reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Dagsila - to co napisałaś jest bardzo mądre a nie głupie.. Podobnie jak Aniez popieram Twoje zdanie w 100%. Poza tym łatwiej dzieciaczka przetransportować do swojego pokoju wcześniej, żeby później nie mieć dylematu jak moja kuzynka ( która nie potrafi postawić na swoim. Do dziś śpią z 3,5 - letnim synem w jednym łóżku, bo młody ryczy za każdym razem jak bóbr a oni miękną.
 
reklama
Nasza Lenka ma już gotowy swój pokoik, tuż obok naszej sypialni.
Ustaliliśmy, że na początku jej łóżeczko będzie tuż przy naszym (wygoda przy karmieniu i wstawaniu nocnym) ale jak się tylko nocki uspokoją to zrobimy jej eksmisję;-)
Też słyszałam, że im dłużej Maluch śpi z rodzicami tym trudniej go później nauczyć spania w swoim pokoiku.
To nasze pierwsze Maleństwo i doświadczenia nie mamy, ale obiecujemy sobie być w tej kwestii twardzi i postanowienia dotrzymać:-)
 
A u nas bedzie tak: noc w kolysce u nas w sypialni (tak jak napisala Elvie - wygodniej), a w ciagu dnia w lozeczku w swoim pokoiku. Z czasem z kolyski zrezygnujemy, bo dla mnie tez spanie z dzieckiem jest nie do przyjecia. Co innego - np Tatus wychodzi do pracy, a dzidzius laduje u mnie w lozku i dosypiamy razem....
 
A u nas bedzie tak: noc w kolysce u nas w sypialni (tak jak napisala Elvie - wygodniej), a w ciagu dnia w lozeczku w swoim pokoiku. Z czasem z kolyski zrezygnujemy, bo dla mnie tez spanie z dzieckiem jest nie do przyjecia. Co innego - np Tatus wychodzi do pracy, a dzidzius laduje u mnie w lozku i dosypiamy razem....

U mnie dokładnie ta sama koncepcja!:cool2:
 
A u nas bedzie tak: noc w kolysce u nas w sypialni (tak jak napisala Elvie - wygodniej), a w ciagu dnia w lozeczku w swoim pokoiku. Z czasem z kolyski zrezygnujemy, bo dla mnie tez spanie z dzieckiem jest nie do przyjecia. Co innego - np Tatus wychodzi do pracy, a dzidzius laduje u mnie w lozku i dosypiamy razem....

u nas odwrotnie :-D:-D:-Dkołyska będzie na dole i tam będzie spał w dzień a łóżeczko u nas w sypialni ( do pół roku--potem wypad do swojego pokoju ;-))
i na pewno żadnego spania z nami. W łóżku już jest nas troje :zawstydzona/y::zawstydzona/y:-ja , Szanowny i nasz pies i wystarczy :-):tak:
Młodemu nr.1 zapowiedziałam ,że jak będzie niegrzeczny to postawie łóżeczko przy ścianie dzielącej naszą sypialnię od jego pokoju i wtedy Młody nr.2 będzie się darł a on nie bedzie mógł spać ---wiem wyrodna matka jestem :zawstydzona/y:
 
dopiero doczytałam , wiem nie powinnam czytać od ostatniego postu :tak::tak::tak:
to ty też wyrodna :-D:-D:-D


my w ogole rodzice wyrodni, bo K. założył Olce w naszej domowej ksiegowosci konto, zeby liczyc ile juz jest nam winna:-):-):-):-):-)

hehhehhehehehehhehehe i niech ktos nas w wyrodnosci przebije:-D:-D:-D:-D
 
Lista zakupow w aptece dla dzidziusia:



INFACOL zawiesina - wzdęcia, bóle kolkowe spowodowane gromadzeniem się gazów . Stosowany u niemowląt od 2 m.ż. Cena: ok 17.48zł – 50 ml
PLANTEX saszetki - dolegliwości trawienne u niemowląt i małych dzieci: wzdęcia, kolki oraz lekkie skurcze żołądka i jelit . Stosowany u niemowląt od 1 m.ż. Cena: ok 10.83zł- 10 saszetek
GRIPE WATER – woda koperkowa - łagodnie usuwa gazy trawienne u niemowląt. Pomaga również w pozbyciu się bólów brzuszka, które występują u niemowląt szczególnie w okresie przed przejściem na pożywienie w stanie stałym. Stosowana u niemowląt od 1 m.ż. Cena: ok 15.04zł– 150 ml
VIBURCOL - czopki homeopatyczne. glownie stosuje sie je w sytuacji kiedy maluszek jest rozdrazniony, ale tez dodatkowo przy leczeniu antybiotykami Cena: ok 20.80zł – 12 szt
OILATUM - podrażniona, sucha, swędząca i łuszcząca się skóra (np. AZS, pieluszkowe zapalenie skóry, łuszczyca) Cena: ok. 16 - 60zl
APHTIN - Środek odkażający błony śluzowe jamy ustnej, głównie w leczeniu pleśniawek Cena: ok 1.38zł - 10g
BEPHANTEN maść - do pielęgnacji skóry niemowląt (oparzenia skóry, w tym oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka) i sutek karmiących matek Cena: ok 31.96zł – 100g
WODA MORSKA DO NOSA - Oczyszczona woda morska z mikroelementami, przeznaczona do codziennej higieny nosa u niemowląt, dzieci i osób dorosłych Cena: ok 10.91zł – 5 ml
SÓL FIZJOLOGICZNA - sterylna sól fizjologiczna, zalecana do codziennej pielęgnacji oczu i nosa u noworodków, niemowląt, dzieci Cena: ok. 10.50zł – 12 ampułek
PURE LAN - wyraźnie przyśpiesza gojenie zmacerowanych, popękanych brodawek Cena: ok 25.30 zł - 7g




Jesli sa dodatkowe propozycje - dajcie znac
 
Katik- super lista!!! :-)

Co do spania z maleństwem mam to samo zdanie. Na początku napewno będzie spała z nami w pokoju- ale w swoim łóżeczku koniecznie! a jak się tylko da to przetransportujemy ją do pokoiku dla niej :-)
 
reklama
katik...pierwsza klasa:tak:

My niestety mielismy straszne przeboje z kolkami:-(, z tego powodu nawet wylądowałyśmy z córcią na tydzien w szpitalu (ale to dluższa historia) i nam akurat INFACOL nie pomógl, za to GRIPE WATER uratowała nam życie:tak:. Dlatego warto miec jedno i drugie:tak::-D.Jdnak liczę na to,że synek będzie bez kolkowy, czego Wam równiez życzę:tak:
 
Do góry