reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowy rozwój miesiąc po mięsiącu - czyli co już potrafię ... :)

reklama
Mój Igor już też śmiga na dwóch po chacie:) a dziś sam wszedł na łóżko :szok:
 
Ostatnia edycja:
Gratulacje dla zdolnych majówczątek!:-)

Jak idzie rozwój mowy? U nas oprócz znanego już mama, tata, baba, pa pa, ne (nie) doszło da (daj), bum bum bum, hau hau, pokazuje jak dyszy piesek (z jęzorkiem na brodzie) i jak robi rybka (ustami takie pok pok):-) Poza tym ciągle nawija w swoim języku. I tańczy już lepiej, kiwa głową góra/dół, na boki plus nóżkami przytupuje :-)
 
hope u mnie z mówieniem
oprócz osczywistego mama , tata ,baba, tak i nie
jest od dawna już dziadzia
a tak to : daj , tam , papa, trawa , kaka (na zabawki tak woła) , tu , kot , kom kom - na kapanie i takie a-aaaaa jak mamy jechać autem
a tak to po swojemu .. no i ogólnie to mało tych słów...Vi mówiła o wiele więcej.. waliła juz 2 wyrazowymi zdaniami... a czasem nawet 3 wyrazowymi...
no ale czekamy na większy zasób słów czekamy :-)
 
Zdolne te nasze majowczatka, oj zdolne!!! :tak::tak::tak:

Hope
u nas podobny zasob slow, jest takze bum - a raczej boooom, jak cos leci, spada.. buch i bach, jest 'ma' i rozkladanie raczek - w sensie, ze czegos nie ma.. :) Jezyk Polusiowy, bardzo rozbudowany i swoisty jest.

Ale najlepsze jest to, ze Pola pieknie sobie nuci! i to nie byle co.. tylko Adele 'Someone like you' - nic dziwnego, bo to jej ulubiony utwor, jeden z paru, ktorych slucha niemal codziennie ;-)

ed. Karolq ale slodko z tymi lodami hahaha
U nas tez jest przytulanie - takie to slodkie jak tuli misia! :))
 
Ostatnia edycja:
no u nas mama tata dziadzia baba, mniam czesto jej sie udaje;) Ostatnio kilka razy zapytala mojego brata doble? jak jadl loda;) Jak chce jesc to mowi A no i dodam ze robi to do kazdego kto rusza buzia;P da oznacza daj, nio to albo nie albo kiwa paluszkiem i krzyczy na nas;) u mnie powiedziec cacy i glaska psa w tym czasie;)
A i Zuzia ladnie mowi tik tak jak chce posluchac piosenki;)

Oprocz tego jest etap tulenia sie;) mocno sciska i przy tym mruczy:) piesek juz ma tego czasem dosc ale jeszcze dzielnie znosi;)
 
reklama
Gratuluję mówiącym majówczątkom.
Mój też opanowuje taniec na dwa sposoby, tzn. ugięcie kolan i góra dół, bądź trzymanie się poręczy i kiwanie na boki.

jolek nie przejmuj się. U nas też kiepsko w tym kierunku. Remik mówi "mama", "baba", "gaga"(to na Gabrysie), "tata" (jak mu się przypomni), "bach", a poza tym....wszystko dookoła jest "brum brum brrrrrrruuuummmm":errr:
 
Ostatnia edycja:
Do góry