reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam apetyt....przepisy dla mam karmiących i nie tylko :)

Dziewczyny, ale Wam zazdroszcze. Też bym chciala dobierać menu zawierające jak najwięcej zdrowych produktow. Ale jak narazie to mój jadłospis ustala się sam, jem tylko to, na widok czego nie robi mi sie niedobrze, a naprawde jest tego niewiele:(( I niestety w większości wzystko jest na słodko... Obawiam się o swoją przyszłą wagę:angry:
 
reklama
Ja się bardzo cieszę, że nie ciągnie mnie do słodyczy:happy:
normalnie zawsze szalałam za słodkim, a teraz owszem, jak leży mi pod nosem to zjem, ale jak nie ma, to nie ma i już:happy:
M nie może się nadziwić haha
 
no mój M też nie może się nadziwić że jak zrobi zakupy to wieczorem zastaje prawie pustą lodówkę!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Słodycze znikają w rekordowym tempie. Tylko niech ktoś coś wystawi. Jak gdzieś teraz jedziemy to biorę swoje ciastka w razie czego jakby ktoś nie miał :-)
 
Znalazlam tabelkę, w której jest zawarte ile wapnia zawierają poszczególne produkty, kobieta ciężarna ma zapotrzebowanie na ok 1200 mg wapnia.


Produkt Porcja Wapń (mg)
Ser żółty 50g 440,
Mleko 250 ml/1 szklanka 350,
Jogurt 175 ml 290,
Twarożek 200g/1 kubek 150
Sardynki z ośćmi 8 małych 15 153
Łosoś z ośćmi 200g/1 puszka 240
Kurczak pieczony 100g 15
Chleb 30g/1 kromka 23
Pomarańcza 180g/1 sztuka 50
Brokuły, brukselka 200g 100
Migdały 100g/pół filiżanki 200
Fasola 100g/1 filiżanka 163
 
Ostatnia edycja:
Mnie tylko po słodyczach nie mdli... :zawstydzona/y: A na wadze kolejny kilogram więcej :confused2:

Marita
wszystko fajnie tylko, mleko odpada, brak tolerancji laktozy, sardynki, na samą myśl mnie mdli, tak jak i łosoś i jakakolwiek inna ryba i kurczak, nie przechodzą mi przez gardło, pomarańcze jeszcze bardzo niedobre są w sklepach, fasola wzdyma a brzuch i tak wielki, niewiele mi pozostaje do jedzenia ;-)
Mam nadzieję, że u was lepiej :-D
 
Mnie tylko po słodyczach nie mdli... :zawstydzona/y: A na wadze kolejny kilogram więcej :confused2:

Marita wszystko fajnie tylko, mleko odpada, brak tolerancji laktozy, sardynki, na samą myśl mnie mdli, tak jak i łosoś i jakakolwiek inna ryba i kurczak, nie przechodzą mi przez gardło, pomarańcze jeszcze bardzo niedobre są w sklepach, fasola wzdyma a brzuch i tak wielki, niewiele mi pozostaje do jedzenia ;-)
Mam nadzieję, że u was lepiej :-D

To porozmawiaj ze swoim doktorkiem, może on coś ci przepisze. Nie chcę Cię starszyć, ale mojej teściowej po trzeciej ciąży wypadły wszystkie zęby bo nie dbała o siebie i w wieku 40 lat już protezę musiała nosić. Może czasem warto się trochę zmusić mając na uwadze taką wizję.:-p Teraz w pierwszym trymestrze to zapotrzebowanie nie jest jeszcze tak ogromnie jak w kolejnych, kiedy dziecko najwięcej przybiera na wadze.
Powodzonka!:-)
 
marita zęby ni tylko wypadają od tego..
znam osobę co ma po prostu chorobę dziąseł i w ciązy się to uaktywnia i jej osłabiło dziąsła i też wszystkie zęby powypadały znaczy jeszcze nie wszystkie ale większość i musi nosić szczękę sztuczną ale najpierw muszą jej wyrwać pozostałe zęby bo lekarz powiedział ze one i tak nie wytrzymają nawet 3 lat i musiałaby zmieniać szczękę na nową... a nie ma jeszcze 30....:-(

jej matka miała tak samo i siostra też... więc różnie się może dziać..
a uwierz że o zęby dbały i to bardzo.... :tak:
 
Kamcia - pewnie piszesz o paradontozie, może mieć podłoże genetyczne. i takie osoby najczęściej mają piękne zęby, bez próchnicy, ale co z tego, skoro wypadają...:baffled:

A co do wapnia, to rzeczywiście mówi się, że 1 ciąża - 1 ząb (koszty)
dziecko i tak będzie się db rozwijać, bo to czego potrzebuje "wyciągnie" z organizmu matki, tylko nasze zęby i kości mogą "dostać w kość" jeśli nie zadbamy o racjonalną dietę...

poza tym, skoro jesteśmy przy temacie zębów, to w ciąży zmienia się PH w ustach i zęby szybciej sie psują, dlatego bardziej dbajcie o higienę jamy ustnej....no i to jedzenie w nocy - pewnie mało której z nas chce się wtedy po raz kolejny umyć zęby...

Hope - a ja ostatnio kupiłam w Kaufflandzie pyszne pomarańcza, bardzo soczyste - soczek pycha, mniam (tylko, żeby mi się chciało go robić :baffled:)

a poza tym, tez mam problem z nabiałem, gł. mlekiem, bo nie za bardzo je trawię i mam mega wzdęcia po nim... jogurty lubię, ale nie mam apetytu na nie :(
jedynie serki z chęcią zajadam:tak:ale to nie jest duża ilość...
kupiłam nawet specjalnie Danonki, bo są wzbogacone w wapń, ale się doczytałam, że mają też wit.D i B ileś i to już jest za dużo, bo w moich witaminach jest ponad 100% ich zapotrzebowania...

dziś weszłam z rana na wagę - prawie kg więcej...
 
może i to paradontoza no nie wiem....
ale one urodziły młodo więc straciły zęby w wieku ok 20 lat znaczy ta co ją znam.. i jej siostra :sorry:matka nie wiem ale też po ciążach... yh....

jej to wypadły w szybkim tępie 4 górne i 6 dolnych:-( niestety....


a jeśli chodzi jedna ciąża jeden ząb... nie wiem co masz na myśli.. ale ja od poprzedniej ciąży do t:-(j narazie z zębami nic nie roibiłam...
mam wszystkie tak jak miałam i wszystkie tak zdrowe jak miałam...
znaczy jeden mnie boli ale on bolał tak samo już przed ciążami więc to się nie liczy:-p
 
reklama
Kamcia - to się ciesz, bo widocznie masz mocne zęby. Pracowałam jakiś czas jako asystentka stomatologiczna i trochę się napatrzyłam i nasłuchałam. A bolące zęby w ciąży trzeba leczyć, bo "sieją" na cały organizm.
 
Do góry