reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam apetyt....przepisy dla mam karmiących i nie tylko :)

Kamcia a ja dziś czując tą kapustę w domu powiedziałam do mojego,że bym sobie zjadła kapustki z grochem, zrobił wielkie oczy, nigdy o tym nie słyszał
Jak będziesz miała chwilę to poproszę o przepis na kapustkę z grochem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
lepi u nas też jak byłam mała to sąsiadka zawsze przynosiła, a moja mama jej w zamian coś innego dawała.
 
no co Wy:szok:
u nas się to daje na święta nawet... :tak: własnie u większości jest z grzybami a u nas z grochem:-D
są 2 opcje , z kiełbasą lub bez, oczywiście jak na święta to bez kiełbasy robię:-p
ale tak na codzień to z kiełbaską...

Kapusta z grochem
kilogram kapusty kiszonej
pół opakowania grochu (tego małego co jest żółty w połówkach a można dac też biały , ale ja wolę na tym małym )
liść laurowy , ziele angielskie,
cebula- drobno posiekana
kiełbasa(i teraz w zależności ile i jaką kto lubi:tak:
ja daję ze 4-5 takich krótkich ale pasuje podwawelska, swojska, wiejska,krakowska , zwyczajna byle się nie rozpaćkała na patelni )
1 bulion knorr
mąka zielniaczana(łyżka lub dwie)

wykonanie
groch oczywiście namaczamyu dzięń wcześniej
gotujemy kapustę z bulionem liściem i zielem(można ją posiekać jeśli ktoś chce) w małej ilości wody do miękkości
oddzielnie gotujemy groch równiez w małej ilości wody podlewając co jakiś czas żeby był cały zalany wodą
na patelni podsmarzamy kiełbasę dodając pod koniec cebulkę i podsmarzamy do miękkości cebuli na masełku)
dolewamy groch do kapusty , tak samo cebulkę z kiełbasą i tłuszczem!
przyprawiamy do smaku solą pieprzem :tak: jeśli jest zbyt rzadka dosypujemy mąki ziemniaczanej , łyżkę dwie lub nawet 3... i zagotowujemy..
i gotowe:-)


aha można ją zamrażać bez problemu , ja zawsze zamrażam:tak: bo ggotuję w dużych ilościach:-p mozna również jeśli ktoś lubi dawać więcej cebulki
i dla wprawionych , ja nie gotuję grochu oddzielnie tylko razem już z kapustą , ale to trzeba wyczuć kiedy wrzucić groch żeby coś się nie rozpaćkało;-) bo wyjdzie z tego papka...
dlatego na początek lepiej gotować oddzielnie....ale się rozpisałam :p

edit :
zapomniałam dopisać , zawsze choć jedną łyżkę mąki rzeba dać wtedy nie jest taka sztywna i kapustę przed gotowaniem oczywiście płuczemy żeby za kwaśna nie była ale to chyba każdy wie ;)
a wgląda mniej więcej tak:

kapusta_z_grochem_i_grzybami_popup_watermark.jpg


 
Ostatnia edycja:
A ja właśnie zasmrodziłam pół mieszkania robiąc zalewę octową. Śledzie już czekają i za kilka dni będzie pyszna sałatka :)
 
reklama
Do góry