reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maluszkowe zakupy :-)

Lezaczek bardzo fajny, ja tez planuje jakis kupic, mate chyba sobie daruje, bo z Amelka mialam i ona sie w ogole nie sprawdzila, tylko strasznie zbierala kurz....teraz najwyjej bede kladla malestwo na kocyku.

Dagmar
sama bym pewnie kupila juz wozek tylko brak funduszy narazie, no i sie jeszcze zastanawiam, bo bardzo mi sie podoba, ale nie wiem czy wydam 2tys...zoaczymy ;-) Dobrze byc zorganizowanym, tak sobie tlumacz;-) Przy pierwszej ciazy tez zaczelam szybko w miare kupowac wszelakie potrzebne rzeczy, bo nie oszukujmy sie troche tego jest, a tak jak co miesiac cos to sie az tak bardzo tego nie odczuje;-)

Co do prania to ja pralam w proszku dla dzieci conajmniej kilka miesiecy, ale co do wyboru nie pomoge bo mieszkam w uk a tam jest inny wybor.
 
reklama
Mata i leżaczek to dla mnie dwa hity i niezbędnik, ale mam po córci więc nie będę kupować nowych. Co do proszku to na początku prałam w Lovelli a teraz w Jelpie (Jelp chociaż droższy to jest bardziej wydajny). Do tej pory piorę córci bieliznę w proszku dla dzieci, tak z przyzwyczajenia...
 
Ja akurat na proszki dla niemowlat przestawiac sie nie musze, bo wszystkie swoje ciuchy dotykajace bezposrednio skory, posciel i reczniki piore tylko w Jelpie. Niestety mam uczulenie na wiekszosc proszkow do prania i ten do tej pory jako jedyny nigdy nie wywolal u mnie reakcji alergicznej, a na przyklad Lovela, w lecie przy lekko spoconej skorze niestety mnie uczula. Jelp poza tym jest naprawde wydajny.
 
Jouluatto bardzo fajny leżaczek!

Dagmar no to poszalałaś po całości!! a jaki kupiłaś wózek jeśli mogę spytac? bo mi już głowa pęka od myślenia o wózku..

A co do leżaczków to macie jakieś opinie o bright stars? bo kolega ma do sprzedania po synku i zastanawiam się czy nie odkupic, ale z drugiej strony, leżaczek nie powinien byc nowy? jak sądzicie?
 
Nam sie dzis istny worek z prezentami rozwiazal! :) Wpadla na chwile mama i podrzucila zyrafke i gryzaczek od znajomej, o ktorych wspominalam wczesniej. A 10min pozniej zadzwonil do drzwi listonosz z paczka od szwagierki - a tam przytulanka Cuski i ciazowa wstawka do spodni! :) Za to lubie rodzine mojego meza - sluchaja jak mowie co mi sie podoba albo jest potrzebne, a nie kupuja "na czuja" :) Wstawke do spodni jesli sie okaze fajna wrzuce do watku zakupowego, dla mamus.

ImageUploadedByForum BabyBoom1384517659.729683.jpg

ImageUploadedByForum BabyBoom1384517683.899736.jpg

ImageUploadedByForum BabyBoom1384517705.796531.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1384517659.729683.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1384517659.729683.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 78
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1384517683.899736.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1384517683.899736.jpg
    23,7 KB · Wyświetleń: 85
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1384517705.796531.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1384517705.796531.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 64
nurtuje mnie jeszcze kwestia tego w czym maluszek śpi czyli otulacze..oglądałam woombie ale marcin stwierdził, że zwariowałam i że on małej nie pozwoli mi zwijac w ciasny kokon..faktycznie też nie do końca jestem do nich przekonana bo krępują dzidziulke strasznie. boję się, że pod kołderką albo kocykiem albo będzie za ciepło, albo się odkryje albo udusi a straszna ze mnie panikara więc pewnie nie dałabym dziecku spac tylko stała nad nim całe nocy aż bym padła, rożek z kolei w ogóle nie pozwala na bliskośc malucha i dziecka więc z góry skreśliłam..w czym spały wasze maluchy? a przyszłe mamy może już wiedzą w czym będą spały ich dzieciaczki? pomocy!
 
Nina moje spały na początku w takim miękkim rożku. Dlaczego nie pozwala na bliskość, przecież maluch tylko w nim śpi, przytulałyśmy się bez rożka

Leżaczek to dla mnie też była podstawa, ciągałam w nim dziewczyny za sobą po całym mieszkaniu, dzięki temu miały mnie w zasięgu wzroku i mogłam wszystko zrobić. Leżaczek chyba wcale nie musi być nowy.
Mata też przydatna, niby można zastąpić kocem rozłożonym na podłodze, ale to pozawieszane zabawki bardziej stymulują.

Przez pierwsze m-ce, może rok, już nie pamiętam prałam w Jelpie, potem ze względu na trudności w dopieraniu, dziecięce proszki jednak nie bardzo sobie z plamami radzą, przerzuciłam się na ariel sensitive
 
reklama
SUper zakupy!
Dagmar- nie oszalałaś! :-) Pochwal się koniecznie!

Leżaczek fajna sprawa, tez muszę pomyśleć. Przy Jaśku nie miałam a ten raczej z maminych łapek nie chciał schodzić. może by mnie troszkę wyręczył przy drugim?
Co do proszku :-)to prałam w Jelpie, Dzidziusiu. Chyba do roczku. Póżniej Persil sensitiv- niemiecki. A później w normalnym.

A ja z racji potwierdzenia płci, wlazłam do pierwszego lepszego lumpku i kupiłam torbę ślicznych ubranek dla malutkiej za całe 6 zł!

Z synem miałam mnóstwo rzeczy, pożyczyłam i niestety nie wróciły :-(

gratuluję zakupów.
Mi dzisiaj przyszły 3 komplety pościeli i 3 worki na śmieci ubrań :O
Chrzesna od znajomej przywiozła- na upartego od 0-6 mieś mam wszystko, ale ja lubię kupować :D ;) więc jeszcze pograsuję :)

Lezaczek bardzo fajny, ja tez planuje jakis kupic, mate chyba sobie daruje, bo z Amelka mialam i ona sie w ogole nie sprawdzila, tylko strasznie zbierala kurz....teraz najwyjej bede kladla malestwo na kocyku.

Dagmar
sama bym pewnie kupila juz wozek tylko brak funduszy narazie, no i sie jeszcze zastanawiam, bo bardzo mi sie podoba, ale nie wiem czy wydam 2tys...zoaczymy ;-) Dobrze byc zorganizowanym, tak sobie tlumacz;-) Przy pierwszej ciazy tez zaczelam szybko w miare kupowac wszelakie potrzebne rzeczy, bo nie oszukujmy sie troche tego jest, a tak jak co miesiac cos to sie az tak bardzo tego nie odczuje;-)

Co do prania to ja pralam w proszku dla dzieci conajmniej kilka miesiecy, ale co do wyboru nie pomoge bo mieszkam w uk a tam jest inny wybor.

hahaha tak, zorganizowana jestem :) oj jaka zorganizowana :)

Dagmar to poszalałaś :-)

Ja na razie nie myślę o takich rzeczach jak leżaczek czy mata, kupię jak się urodzi. A może ktoś sprezentuje ;-)

O proszkach tutaj Sroka o....: Proszki i Płyny do prania dziecięcych ubranek zresztą o innych rzeczach typu chusteczki, oliwki i takie tam też.

Ja też nie myślałam- do wczoraj :D

Jouluatto bardzo fajny leżaczek!

Dagmar no to poszalałaś po całości!! a jaki kupiłaś wózek jeśli mogę spytac? bo mi już głowa pęka od myślenia o wózku..

A co do leżaczków to macie jakieś opinie o bright stars? bo kolega ma do sprzedania po synku i zastanawiam się czy nie odkupic, ale z drugiej strony, leżaczek nie powinien byc nowy? jak sądzicie?

Bardzo fajne, ja miałam nowy i teraz też ale jakby był po kimś znajomym, to czemu nie skorzystać z okazji???

wózek fioletowy, na tym foto pierwszy.
Zdjęcie - RETRO ROYAL klasyka 3w1 + parasol i inne gr.ADAMEX - Wozki.com.pl

on nie jest z takich co planowałam ale jakoś mi się tak w wersji głębokiej spodobał... no bardzo :D

Nam sie dzis istny worek z prezentami rozwiazal! :) Wpadla na chwile mama i podrzucila zyrafke i gryzaczek od znajomej, o ktorych wspominalam wczesniej. A 10min pozniej zadzwonil do drzwi listonosz z paczka od szwagierki - a tam przytulanka Cuski i ciazowa wstawka do spodni! :) Za to lubie rodzine mojego meza - sluchaja jak mowie co mi sie podoba albo jest potrzebne, a nie kupuja "na czuja" :) Wstawke do spodni jesli sie okaze fajna wrzuce do watku zakupowego, dla mamus.

Zobacz załącznik 593902

Zobacz załącznik 593903

Zobacz załącznik 593904

Gratuluję, ale fajnie.
Jak ten rozszerzacz działa???

nurtuje mnie jeszcze kwestia tego w czym maluszek śpi czyli otulacze..oglądałam woombie ale marcin stwierdził, że zwariowałam i że on małej nie pozwoli mi zwijac w ciasny kokon..faktycznie też nie do końca jestem do nich przekonana bo krępują dzidziulke strasznie. boję się, że pod kołderką albo kocykiem albo będzie za ciepło, albo się odkryje albo udusi a straszna ze mnie panikara więc pewnie nie dałabym dziecku spac tylko stała nad nim całe nocy aż bym padła, rożek z kolei w ogóle nie pozwala na bliskośc malucha i dziecka więc z góry skreśliłam..w czym spały wasze maluchy? a przyszłe mamy może już wiedzą w czym będą spały ich dzieciaczki? pomocy!

przerażasz mnie :O
Ja Kaja na początku miałam w takiej miękkiej wkładce do łózka pod kocykiem i u nas w łóżku.
Amelkę w wózku pod cieniutką narzutką, bo były upały a Jonasza od razu w łóżeczku mąż miał bo mnie nie było.

Przecież będziesz sprawdzała, czy mu nie za zimno/za ciepło :)
Nie panikuj, zobaczysz, nie będzie tak strasznie i źle :D :D :D
 
Do góry