reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

myślę, że niepotrzebnie się martwicie, jeszcze trochę czasu jest, na pewno będzie cieplej niż dzisiaj, a przecież nie będziecie z maluchami na spacer szły tylko szybciutko do domku :tak:
a zanim wyjdziecie na pierwszy spacer kobinezonik już albo będzie za mały, albo niepotrzebny :-D
najwyżej dodatkowy kocyk i problem z głowy ;-)
 
reklama
Zaopatrzylismy sie dzisiaj w pampersy, kupilismy new born 1 i 2. Szczoteczke do wloskow, ochraniacze na sutki, oilatum i pudelko na nawilzane chusteczki. Na reszte juz nie mialam sily. No i sie wkurzylam, bo chcialam kupic taki przybornik, nozyczki, obcinak, termometr i kilka innych rzeczy, ale juz nie bylo. Musze poszukac gdzies indziej. I mialam jeszcze kupic majtki siatkowe i podklady poporodowe, ale tez jakos mi sie nie chcialo wybierac i sie zastanawiac.
Nastepnym razem :happy2:

Mam pytanie do dziewczyn, ktore uzywaly oilatum. Czy kapalyscie w nim maluszki od razu po wyjsciu ze szpitala? Z tego co wiem, to mydelko i oliwka juz sa zbedne, ale jak z myciem wloskow? Jakis szampon?
 
co do czapek to ja tez nie mam jakiejs grubej, ale ewentualeni zaloze dwie czapki i juz :tak::tak::tak: Dobry pomysl????? :-)

co do wlosow to wlasnie ja juz tez nie pameitam jak to z tym myciem... :zawstydzona/y:
 
Tabasia używałam oilatum przy Laurce ale musieliśmy zrezygnować bo ją uczulał - prawdopodobnie ilość parafiny. Ale nie używaliśmy nic więcej bo z reguły stosuje się jeden środek i on wystarcza. Przy maluszku powinno używać się jak najmniej środków. Ja teraz dla spróbowania kupiłam ziajkę ...zobaczymy. Przy starszej używamy tylko Emolium bo nie uczula ale można stosować dopiero po 1 miesiącu!
 
Ja planuję tylko emulsji Oilatum używać - chyba, że będzie bardzo gęsta czuprunka:-) to kupię szamponik Oilatum:-) Do smarowania ciałka już nic, tylko do pupy.

Dziś po zakupach: łóżeczko, wkłady kołderka i poduszka, pościel z ochraniaczem, rożek, wanna, termometr do wody, termometr do ciała, szczoteczka do włosów, nożyczki, smoczek do uspokajania, butelki DR. Brown, kocyk gruby i cieńszy, majtki jednorazowe.:-)
Już coraz krótsza lista się robi uff:-)
 
Tabasia używałam oilatum przy Laurce ale musieliśmy zrezygnować bo ją uczulał - prawdopodobnie ilość parafiny. Ale nie używaliśmy nic więcej bo z reguły stosuje się jeden środek i on wystarcza. Przy maluszku powinno używać się jak najmniej środków. Ja teraz dla spróbowania kupiłam ziajkę ...zobaczymy. Przy starszej używamy tylko Emolium bo nie uczula ale można stosować dopiero po 1 miesiącu!
Sylusia a wloski jak mylas? Ja wlasnie chce uzywac tylko oilatum i nic wiecej. Tylko nie wiem czy moge tym myc tez glowke...
Mam nadzieje, ze Alexa nie bedzie uczulac.
No i tak jak Kasia pisze, kremik do pupy i ot wszystko :happy2: Chociaz nie wiedzialam, ze jest tez szampon z tej serii. Musze kuknac w aptece i problem rozwiazany :-)

Ja planuję tylko emulsji Oilatum używać - chyba, że będzie bardzo gęsta czuprunka:-) to kupię szamponik Oilatum:-) Do smarowania ciałka już nic, tylko do pupy.

Dziś po zakupach: łóżeczko, wkłady kołderka i poduszka, pościel z ochraniaczem, rożek, wanna, termometr do wody, termometr do ciała, szczoteczka do włosów, nożyczki, smoczek do uspokajania, butelki DR. Brown, kocyk gruby i cieńszy, majtki jednorazowe.:-)
Już coraz krótsza lista się robi uff:-)
Widze, ze zakupy udane :happy2:
No moja lista tez sie skraca :szok:
 
reklama
A nie boicie się, że bez oliwki zrobi się Waszym dzieciom ciemieniucha?
Ja jednak raczej zamierzam stosować...

Jak będzie pojawiała się ciemieniuszka to wtedy będę smarowała oliwką i wyczesywał, ale chyba tak od razu po urodzeniu to się nie robi?:baffled:

A w zakupach już widać koniec. :-) Choć największy zakup- wózek i fotel przed nami:-):-) Dobrze, że wybrany model- czekam tylko na nowe kolory w sklepie:-)
 
Do góry