reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki i mamusie 1 kwartał 2009r po 40 tygodniach

uhh ale wstrętna pogoda. My wczoraj mieliśmy niespodziewanych gości na obiedzie (dobrze że choć godz wcześniej uprzedzili:shocked2:), którzy zostali dziś do śniadania Pojechali godzinę temu dopiero:eek: już ogarnęłam dom po ich odjeździe zaraz zmykamy do mamy na obiadek.
Jagoda z moim Jaśkiem było tak samo kupki co 3-4 dni i królicze bobki:-D dopiero jak zaczęłam mu dawać codziennie deserek z jogurtem nagle kupki są codziennie i takie papkowate no i końcu zaczął też więcej pić z butelki
Ania ceny butów szok!!! Też to przerabiamy
Dorotka mam nadzieje że ta kamienica co dziś się spaliła w Toruniu to daleko od Was
Marzenka głowa do góry, każda z nas czasem ma dość!
 
reklama
Witam dziewczyny ! Kurcze u nas smutaśno :-( To niesamowita tragedia ! Ta kamienica co spłonęła to bardzo blisko nas , jakieś 100 metrów . Ulica Kopernika to jest ulica przecinająca ul.Ducha Św /na której mieszkamy / Akurat mój poszedł na spacer z psami i widział płomienie . Z tego co mi wiadomo to ostatnią kondygnację zajmowali studenci i to ponoć zginął jeden ze studentów. Poryczałam się jak mój wrócił i opowiadał o tym i ten płacz ludzi... Ta kamienica nie była w jakimś złym stanie. A w sąsiadującej kamienicy dopiero latem został zakonczony kapitalny remont . W każdym bądź razie niedziela do d... !
Aniu widzę ,że Natalka bije na głowę rówieśnice :-) Jest cudowna i ten łobuzerski wzrok;-)
Marza widzę ,że mamy podobnie. Ostatnio na kolanach wychodziłam z łóżka a po moim to spływa. Ważniejsze jest pójście na" tron" z krzyżówczką na pół godzinki lub dłużej niż pobawienie się z małą . Tak się pokłociliśmy ,że chciałam się pakować :wściekła/y: On ma takie starokawalerskie odpały. Szkoda gadać :wściekła/y:
 
No Dorotka nareszcie się odezwałaś bo już zaczęłam się martwić:-( straszna tragedia.
Aniu widziałam na nk że mała ma "nowy" fotelik powiedz mi jeździ już w nim ? Ja mam właśnie dylemat bo wypadało by zmienić fotelik ale byłam w dwóch sklepach (bo muszę teraz kupić dla Jaśka nowy fotelik bo dla Ewy na ten przedział wagowo-wiekowy miałam pożyczony od koleżanki która teraz ma też takie małe bobo:-))i doradzali mi żeby odczekać aż mały będzie miał ponad 9kg a nam parę gram jeszcze brakuje no i się zastanawiam bo z drugiej strony dziwne żeby w sklepie odradzali przełożenie zakupu:eek: Na razie nie jest jeszcze źle mamy Mutsy Travlera i na razie jeździmy w pozycji siedzącej ale zawsze jest to tyłem i trochę go to wkurza. A dwa wszędzie na stronach auto testów piszą że dziecko powinno zacząć jeździć przodem jak osiągnie 13 kg:cool::szok: a z drugiej piszą że jak nóżki wystają poza fotelik to też źle:-)
A dwa co tu taka cisza??
 
witajcie mgliscie i szaro ... byle do wiosny :-)
a dzis niemal urodziny :-) mlodsza konczy 8 m-cy, ale ten czas leci ... jeszcze troche i bedzie pierwsza swieczke dmuchac !
i dzis bedzie pierwszy raz miesko na obiad z tej okazji, czytalam ze roznicujecie diete wiele wczesniej, u nas powolutku idziemy :-)
hanna31, a w jakim foteliku teraz jezdzi Twoj maluch ? bo moje do 6 m-cy jezdzily w gondoli. Pozniej przelozylam do fotelika ktory byl od 6 m-cy ( a wazyly wtedy z 6-7kg) i tak : do 13kg chyba wlasnie tylem do kierunku jazdy, a pozniej przodem. Sa z kolei tez foteliki np 9-36kg, starsza przesadzilam do takiego niedawno. Ale ten fotelik juz siedzi zupelnie na prosto, ma wkladke ale tak mysle ze wygodniejszy jest rzeczywiscie dla starszego ciut dziecka, nie dla niemowlaka.
 
Witam cieplutko !
Już mi dzisiaj lepiej ;-) Marza a jak Twoje samopoczucie ?
Polaneczko do 6 m-ca woziłaś dzieci w gondoli ? Przecież to niebezpieczne :szok:
A wystarczy mała stłuczka , ktoś Ci w jedzie w tył samochodu i maluch ... Nawet nie myślę .
Haniu nie pomogę Ci w wyborze . Kiedyś fotelików nie było . My mamy fotelik do 11 kg ale Tośka jest kurdupelek i jeszcze ma luzik :laugh2: Faktem jest, że skoro odradzali w sklepie to coś w tym jest . Z reguły to raczej wciskają aby jak najwięcej sprzedać a tu proszę . Tylko się cieszyć,że jeszcze tacy ludzie bywają.
Dziewczyny co tu taka pustka ! Czyżbyście już w sen zimowy zapadły ?
 
witajcie siostrzyczki
dlugo mnie nie bylo mam sporo zaleglosci a powodem jes t to ze mialam przez tydzien 2 dzieci Matusia i syna mojej przyjaciolki Mikołaja ma 3,5 miesiaca- jego mamusia jezdzila do prcy a ja bawilam sie w nianke
dwojka dzieci to jeden wielki harmider
tongue.png
Mati i Mikus spali na zmiene jeden sie budzil drugi zasypial i tak w kolko. Mikus ciagle robil kupki i krzyczal tak ze bebmbenki mi w uszach malo co nie pekły. Musialam zatrudnic babcie do pomocy bo trzeba bylo siedziec w osobnych pokojach - placz niestety byl zarazliwy:/ od wczoraj ochonełam
tongue.png
teraz czeka mnie sterta himalajow i porzadkow!bo bałagan w domu straszny!plecy mi wysiadaja - Mikus ciagle chcial byc na rekach- wazy 7,5 kg !ale dzieki temu moja waga spadla do 55 kg
tongue.png

Mati sie wycwaniaczyl tylko zobaczy moja babcie albo mame to od razu rece do gory i pcha sie na kolana
smile.png
jest wtedy przeszczesliwy!sliczie spiewa jak cos mu gra
smile.png
no i stawia juz kroczki do przodu jak ma nogi na ziemi. Nauczyl sie tulic- tuli kazdego slodki jest no i super kiwa glowa - tak na nie nie nie! slodziak! wczoraj dawalam mu kaszke na kolacje (smaczny sen- bananowa) zostla ostatnia lyzeczka a on zaczal krecic glowka - wiec byl juz najedzony
smile.png

Ja malemu daje biszkopty i chrupki kukurydziane - wcina tak ze az sie mu uszy trzesa
smile.png

no i z tego calego zamieszania kompletnie wylecialo mi ze 14 Mati mial szczepienie- musze isc w ta srode!
aha promotor mi zakceptowal prace - jeszcze tylko pare poprawek i moge sie bronic- tylko nie wiem jak zrobic ten cholerny automatyczny spis tresci:/ ehhh
mam nadzieje,ze wszystko odrobie wkrotce - narazie musze uciekac bo pelno roboty w domu - poki Mati spi czas cos zrobic:p
 
Polaneczko do 6 m-ca woziłaś dzieci w gondoli ? Przecież to niebezpieczne :szok:
A wystarczy mała stłuczka , ktoś Ci w jedzie w tył samochodu i maluch ... Nawet nie myślę .
Nie, no ja oczywiscie mam na mysli takie gondole, ktore sie zaklada na wozek, ale tez maja system mocowania do samochodu, sa testowane, homologowane, dozwolone itd :-)
Na dluzsze trasy (powyzej 1,5h dziennie a my takich mielismy duzo jak sie dzieci urodzily) wskazana jest bardziej pozycja lezaca dla maluszka ze wzgledu na slabe plecki. Z kolei prawda jest ze w gondoli zapiecie dziecka jest bardziej luzne i jesli jest jakis powazny wypadek ...
a za zyczenia dziekujemy ;-)
 
reklama
Hej , pogoda dzisiaj piękna świeci słoneczko bedzie można wybrać się na spacerek :-) super
A właśnie co do fotelików samochodowych to co byście doradziły????

Moniczko- oj to miałaś zajęcie matko jak to wytrzymałaś ja bym chyba nie dała rady z dwójką :no:
Mateuszek to super chłopczyk widze że też szybko się uczy napewno super wygląda kiwanie głowka i tuli tuli :-D
Ja Oli daje chrupki i biszkopty i też je uwielbia.
Super że praca zaakceptowana to naważniejsze i trzymam kciuki za dalsze postępy :tak:.
Polaneczko - wszystkiego dobrego dla córeczki z okazji 8 miesiąca,tak strasznie czas ucieka no niedługo swieczki bedza nasze brzdące dmuchać.
Pozdrawiam.
Miłego dnia
 
Do góry