reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki i mamusie 1 kwartał 2009r po 40 tygodniach

Ja tak na sekundkę! Zaraz wpada do mnie koleżanka z dzieckiem...:happy2:
Ale się zaraz roczki posypią:szok::tak: Jak ten czas szybko zleciał!!!! Normalnie szok:)
Wczoraj kupiłam smerfetkom sukienusie bombki:) Na Allegro oczywiscie:tak: Juz nie moge sie doczekac jak przyjdą...
Babka w Krakowie robi cudowne torty.... szkoda, że nie da sie takiego ciorta u niej zamówić z transportem... Chciaż jeszcze mi nie odpisała na maila;-)

http://slodkiswiat.yolasite.com/kontakt.php

No to teraz popiszcie się:tak::
jakie menu na roczek??
jakie prezenty "zamawiacie" dla dzieci??

A... i co sie daje dzieciakom teraz na komunię?? W maju idziemy:(
 
reklama
Helo jestem w jednym kawałku przeżyłam i to nawet całkiem nieźle bez porównania z poprzednim rwaniem. Teraz to tylko problem z jedzeniem Co ja mam z tymi zębami ciągle łażę do dentysty :wściekła/y:
Moniczko z tego co się orientuje a trochę w księgowości siedzę i Twój M nie miał prawa się rozliczyć z małym ale to jego problem. Dlatego Ty możesz spokojnie się rozliczyć jako prawny opiekun młodego Tylko trzeba pamiętać i tu WAŻNE DLA WSZYSTKICH Nie można rozliczyć całości ulgi ponieważ dzieciaczki są urodzone w trakcie roku kalendarzowego. Trzeba zrobic to proporcjonalnie.
Justyś na pewno i u Ciebie robią takie torty u nas nie ma problemu dla Ewy miałam ten z Barbi dla Jasia samochód. Także popytaj a na pewno gdzieś znajdziesz. Dzięki za linka może się skuszę. Co do prezentów komunijnych to laptop albo samochód :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D Nie no a tak poważnie dla dziewczynki czy chłopca?
Ania co ten Twój małż wymyśla chyba musimy go postawić do pionu żeby zabraniać żonie kontaktu z rodziną:-D
Dotinka no nieźle Niki pokazuje pazurki, Ewa na szczęście tylko raz w swojej karierze sklepowej miała występ:tak:
Co do menu to u nas wyglądało to tak
o wiec menu
Msze mieliśmy na 15 także w domu o 16 nie robiłam klasycznego obiadu tylko
rolady +devolai z kluskami i surówkami
tort +ciasto
zimna płyta: szynka w galarecie z chrzanem, tymbaliki, sałatki( szopska, z tuńczykiem, z kurczakiem i gyrosem, z pierożkami tortellini) pasztet pieczony, no i standardowo wędlina, sery, ogóreczki, oliwki
barszcz z krokietem
kieszonki schabowe zapiekane z boczkiem i pieczarkami ( wkładasz pieczarki do schabu owijasz boczkiem polewasz sosem z knora posypujesz utartym serem i zapiekasz

Na pewno zrobiłam o jedno danie na ciepło za dużo i sałatki trzy tez by wystarczyły. Miałam 18 osób, dużo porozdawałam a i tak się zmarnowalo
Prezent kupiliśmy mu muzyczny warsztat Kiddieland Muzyczny Warsztat +GRATISY#bobas_otwock (894964285) - Aukcje internetowe Allegro, dodatkowo dostał motorek na akumulator !!SZOK! WYPRZEDAŻ MOTORKÓW_2_KOLORY-HIT CENOWY!! (893305572) - Aukcje internetowe Allegro fajna sprawa, klocki lego duplo i dwa traktory do jeżdżenia :baffled:
 

Załączniki

  • tort ewy d..jpg
    tort ewy d..jpg
    62,2 KB · Wyświetleń: 19
  • tort ewy przedsz&#.jpg
    tort ewy przedsz&#.jpg
    59,5 KB · Wyświetleń: 23
  • t jas..jpg
    t jas..jpg
    61,8 KB · Wyświetleń: 18
  • j7..jpg
    j7..jpg
    35,3 KB · Wyświetleń: 18
Ostatnia edycja:
HEj Wam...
Temat roczek u mnie tez na tapecie. Dziś juz zamówiłam mszę..na 14.30 w przyszłą niedzielę, więc kilka dni przed prawdziwym roczkiem, ale nic nie poradzę...
U nas będzie tak:

Msza późno, więc mój Małż zrobi strogonowa lub bogracz z chlebkiem, potem dwie sałaki, zimna płyta, tort ( będzie zamówiony chyba z Nemo lub coś z innej bajki), ciasta.

Na prezent młoda dostanie złote kolczyki od chrzestnej, od nas rowerek o taki: NOWOŚĆ - Rowerek SMART TRIKE DELUXE -3w1 +GRATIS (943633341) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. , tzn, dostanie go po roczku, bo z kasy na roczek...a reszte to nie wiem.
Dzis zakupiłam juz urodzinowe serwetki, świeczuszkę. Sukienka z bolerekiem juz wisi w szafie.

No i tyle.A u nas też ok. 18-19 osób, jak u Hanny....

Hanna, ja juz się rozliczyłam..hehe..dzieki gwiazdom prawie 3 tysiaki do zwrotu :) a Natalka miała tyle przyzwoitości, żeby urodzic sie jednak w marcu, więc jeden miesiąc kasy do przodu :))
A na komunię to słyszałam teraz, że laptop (!!!!), rower jak zwykle, rolki, aparat fotograficzny, (od mojego kuzyna córka chciała hulajnogę) albo standardowo kasę....nie ma lekko.
Monia, a mnie się wydaje też, że tylko Ty możesz rozliczyc małego....no ale to juz wyjaśni urzząd skarbowy....
a co do finiszu.....za pare dni będzie rocznica SMAŻENIA PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH :-):-):-):-)i to tylko dzięki Tobie Monika hihihi

a Małż ujarzmiony :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:dzięki sistersy za wsparcie :-D:-D:-D
 
HANIA śliczne torty:))) dzięki za podpowiedź menu:) A co do komunii, to jest dziewucha. POMOCY:)))
ANIA widze, że wszystko zaplanowane:) O co chodzi z plackami ziemniaczanymi (jeśli to nie tajemnica)??

Musze poszukać we Wrocku tortów taaakich pięknych:) Mam w planie po jednym dla każdej! Wrrrr
 
hmm...co do placków..
Jak smęciłysmy z Monią w tamtym roku, że juz chciałybysmy urodzić i juz nie możemy w ogole wytrzymac z tym brzuchem, wymyslałaśmy rózne sposby na przyspieszenie porodu..no wiesz, mycie okien, przysiady itd. i pewnego dnia Monia mówi, że ktoś tam od pracy u mamy powiedział, że urodził na drugi dzień po zjedzeniu placków ziemniaczanych. No więc wzięłyśmy to za dobry żart i umówiłyśmy się na robienie placków na obiad, zjadłyśmy, a był 25 marzec...a ja rzeczywiście na drugi dzień urodziłam:-D:-D, i się śmieję, że to po tych plackach...
ot cała tajemnica.....
 
W końcu udało mi się obrobić zdjęcia i posłałam na maila;-):-D
Justyś co do tego prezentu to z tym laptopem to niektórzy dają:baffled: ale ja bym poszła bardziej skromniej bo to nie o to w tym chodzi kto bardziej wypaśniejszy prezent da Może złoty łańcuszek z literką imienia z brylancikiem, albo PSP na to teraz szał jest (PROMOCJA! PSP 3000 +8GB+ SOFT 5.03 GEN-C =PREZENT (949230447) - Aukcje internetowe Allegro) można nabyć w kolorze różowym;-)
Ania no można zarobić na dzieciaczkach:-D ja mam jeszcze miesiąc na plusie;-)
A jak wygląda roczkowa kolejka?
 
HANIA to PSP to fajny prezent ale nie dla tej dziewczynki! A po drugie ja w życiu nie wydam tyle kasy na nią... Niby to Benka bratanica ale nie jestesmy z nimi aż tak emocjonalnie związani... Teściowa podpowiedziała, że moze wspólnie kupimy jej ramkę cyfrową. Przecież to świeto duchowe a nie materialne:)) Masakra z tymi prezentami! A wg mnie laptop to megaprzegięcie. Złoty łańcuszek - fajny pomysł:)
Znalazłam torty we Wrocku:) 65 zł za 2kg torta z dostawą do domu:)
ANIA widzisz, Ty kombinowałaś jak juz urodzić a ja ściskałam nogi, żeby jeszcze nie urodzić:( A termin miałam na 3 czerwca!!! Szok, prawda?
Czemu aż 3 tys zwrotu?? Mi wychodzi u Ciebie lekko ponad 2 tys... (10 mies Natki i 12 Alicji po 93zł)... zreszta niewazne:)

A gdzie reszta?? Hellloołł:)
 
Justyś, to cząstka za dzieci, a reszta wychodzi ze zwrotu podatku...z zarobków..nie wypelniasz nigdy PITów?przecież zwrot to kombinacja mega wyliczeń a nie tylko tego, ile masz dzieci...

Ja tez uważam, że kolczyki, łańcuszek to fajny prezent, a ramka tez super fajny prezent, jeszcze mp3 ewentulanie, chociaż te dzieciaki teraz już wszystko mają niestety.

torty dziecięce - Szukaj w Google moze tu cos znajdziesz?

Hanna, fotki pooglądane...superaśne.

Aaaa..zapomniałam Wam powiedzieć, że mój Małż ma w tym tygodniu swój URLOP TACIERZYŃSKI :-D:-D, więc w domku posiedzi i cos przygotuje na ten roczek...
 
witajcie:-)
buuuuu co za pogoda?????????śnieg pada!!!!!!!!!!
ale miałam szalony tydzień :stres,bo nowa praca,wyrwanie zęba:szok:,a teraz mocne krwawienie(od kilku dni biorę azalię)ledwo żyję:-(moja dzidzia od wczoraj niedobra,pewnie idzie następny ząbek:tak:pije kawke i sie biore za robote ,choc mi sie nic nie chce.........
 
reklama
ANIA wiem, ze tak jest z rozliczeniem ale napisałaś, ze dzieki gwiazdom masz 3tys, a to w sumie masz tyle do zwrotu:happy2: Jakaś satrsznie zadżumiona jestem przez te zatoki...
A ja PITów nie wypełniam, zresztą nigdy tego nie robiłam - niech inni sie pomęczą...:szok: Dla mnie to jest czarna magia:tak:;-)
A torta juz znalazłam:))) Musze tylko wymyslic jakie chcemy. Moj Benek ma tacierzyński od 20 marca:-D:tak:
HANIA I MIKUSIA fotki sa sliczne. Tylko te od Ciebie Haniu sa takie malusie:baffled:

Ide robic jakis obiad i zaraz zbieram majdan i wywoze dzieci do dziadków bi szału z nimi dostaję juz! Od rana ciągle rycza!!!! Nie wiem o co kaman ale profilkatycznie dałam Panadol. Na dwor sie nie da wyjść bo leje deszcz; byłam tylko na szybkich zakupach. A do tego te moje zatoki...:-(chyba zaraz wytnę i usmaże!!!:wściekła/y:A B niedawno ostrzył noze:szok: spadam:)
 
Do góry