reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
Wronka ten X-lander jest boski, wczoraj własnie oglądałam na necie i tak mnie ten kolor zachwycił, ale nie wiem czy dla córci będzie odpowiedni. Musze jeszcze w sklepie dokładnie pooglądać wózki, bo ja póki co to tylko przez neta i to co znajome mają, ale od samego początku X-lander to mój typ.

A mam pytanie pewnie głupie, i już się wstydzę :zawstydzona/y: czy do wózka potrzebna jest pościel odzielna, bo znalazlam coś takiego na allegro i tak dumam ** BABY-RAJ**KOMPLET DO WÓZKA 4 el (882476935) - Aukcje internetowe Allegro

Moim zdaniem nie potrzebna po pierwsze dziecku nie daje się poduszki conajmniej do roczku . Więc wystarczy pielucha flanelowa jako przescieradełko do wózka ( znakomicie się sprawdza ) i grubszy np. akrylowy koc ja pod takim kocem woziłam Szymka w zime , na lato wiadomo cieniutki lub sama pielucha do nakrycia . Nie ma głupich pytań:tak:
 
wronka - tylko sie na ciemno nie farbuj!!

A mam pytanie pewnie głupie, i już się wstydzę :zawstydzona/y: czy do wózka potrzebna jest pościel odzielna, bo znalazlam coś takiego na allegro i tak dumam ** BABY-RAJ**KOMPLET DO WÓZKA 4 el (882476935) - Aukcje internetowe Allegro
kurde, pierwsze slysze... dziewczyny wypowiadajcie sie na ten temat...ja myslalam ze zadnej poscielki nie trzeba, w moim wozku jest dodatkowo kocyk i spiworek na zimniejsze dni, myslalam ze to tylko to....
 
No i problem z głowy. Dzięki aniam.
Mam pytanie jeszcze co do ilości ubranek jakie sa potrzebne ale to chyba już było więc bedę musiała się przekopać jakoś przez wątek. Bo nie wiem ile kupować śpiochów,pajaców, body, kaftaników i co tam jeszcze potrzebne i na jakie rozmiary. Eh cięzko pierwszy raz być mamą i tak zaplanować z głową wszystko. :baffled:
 
No i problem z głowy. Dzięki aniam.
Mam pytanie jeszcze co do ilości ubranek jakie sa potrzebne ale to chyba już było więc bedę musiała się przekopać jakoś przez wątek. Bo nie wiem ile kupować śpiochów,pajaców, body, kaftaników i co tam jeszcze potrzebne i na jakie rozmiary. Eh cięzko pierwszy raz być mamą i tak zaplanować z głową wszystko. :baffled:
no to fakt ze ciezko...znam to hihi, ale co do ilosci to kazdy podaje inna, gdzies czytalam ze powinno sie miec okolo 8 calych kompletow do ubrania dziecka na poczatek, na co moja kuzynka powiedziala ze stanowczo za malo, ze ona nieraz musiala dziecko 5 razy dziennie przebierac! nie wiem, ja mam duzo ciuszkow a najwiecej tych pajacykow czy spiochow to mam lekko 30 sztuk (chyba z 15 mam nowych a reszta uzywana po bratowej dziecku) nowe co kupowalam to mam wszystkie rozpinane z przodu wzdluz, mam pare bodziakow tez zapinanych kopertowo i do tego pare spodenek i rajtuzkow (glownie rozmiary 56-62-68), kaftanikow mam pare ale z tych co dostalam bo na takie malusie dziecko to do czego to wogole sluzy? moim zdaniem podwija sie na pleckach, lepiej chyba bodziaki...
 
no to fakt ze ciezko...znam to hihi, ale co do ilosci to kazdy podaje inna, gdzies czytalam ze powinno sie miec okolo 8 calych kompletow do ubrania dziecka na poczatek, na co moja kuzynka powiedziala ze stanowczo za malo, ze ona nieraz musiala dziecko 5 razy dziennie przebierac! nie wiem, ja mam duzo ciuszkow a najwiecej tych pajacykow czy spiochow to mam lekko 30 sztuk (chyba z 15 mam nowych a reszta uzywana po bratowej dziecku) nowe co kupowalam to mam wszystkie rozpinane z przodu wzdluz, mam pare bodziakow tez zapinanych kopertowo i do tego pare spodenek i rajtuzkow (glownie rozmiary 56-62-68), kaftanikow mam pare ale z tych co dostalam bo na takie malusie dziecko to do czego to wogole sluzy? moim zdaniem podwija sie na pleckach, lepiej chyba bodziaki...


ja mam postanowienie po 3 komplety calosciowe w rozmiarach 56 i 62, a jeszcze teraz jak moja Margolka okazuje sie byc wielkim dzieckiem to wole nie kupowac z byt duzo zwlaszcza tego najmniejszego rozmiaru;-)
a pozniej dokupimy albo K. dostanie jedna rzecz i pojdzie z tym na wzor do sklepu. poza tym mam mame siostre kolezanki wiec nie boje sie ze moje dziecie bedzie w spiochach w moro musialo pierwsze dni zycia spedzic:-)
ale to jest moje widzimisie, a kazda robi inaczej:-)
 
reklama
Do góry