reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Pajkaa - Fioletowa dzierga, ale przez to że dzierga aż tyle to nas zaniedbuje, za karę będzie musiała po szaliku nam zrobić :-)

Która to pytała po co magnez b6 ? no więc dla mnie np. na wydłużenie fazy lutealnej. Magnez a przede wszystkim z b6 ma duży wpływ na drugą fazę. Ja mykam spać mamuśki.
Miłej nocki :-)
 
reklama
Enia ty masz chociaz fajnie bo wiesz ze juz maja 13 mm ja mialam w 12 dc 6mm i nawet niewiem czy urusl odpowiednio w ciagu 5 dni, tez nie wiem czy peknol i niewiem czy mam sie z czego cieszyc, znow mnie jakis dolek bierze, boze czy ja choc raz dotrwam bez stresu do konca cyklu i czy choc raz @ nie bedzie tragedia tylko czyms normalnym ....

Kariin ty się tak kochana nie martw tylko rób testa jak najszybciej:-) i oznajmiaj nam radosną nowinę!!! Masz już 2 dzieci więc trzecie też będziesz na bank miała!!! Wiec na 100 % masz owulację i nie łam się bo niedługo święta, przyjeżdasz do Polski i zobaczysz się na pewno z rodziną:-) Trzeba wygonić tego doła!!! Ja się cieszę że w ogóle jakieś pęcherzyki dominujące mam i do tego 2, ale od przybytku głowa nie boli:-D Żeby się chociaż jeden uchował to piątku i postarał się pęknąć to będzie super ekstra zarąbiście fajnie! I nawet nie chodzi mi już o ciążę tylko o to że mam szansę na naturalny cykl bez wspomagaczy, ale jeszcze nic nie wiadomo bo nie wkroczyłam jeszcze w II fazę która może się strasznie pokićkać,ale ja nadal mam nadzieję że nie:-) Niestety mam podejrzenie niedomogi ciałka żółtego bo mam mały poziom LH w stosunku do FSH. I się zobaczy...Piję tylko ziółka i łykam wiesiołka i folik.

Mou a o ten magnez to ja pytałam, bo nie wiedziałam że tak pomaga. Czyli to coś dla mnie:-) Co do podpatrujących dzieciaków nam też się zdarzyło że Ala nas podejrzała i pytała gdzie tata (a tata pod kołdrą:p) Czasami tak bywa, ale za mała jest - traumy raczej nie będzie miała...

Pajkaa a Tobie to ten suwak zasuwa jak szalony - już 15 tydzień fiu fiu:-)
 
Ostatnia edycja:
heloł lasencje

ja w piątek byłam na wychodnym z mężem, poskakaliśmy, popiliśmy [szaleństwo w moim wykonaniu 3 piwa] babcia się małolatem zajmowała, ja wróciłam o 4 rano i dupa - młody dał mi pospać 3 godziny :-/
sobota u rodziców, obiadek itd, a niedziela z chłopakami i tyle - tylko że w weekend w ogóle się do kompa nie dotknęłam - za to skończyłam kotka - fotki wrzucę później
szał ciał - młody zobaczył go "o kotek! mama dasz mi? ploooszę" wczoraj stwierdził, że będzie spał z kotkiem i to była pierwsza maskotka której nie wyrzucił z łóżka z tekstem że mu przeszkadza
za to wczoraj to myślałam że mu krzywdę zrobię, przez to przesunięcie czasu, zasnął nam o 22.40

teraz brakuje mi drutów [muszę dokupić] bo ćwiczyłam warkocze [też wrzucę fotki] co się uśmiałam z siebie to moje, bo ja pisanych instrukcji czytać nie umiem ;-) ale w końcu doszłam do tego co i jak



fioletowa ależ Cię te druty wciągnęły :-)
ja osobiście polecam do spróbowania szydełko, szybciej się robi i mniej skomplikowane niż druty, a możliwości nieograniczone :tak:

no własnie się zastanawiałam czy mniej skomplikowane, druty mnie wciągnęły, ale widzę że wiele wzorów jest wykańczanych szydełkiem, więc się chyba tez przeproszę....

Po wczorajszej wizycie u alergologa nastroje pozytywne. Kazała zrobić jeszcze testy na pleśnie i "kończymy diagnozę" - cokolwiek to znaczy. O astmie ani słowa. Kontrola w maju.:-p

no i fantastycznie :-D oby tak dalej


Fioletowa gratuluje hobby no i trzymam kciuki za bestresowy cykl i owocny :)

A co do mnie sie tyczy to robimy rok przerwy, do tego czasu zrzuce moja wage, mam nadzieje znajde fajna prace, oczywiscie nie moge liczyc na prace biurowa bo jezyk mam dobani, wiec pewnie sprzatanie, albo zmywanie, albo opieka nad starszymi :( ale coz musze sie przelamac :)

mieszkasz w dużym mieście?
jesli nie stac cię na kurs w "normalnej" szkole, zajrzyj na vhs.de - Alle Volkshochschulen und ihre Kurse - Deutschlandweit oni mają zawsze duzo tańsze kursy i niemiecki też robią - ja jak mieszkałam w hamburgu to chodziłam na kurs do goethego [za który płaciła rodzina u której mieszkałam] i to kosztowało jakieś 200 DM [hehe wtedy jeszcze marki były] za miesiąc, a do Volkshochschule chodziłam sama i płaciłam 35 DM za semestr [tak, nie zapomniałam 0, trzydzieści pięć za 5 miechów]
dużo pomoże taki kurs, zobaczysz, na tej stronie wybierz land, region i znajdź szkołę i zobacz co oferują, polecam

No cóż - ja też tak myślałam! O kant d... to wszystko. Coś mi się zdaje że wizyta u najgorszego ginekologa w pl byłaby 1000000000000 razy lepsza niż u tutejszych specjalistów! Mam dość. To mnie przerasta. i na chwilę obecną jestem jak wydmuszka. Nie mam już pomysłów. pozostaje walka z lekarzami, na co nie mam siły na chwilę obecną. Idę spać. A - no i w moim szpitalu na usg było widoczne wszystko przez powłoki brzuszne. Pęcherzyki ciałko żółte itp, a to było 9 lat temu. To czemu ta kobita dziś tego nie widziała???? Dobranoc Wam. Dziś nie usiedzę.

ech, o kant dupy z taką służbą zdrowia - współczuję mou

Dziś rano niunia nas nakryła na wiecie czym, i z tekstem : rodzice nie skaczcie... he he. dobrze że pod kołdrą byliśmy :-D

buhahahaha

nas młody "nakrył" jak miał kilka miesięcy - gapił się na nas z łóżeczka ;-)


enya to trzymam kciukasy za piątek


Fiolecik a Ty gdzie??

no to jak wyżej pisałam, jakoś się nie złożyło, żeby usiąść przy kompie...

enya ja biorę magnez na serce, ale jak pomaga na płodność to tym chętniej ;-)
 
Kariin no to czekamy na dobre wiadomości, bo już grudzień czas otworzyć :-)

Enya81 trzymam kciuki za pęcherzyki :tak:

iza:) to się ciesz, że dzidzia zdrowa, bo moja córa ma zdiagnozowaną astmę oskrzelową i od września do kwietnia jest praktycznie cały czas na lekach. Ale mnie pocieszył lekarz, że ma 90% szans, że z wiekiem jej to przejdzie

Ja siedzę w pracy, ale wstawanie mi poszło dzisiaj bardzo ciężko :-) w ogóle mam wrażenie że na przyjście do pracy wykorzystuję większość energii, w domu już bym tylko spała...

Pozdrowionka
 
Cześć nieśpiochy :)

Fioletowa - widzę że nowy cykl się zaczął... ??? Czyli do dzieła z biodrem badaniami, i kolejny cykl staraniowy już Twój!!! A teraz tulam, bo miałam nadzieję że jednak biodro poczeka ;-)
Magnez na serducho bierzesz?? jaki ma wpływ? przeciwskurczowy na mięsień serca, reguluje Ci skurcze?

Wczoraj na spacerze myślałam że zemdleję, też się o serducho boję, nagle zrobiło mi się słabo i nogi się pode mną ugięły, stanęłam i musiałam się trzymać poręczy, bo czułam że zaraz polecę. Po ciąży i tej mojej nadwadze mam problemy z ciśnieniem. Muszę zacząć coś z tym robić. Więcej ćwiczyć na wstępie i zrzucić tę wstrętną wagę wrrr

Enya - ponoć po dwóch miesiącach zaczyna działać magnez na fazę lutealną. Ja już biorę półtora miesiąca, i sama jestem ciekawa czy mi się fl przedłuży. Ale nie sprawdzę tego w tym cyklu, bo chcę po owu brać lutkę. A sama lutka mi wydłuży fl, tak jak w zeszłym cyklu.

Kariin - i jak? @ się nie pojawiła jeszcze?
 
mou mi kardiolog zaleciła brać magnez i potas na serducho, tylko po potas to nie chce mi się chodzić po recepty... a magnez jest bez recepty

"
Objawy niedoboru magnezu mogą się ujawniać nie tylko u ludzi cierpiących na choroby serca, lecz również u zdrowych młodych ludzi.
Minerał bardzo silnie uzależnia przebieg bardzo wielu ważnych procesów fizjologicznych mięśnia sercowego i układu naczyniowego.
Najczęstszym objawem niedoboru magnezu są zaburzenia rytmu serca.
Typowymi skargami pacjentów są wówczas uczucia nierównego i szybkiego bicia serca. Dzieje się tak, gdyż na poziomie komórki mięśnia sercowego, z powodu niedoboru magnezu dochodzi do niestabilności elektrycznej i wtórnie do arytmii. Istnieją nawet doniesienia o groźnych dla życia arytmiach komorowych sprowokowanych jedynie samym niedoborem magnezu.
Niedobór magnezu może powodować nadciśnienie tętnicze.
Magnez ma bowiem duży udział w regulowaniu napływu wapnia do komórek mięśni serca. Jest jego antagonistą i hamuje zbyt duży napływ wapnia. Zapobiega to zbyt silnym skurczom serca i tym samym nadciśnieniu. Magnez hamuje napływ wapnia do komórek mięśnia sercowego, podobnie, jak blokery kanału wapniowego - silnie działające leki.
Niedobór magnezu powoduje również skurcz mięśniówki naczyń wieńcowych, co zmniejsza ich światło i zmniejsza ukrwienie mięśnia sercowego.
Pacjenci skarżą się na bóle w klatce piersiowej o typowym charakterze i lokalizacji, jak dla choroby wieńcowej, choć przyczyną nie są zmiany miażdżycowe w naczyniach, lecz ich skurcz odwracalny po uzupełnieniu magnezu. "
 
a kotek wygląda tak
100_2246.jpg
zrobiłam mały błąd i muszę doszyć głowę porządnie, bo teraz się za mocno kiwa, ale mój młody jak go dorwał to nie chciał puścić :-)
nawet poszedł spać z nim - gdy wszystkie zabawki wywala z łóżeczka bo "mu przeszkadzają"
 
ok poprosze o przepisananie na 22 kwiecien, tak pro forma :)  bo musze wyluzowac, powisiec na liscie chetne powisze ale psychicznie mam dosc:(
 
reklama
Fioletowa - to ja będę brała nawet poza starankami :-) co do potasu to ja kupowałam rok temu magnez potas b6 bez recepty.

Kariin - z telefonu nie mogę przewinąć Twoich suwaczków i dojść do wykresu - co? @ przylazła wstrętna?
 
Do góry