reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki i mamusie 1 kwartał 2009r po 40 tygodniach

Hej, ale pogoda pod psem :wściekła/y:, ja tu miałam oddychac swieżym powietrezm, a tu leje dzisiaj:wściekła/y:
No i nie wiem, co jest grane, ale od trzech dni jem nabiał, znaczy ser żółty jadłam na pizzy, serek topiony i mleczko do kawy, a cera się małej od wczoraj poprawiła...ups...to chyba dobrze, modlę się, żeby jednak podejrzenie skazy od nas odeszło, ale byłoby super:-):tak::-D
Wczoraj byłam chwilę wyrodna matką, bo zrobiłam małej butlę i trzymałam w buzi na upartego, zaczęło się spokojnym wypluwaniem, potem nerwy, potem histeria..a ja nic..stoicki spokój, po 4 minutach wycia młoda z wyrzutem w oczach zassała:szok: i wypiła 50 ml..ale wierzcie mi, że wkurzona była na maksiora:wściekła/y:.Czułam wyrzuty sumienia całe popołudnie:zawstydzona/y:
 
reklama
Aniu:-)dzięki za pamięć,ale egzamin jest już jutro na 11:20(nie udało mi się zapisać z samego rana,było by spokojniej na drogach).
Marzenkamoja Sara dostała smoczek zaraz po urodzeniu ja wsadziła sobie do buzi kciuka.Ale po 3 m-cach jak zmieniłam jej na nowy to wzięło ją na wymioty i od tamtej pory spałą bez smoczka.Więc nie przejmuj się,ząbki będą zdrowsze i oszczędzisz sobie zachodu z oduczaniem.
Agatazzawsze lepiej przebadać jeszcze raz dziecko u neurologa.
Co innego gdy ciekawski maluch obraca główką za zabawką lub głosem a co innego gdy zawsze układa główkę mocno odchyloną do tylu.
Prasowanie:no: nie cierpię,prasuję jak już muszę,a tak to pranie składam i chowam na półki.
U nas też dziś chłodno i mokro.Dzieciaki nie chcą iść na podwórko,a w domu wariacje się ich chwytają.Upodobali sobie miejsce do zabawy przy kołysce w której śpi Emilka.Już nie wiem ile razy ich przeganiałam,mają przecież tyle wolnego miejsca.
Wczoraj miałam wykupioną jazdę u "obcego" instruktora i poprosiłam by przerobił ze mną cały egzamin.wszystko poszło dobrze i mam nadzieję,że jutro nie splamię wszystkiego.Po południu z Sarą i Nikodemem byłam na komisji lekarskiej.I z tego co podejrzałam to dr przedłużyła orzeczenie o następny rok.Z Emilką ćwiczę przekręcanie na boki,kładę ją na brzuchu,ale mam wrażenie,ze wcale nie jest lepiej tylko gorzej.17 lipca idziemy ponownie do neurologa -rehabilitanta.Ciekawe co ten dr nam powie.
pozdrawiam was i zmykam bo robota czeka.Gotuję krupnik,a same wiecie...kipi kasza...:-)
A mam jeszcze pytanie,czy któraś z was ma może kontakt z Wiolą?Już bardzo dawno jej nie był.Wiem że poszła do pracy i czasu może jej brakować.Tylko,tyk ostatnio o niej myślę,czy wszystko u nich ok.Oby tak!Ciekawe jaj synuś po operacji?
 
Ostatnia edycja:
witam, u mnie jak narazie pogoda fajna ani za gorąco ani za zimno:-)
Dziewczyny powiedzcie czy wasze maluchy też marudza jak jest za gorąco bo moja oleńka to nawet strasznie płacze przez chwile. Nie wiem może nadal przeszkadza jej ten katarek,ale jak narazie nie przechodzi nawet po kropelkach :no: chyba bmusze pójść do mojego lekarza z nią zobacze co ona powie.
Po ostatniej wizycie i szczepieniu a było to 23 czerwca mała ważyła 6500 kg więc pani pediatra powiedziała że bardzo ładnie przybiera na wadze, mały grubasek:-D .
Tak po za tym jest grzeczna.

Powodzenia na egzaminie trzymam kciuki ;-)
Uciekam posprzatać troche i zrobić obiadek pa
miłego dnia
 
hej dziewczynki!

u mnie taka srednia pogoda raz deszcz raz slonce boje sie wychodzic na spacerek bo w kazdej chwili moze nas zlapac:/ czekam na kolezanke przyjdzie ze swoja coreczka mlodsza od Matusia o 9 dni:)

nie bylam jeszcze u lekarza aby szczepic,maly nadal kaszle i ma chrypke:/ bierze leki jest jeszcze oslabiony poczekam az sie lepiej poczuje:)

Moj maly mial problemy ze spaniem w te upaly,musialam sie mocno nameczyc aby go uspic:/ wczoraj wariowal i zasnal dopiero o 23 ale spal do 6 a pozniej jeszcze godzinke.Teraz tez chrapie bo na polku chlodniej po deszczu:)

Moj malutki wazy 7100 i ma 68 cm:) rosnie wielki!! a jak juz gada! i smieje sie w glos...:) sweet

Dotmar3 trzymam kciuki za egz!!!!
 
Dotinko kochana!!!!!!!!!trzymam kciuki jutro za Ciebie!!
u nas sie własnie rozpadało,dobrze,ze wróciłysmy ze spacerku.oberwanie chmury:((( julcia smacznie spi juz ponad 3 godzinki:)tez z checia polozylabym sie kolo niej ale dzis obiecalam sonbie ze jak sie uda to sie troszke zajme soba:)nie wiem czy mi to wyjdzie bo oprocz julci mam jeszcze 6 letnia siostrzenice i kolezanki corkę pod opieką.ulcia po wczorajszym szczepieniu OK.po poprzednim tez bylo dobrze:)jeszcze 20 dni i wracamy do domku!!!!!!nareszcie!!!!!!!!!!!!moja mala jest swietna,smieje sie w glos,gaworzy sobie,ale jak wroce do domku pojde z nia tez do neurologa,poniewaz lewa racxzka wydaje mi sie duzo bardziej leniwa od prawej,przy przewracaniu na boki jest to najbardziej widoczne.musze to sprawdzic.zycze milego popoludnia.
 
Cześć kobiety ja zabiegana strasznie, jak pogoda to zbieram dzieciaki i do roboty nad jeziorko, dobrze że Jasiek lubi spać na polku bo można wtedy coś podziałać a jak nie spi to w nosidełku razem z mamusia łazi.
A tak wogóle to jemy już zupki i deserki zaczełam mu wcześniej p[odawać niby do 6 m-ca powinna być tylko pierś ale Ewe tak miałam i zawsze potem wydziwiała z jedzeniem. Jaś zjada zupkę aż u się uszy trzęsą heheh, może jak wczesniej pozna inne smaki bedzie mniejszy problem z jedzeniem.Ponadto kręci wię jak bączek wokół własnej osi zmienia pozycję z plecków na brzuszek i odwrotnie, nie wiem jak z wagą muszę kupić baterie do swojej miesiąc temu ważył 6400.
Muszę się pochwalić że zostałam fotomodelką :-D dzisiaj przyszło mi zdjęcie do domu z wezwaniem na komendę 83/50 muszę wymyślić jakąś gadkę bo jak na razie to mandat 200zł i 6 pkt spróbuję ich wziąć na to że prawko od 14 lat a to dopiero 2 mandat. A skoro o prawku dotinko trzymam kciuki za jutro.
U nas masakra jesli chodzi o prace domowe bo jak pogoda ładna to wracamy dopiero wieczorem - trzeba biznesu pilnować no i wtedy jets szok posprzatac ugotowac wyprac i wyprasowac a to wszystko w 3 godz ehhh:wściekła/y:.
Dziasiaj pogoda niemrawa wiec siedzimy w domui troche nadrabiam ale mam strasznego lenia bo nie chce mi sie prasowac:sorry2:
Wczoraj moja Ewcia poszła z teściową do lasu na spacarek, wieczorem chce ją kąpać a tu kleszcz:szok: bałam sie go ruszać bo słyszałam że jak sie go wypuczy to jad wypuści także mąż pojechał z nia do szpitala i pan doktor gada usunął ponoć jest specjalna pompka do usuwania kleszczy słyszałyście o czymś takim?
Monisia niech Mati wraca szybko do zdrówka, a jak tam M?
Justynka co do smoczka to mój też tylko NUK Tommee wogóle mu nie podchodzi
Zmykam obiadek dokończyć bo mały głod się włącza
 
Dotinko powodzenia zycze! Tak w tajemnicy: ja zdalam za piatym razem:no:
Z prasowania zrezygnowalam, bo w walizkach i tak sie wszystko wygniecie, a potem moze tesciowa sie zlituje...
Przez jakis czas nie bede miala dostepu do kompa wiec zycze wszystkim pieknej pogody (bez upalow), duzo zdrowka dla mamusiek i dzidziusiow. Pozdrawiam serdecznie!:-):-D
 
Dotinko trzymam kciuki, powodzenia!u nas dzisiaj paskudna pogoda deszcz i wiatr.Starszy syn pojechał do babci, więc troszkę mam wytchnienia . Szymon jak zwykle ma problemy z usypianeim w dzień, mogę go usypiać godzinkę a on będzie spał 30 min jak dobrze pójdzie!Dobrze, że w nocy śpi!Wróciła mu ciemienucha i krostki na policzkach, alergia jak nic!Dziwne bo zaczęłam jeść wszystko i przez 3 tyg było idealnie a teraz niewiadomo skąd wysypka. Mój mały ma spłaszcona główkę, ciekawe czy da sie to jeszcze zmienić, czy może chodzi o wit D3 i nóżki ma spocone a czasami zimne!co o tym myslicie?pozdrawiam
 
reklama
Jeszcze dobra godzinka i wyjezdzamy!
Agata, nasz Filip tez ma splaszczona glowe. Bylismy u lekarza, maly mial nawet przeswietlenie i powiedzieli, ze nic zlego sie nie dzieje. Trzeba malego klasc jak najwiecej na brzuszku, wszystkie zabawki w lozeczku musialam przerzucic na jedna strone (maly ma plaski tylny prawy bok), tak zeby odwracal glowke w przeciwna strone. Do tego kupilam my taka specjalna (ja tam nic specjalnego nie widze) poduszke Goi Goi.
Uciekam, jeszcze raz wszystkich pozdrawiam!:-)
 
Do góry