reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziewczyny, zeby ida!!!!! Masakra!!!!!
Olaf nie chce jesc dopoki mu nie posmaruje dziaselek dentinoxem :wściekła/y::wściekła/y:
Bidny slini sie po pas, wiec jak zapomne zalozyc sliniak to po 10 minutach bluzeczka jest do zmiany:zawstydzona/y:
Do tego placze i jest mega marudny... Boze ile moze potrwac wyrzynanie zebow?? Dziasla ma juz takie rozpulchnione i nie wiem kiedy sie spodziewac malych ziarenek ryzu w buzi mojego synia...:-:)-(
 
reklama
Dziewczyny pomocy.
Moj Fifi dostal masakrycznego kataru i biedny meczy sie na maxa. Noce przeplakane, nie przespane.
Kilkanaście razy dziennie ściągam mu go fridą ale nie moge wyczyścic noska do końca bo zielona woda siedzi za wysoko, przez to maly meczy sie. Znacie jakieś domowe sposoby by pozbyć się tego???? A może sa jakies leki dla takich maluszkow???
 
U nas zadziałał Nasivin - kropelki i maść majerankowa pod nosek. Wcześniej jak Fifi miał katar lekarz kazał pędzlować nosek maścią atecortin.
U nas są jakieś resztki kataru ale fridą za cholerke nie idzie a słuszę jak małemu w nosku rzęzi.
 
Kami, moja Ania dostała kataru niespodziewanie i o mało się nie udusiła... lekarz na ostrym dyżurze przepisała Euphorbium 3 x dziennie do każdej dziurki i sól morska ( ja mam sterimar ), psikać kilka razy dziennie. I powiem Ci, jak psiknęłam tą wodą Ani w nosek, to zaraz wyciągałam taaaaaaakie gluciska, że szok i wszystko ładnie schodziło :tak: u tyle wystarczyło i do tej pory jest ok. i do tej pory nie mogę się nadziwić, ile tego dziadostwa mieści się w takim małym nosku:szok:
 
Witam,
mój Hubert miał katar jakiś miesiąc temu (ciągnął się ponad miesiąc). Była to przeźroczysta wydzielina. Pediatra zalecił kropelki Nasvisin 0,01 (2x1do każdej dziurki max 3 dni), maść majerankowa (2x dziennie). Do tego 4x dziennie Sterimar do każdej dziurki ( dziecko chwilkę na pleckach potem na brzuszek, żeby ściekała wydzielina). Na koniec oczyszczanie noska Fridą. Wietrzenie pokoju, spacery 2x dziennie po 30 min. (jeśli dziecko nie ma gorączki). Nawilżanie pokoju.
W końcu nam się udało :-)

Pozdrawiam
 
Moja miała też katarek i to wtedy gdy miała szczepienie,bałam się,że mi jej nie zaszczepią.Pediatra ją osłuchała i powiedziała,że nic jej nie jest,płuca i oskrzela czyste a sam katar to nic poważnego i mówiła żeby z nią codziennie wychodzić i jej nie przegrzać do tego również Nasivin, maść majerankowa i frida, stosowałam też olejek Olbas na prześcieradełko i też pomaga:)
 
Dziewczyny znacie jakieś skuteczne sposoby na ząbkowanie mój mały ma 2 ząbki dopiero co przebiły się i chyba idą kolejne smaruję mu dziąsła Dentinoxem
niby mówią że skuteczny ale mały i tak się strasznie męczy ciągle płacze a w nocy to budzi się co chwile wo gule nie chce jeść piersi boli go wtedy mocniej mimo że przed jedzeniem smarujemy dziąsła więc zaczęłam go dokarmiać mlekiem sztucznym ale okazało się że ma alergie na mleko pediatra zapisała mu mleko Bebilon pepti ale z kolei tego mleka nie lubi co zrobię butelkę to wylewam całą do zlewu czy możecie polecić jakieś mleko dla alergików ale żeby synek smacznie je zjadł musze go dokarmiać bo przez te żąbkowanie nie chce jeść a skute kego jest taki że mały przybierał 1 kg na mieciąc a w tym miesiącu tylko0.45kg:wściekła/y:
 
Sylwia mój mały nie ma alergii ale z tego co słyszałam każde mleko dla alergiów jest takie "pyszne". Co do ząbków to my nadal czekamy a ten żel na dziąsła mój mały zlizuje więc nie wiem czy ona ma szansę u nas zadziałać, ale u nas nie jest aż tak źle, więc niestety nie pomogę w tej kwestii.
Co do przybierania na wadze moja pediatrzyca powiedziała że dziecko przybiera na wadzę około 1 kg na miesiąc ale do 5 miesiąca, a od 5 miesiąca przybiera 0,5 kg na miesiąc (mój ma już prawie 6 miesięcy i dalej przybiera 1 kg na miesiąc i pulpet ma już ponad 9200 wagi :szok:niezły z niego kwadrat jest :-D), czyli narazie się nie martw. A jak by dalej mały nie chciał jeść to zapytaj pediatry co robić.
 
sylwiu mój oskar też dostawał bebilon pepti i też pluł nim okropnie , teraz jesteśmy na NAN HA bez recepty. a te mleka na recepte to wszystkie są paskudne bo to produkt mlekozastępczy specjalnie dla alergików i dzieci ze skazą białkową
spróbuj nan ha mój niunio pije je z apetytem :tak:
 
reklama
Do góry