reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Mou - ale tipsy się nie niszczą podczas nawet ciężkich prac domowych! No, chyba, że je zgnieciesz czymś np imadłem... Sprawdziłam! Palce wyglądały czasem tragicznie dopóki ich nie zreanimowałam :p ale paznokcie idealnie :D

A ja dziś i wczoraj miałam miła niespodziankę na dzień dobry :D Budzę się - Szymek cichutko układa układankę :p Poszłam po skarpetki do jego pokoju, żeby na boso nie siedział, a tu u niego w pokoju siusiu w nocniku, pielucha leży obok sucha :-D:-D:-D wczoraj to samo i dziś powtórka, i od dwóch dni zero wpadek... Wczoraj 3 godziny byliśmy poza domem, pieluchę miał (pieluchomajtki) ale pytałam go czy chce siusiu, mówił nie, wróciliśmy do domu, a on zdjął buty i do nocnika leci - i siusiu zrobił a pielucha sucha była !!! :D No, może już tak zostanie.. OBY! :D

Nikolaa - I JAK TAM????? :-):-):-)

u nas dziś pochmurno - ale już 10 stopni a jeszcze 9 godziny nie ma :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rysica - no to Ci zazdrościmy :) Jak tylko przeczytałam o pieluszce - zapytałam niunię czy zdejmiemy pieluszkę he he ... a ona "e e" i kiwa głową że nie :)
 
Nikolaa i jak???
Dziewczyny a karmilyscie piersia? ja nie i nie wiem co bedzie za drugim razem, bo przez 2 pierwsze Patryk ciagnal i nic mu nie lecialo, ja wylam z bolu, krew sie lala i dopiero na 3 dobe dostalam pokarmu ale nie dalam rady, zreszta jakos wygodniejsza wydawala mi sie butla. Zobaczymy jak bedzie za drugim razem:)
 
Ollena ja również nie karmiłam piersią. Za pierwszym razem oczywiście były próby,a za drugim razem od razu leki na zlikwidowanie pokarmu i butla.

Z powodu tego karmienia nabawiłam się ciężkiej depresji poporodowej, musiałam brać leki i w ogóle. Wiem, że próbowałam i wiem, że nie wyszło.
 
Ollena - ja karmiłam dopiero 5 dnia - bo wcześniej po cesarce nie miałam w ogóle pokarmu (organizm totalnie nieprzygotowany - zero skurczów, zero rozwarcia, szyjka długa, ale dla bezpieczeństwa ciąć trzeba było w 36 tc, żeby się w razie czego tragedia nie stała) a wtedy Szymek już był do butli przyzwyczajony. Jak pierś dostawał to strasznie się wściekał... 2 m-ce "walczyłam" (dokarmiałam butlą, bo głodny był, jak się raz zawzięłam nie dokarmiać, to cały dzień nie spał, bo co 10 min się cyca dopominał i wisiał na nim po 40minut)... ale jak Szymek skończył 2 m-ce to mi się pokarm skończył i później już był na butli...
Iza, bidulko, aż tak się tym przejęłaś? <tuli> Ja do tego na luzie podeszłam - zwaliłam wszystko na cesarkę i jakoś mi sumienie nie dokuczało... Ale ja nie jestem jakąś zwolenniczką karmienia piersią - ja wyznaję zasadę - dziecko ma być najedzone a mama szczęśliwa, spokojna i wypoczęta na ile się da :p
w drugiej ciąży nie wiem czy będę karmić piersią czy butlą - zobaczę jak to wyjdzie w praniu - nie nastawiam się na nic - po prostu nic na siłę, w żadną ze stron...

Dziewczyny jesteście? Co tak pusto???? Jak loguję się o 11 to nadążyć z czytaniem nie mogę, jak rano wstałam i zajrzałam, to pusto!!! :p dwa posty na krzyż :p
 
Ostatnia edycja:
Rysica w sumie to fatalne podejście w szpitalu do tego problemu miało duże znaczenie. Teksty typu "tym świnstwem ze sklepu chce pani karmić" i inne, ale było minęło....
Twoje podejście do karmienia mi się bardzo podoba :)

Dziewczyny pewnie odpoczywają :-)
 
Witajcie babeczki:)
Ja karmilam piersia juz na drugi dzien po cesarce,karmilam 3 miesiace,i niestety musialam przestac-bo mała nie byla syta po moim mleku i mialam bardzo mało pokarmu:-(a planowalam karmic rok.
Nikolaa czekamy na wiesci:-)
 
Ostatnia edycja:
No to widze, ze tez mialyscie akcje. Ja za drugim razem tak latwo nie zrezygnuje, podobno trzeba dziecko czesto przystawiac zeby pokarm byl. Kupie te ochraniaczke na sutki (nie pamietam jak sie to nazywa) i bedziey probowac az obydwoje sie przyzwyczaimy;) na noc moge dawac butle zeby dluzej dziecko spalo, bo dziecko czuje roznice w sytosci i po butli dluzej spi choc nie ma reguly bo mojej kuzynki malutka ma 3 tygodnie i od poczatku doi cyca co 3-4h i tylko raz w nocy sie budzi. Ale to chyba tez od pokarmu i dziecka zalezy.
 
reklama
Kurcze, coś mnie bierze znowu :/
nos mam zatkany, i chyba jakąś wyższą temp, ale nie gorączkę :/
grrrrrr
ale jest jeden duży pozytyw - Szymek już dziś dwa razy zawołał "Idę siusiu, zalaz wlócę!" i poszedł i zrobił i nie popuścił
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif

dumna jestem z niego, oczywiście "fanfary"były i gratulacje i sam był z siebie dumny :-)
 
Do góry