reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Dotka - ja też życzę miłej "nocki" :-D

Fioletowa - nie ma leków przeciwastmowych ;-) są tylko łagodzące jej objawy i rozkurczające oskrzeliki płucne. Ale je trzeba brać cały czas jeśli jest stwierdzona astma. A o co chodzi z tymi 98% ??? bo przy spirometrii określa się wszystko - ilość powietrza wydychanego, wdychanego, wdychanego w pierwszym szybkim wydechu przy pierwszym szybkim wdechu i kilka innych jeszcze. Może chodzi o to, oskrzele rozkurczają się w 98% a u osoby ze zdrowymi oskrzelami mogą zwiększyć swoją objętość przy szybkim wdechu? Może to o to chodziło co?
 
reklama
mou wyślij chłopa do lekarza to ci powie połowę ;-) 98% chyba chodzi o pojemność płuc, mówi że dmuchał i dmuchał a lekarka kazała mu dalej i dalej... a leki przeciwastmowe no właśnie wiesz skrót myślowy - tak jak się mówi że boli serce, a ono przecież nie boli i nie ma prawa boleć
a leki jakie dostał to Singulair i fostex - ale ona mu dała na miesiąc je żeby sprawdzić czy po nich mu się poprawia - bo on ma własnie takie duszności głównie po wysiłku - tak jak czytam z ulotki
"Singulair może być również stosowany zamiast małych dawek wziewnych kortykosteroidów u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym nasileniu, u których w ostatnim okresie nie obserwowano ciężkich napadów astmy wymagających stosowania doustnych kortykosteroidów, oraz u pacjentów, którzy nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych. Singulair jest też stosowany w profilaktyce astmy, w której skurcz oskrzeli wywołany jest głównie przez wysiłek fizyczny. "

to dokładnie tak jakbym czytała o objawach mojego męża - on skopał 2m kwadratowe ziemi w ogródku i odpoczywał 15 minut bo oddechu nie mógł złapać...
no i 10 razy do roku "przeziębienie" :/
 
Fioletowa - dmucha i dmucha... dobre :-D tylko co on tam w tym gabinecie dmuchał co???? :-D:-p he he .. nie no, dmuchał i dmuchał bo jak wyżej pisałam, to trzeba sprawdzić kilka rzeczy, i nie da się tego przy jednym wdechu sprawdzić. Przy tym badaniu tak się dmucha, że czasami aż się w głowie kręci :rofl2:
Ten Singulair fajny może być, ale czy nie znudzi mu się żucie go codziennie? To jakaś nowość jest w leczeniu astmy.. ciekawe nawet.
Co do wziewnego to jest już kortykosteroidem, ale niech wdycha, bo jak ma częste infekcje, to po to właśnie jest kortykosteryd.
I niech pamięta że po każdym wdechu inhalatora musi wypłukać gardło.
 
tak ma nawet napisane na kartce co i jak i nawet o tym płukaniu gardła
mam nadzieję, że to mu minie po lekach, wiem że chłopak będzie się męczył całe życie z astmą [jeśli to to] ale kontrolowana jest w stanie mało uprzykrzać życie, a my już mamy powoli dość łażenia do konowałów wszelkiej maści.. .
 
Fioletowa - ja tam jakoś żyję i nie narzekam, a wysiłek fizyczny plus inhalator zamiast wzmagać zadyszkę - rozszerza oskrzela. Po jakimś czasie ruch będzie właśnie dla niego wskazany, bo żaden inhalator nie będzie tak dobry jak ukrwienie oskrzeli przez ćwiczenia. Ale żeby nie miał właśnie takich nagłych skurczy to musi przed wysiłkiem wdechnąć sobie inhalatorka :tak: Po pewnym czasie brania leków oskrzeliki i tak się nieco powiększą. I na pewno będzie lepiej. Dobrze że został zdiagnozowany. To najważniejsze.
 
reklama
Dotkaa, a pamiętasz może, w którym dc dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży z Twoją córeczką?

Fioletowa spirometraia ma wiele wyników, ja miałam robioną kilka razy bo zeszłej zimo- jesieni miałam takie zapalenie krtani, że wylądowałam w szpitalu.....Lekarze będą wiedzieli o, co chodzi.......A co do leków przeciwastmowcyh - to jedynie sterydy, jeżeli to nie astma to nie warto się w to pakować, bo potem trzeba się bawić w odstawianie itp.Przy astmie wysiłek wizyczny jest mega wskazany....

Dotka na CIebie chyba przeszły moje wczorajsze senności.........energię przesyłam:)


Mou z tego, co czytam to chorujesz na astmę?

Pajeczko hejo:) mam nadzieję, że dobrze się czujesz



Pozdrawiam jeszcze z biura


Oczy mi dzisiaj odpadają od kompa..........jak mam przeciążenie umysłowe to śmigam po necie tak co 1,5 h:D Chyba przyzwyczajenie szkoleniowe:D 1,5h i przerwa:D
 
Do góry