reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

moher yoda.jpg
 
reklama
Fioletowa po co filcujesz woje wyroby? z ciekawości pytam :happy: moja mama zrobiła na drutach sweterek dla Karolinki no i nieopatrzeni uprałam do chyba w 50 stopniach i się sfilcował strasznie... teraz się nie nadaje do chodzenia :no:

Mou trzymam kciuki :tak:
 
PMS mi przeszło :-D

Mili - nie znam się ale Fioletowa moherkuje swoje wyroby żeby się nie kurczyły po drugim praniu...
dobrze myślę?

Jestem w tym zupełnie nieomoherowana, ale mam program w pralce "wełna"- można też prać wełnę na "ręcznym" bo inaczej wyjdzie z tego to co z Twojego sweterka Mili :-)
 
Ostatnia edycja:
mili mam pomysł na zrobienie torby - pierwsza będzie miała koraliki na klapie [taka listonoszka - prostokąt odpowiednio pozszywany] robią ją większą, żeby po sfilcowaniu miała odpowiedni rozmiar... a drugą chcę zrobić z warkoczem... można filcować różne rzeczy - rękawiczki, szaliki, swetry... tylko trzeba najpierw zrobić je odpowiednio większe
z torbą nie ma takiego problemu, bo jaki rozmiar by nie wyszedł na końcu to i tak da radę
a bałam się że jak zrobię z samej włóczki to będzie zbyt rozciągliwe...

mou no własnie nie - zaraz wam stronę podrzucę, sfilcowane ma być gotowe do używania

http://www.craftladies.org/torebki-z-filcu-t18.html

a teraz popatrzcie tutaj i na ceny
http://www.etsy.com/search/handmade?ref=auto5&q=knitted+felted+bags&view_type=gallery&ship_to=PL
 
Ostatnia edycja:
Fioletowa - bo wszystkie wełniane wyroby są prane przed sprzedażą żeby nie skurczyły się podwójnie w pralce. I sweterek na 10-cio latka po praniu nadaje się tylko na noworodka :-D ale ja - mimo iż prałam na odpowiednim programie to i tak się jeszcze kurczyło...
 
no popatrz nie wiedziałam... ja w sumie tę włóczkę kupiłam z przeznaczeniem na szalik, trzy motki - z dwóch robię kawałek torby, z trzeciego robię mitenki ;-)
trzeba będzie poeksperymentować, bo mam w pralce program do prania wełny, zobaczymy jak zadziała
bo to tu, to było specjalnie prane w 60 stopniach, a wełny się tak nie pierze...
 
reklama
Do góry