nie czuję... czasem tylko jak mocno się skupię. Na USG wszystko OK tylko ja jakaś widocznie gruboskórna jestem...Jeśli się bardzo denerwujesz to może wybierz się do lekarza?

Niestety Kobietki nie jestem w stanie nadrobić co pisałyście :-( Postaram się, ale nie obiecuję,,,,
U nas spokojnie. Trochę pracy miałam, do tego mężulkowi zbliżają się terminy oddania prac zaliczeniowych, więc mi zbierają się tematy prac.... Wysłało się chłopa do szkoły to teraz się cierpi ;-)
 
reklama
ja dzis kiepsko spałam - tak na czujce więc czulam jak gwiazda sie przewaala w brzuchu za to od rana cisza, ale ona z rana wogole nieaktywna jest, dopireo popoludniu zaczyna........


Flower
wiem wiem, ze wizyta domowa sie nalezy ale ja mam do przychodni 10 kroków to nie będę cudować ;)


kainkas rzyganka coruni wspolczuje.....


Właśnie na chwile wyskoczyłam do apteki, kupiłam oslonke na brzuch bo juz jest placz, lakcid nie zadzialał :-(


Nieznajoma a ktory masz tydzzien dokładnie.....bo może dzidzius tak fiknał ze nie czujesz albo moze jest jeszcze tak malutki ze slabych pukniec nie czuc......jak sie martwisz to jedz na IP szpitala albo obojetnie do jakiej poradni K, tam przymuja ciezarne i maja cos do wysłuchania serduszka......


Mrowka
sposobu na czyszczenie materaca nie znam, sama w duzym łozku mam niexle zasyfiony :-( w lozeczkach to zdejmuje sie ten pokrowiec i mozna wyprac w pralce a na duzym juz tak nie mozna...... mam pozapierane plamy ale i tak to widac bo zacieki sie porobily.....

jaspis ja mam bardzo wyszukany obiad krupnik ulubiona zupa Jula :-) m wczoraj wieczorem ugotował, zeby Kurczak chociaz troszke zjadl....
 
Do góry