reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

Zazdroszczę Wam, że Wasze pociechy chętnie piją z butli. U mnie nieciekawie bo mały musi pić bebilon pepti i dosłownie dostaje szału jak poczuje ten smak. Nie ma szans na namówienie. Próbowałam mieszać z moim pokarmem, dodawać glukozę i nic:( A niedługo jadę na pierwszy zjazd na studia, maluch zostaje z tatą i co mu dac do jedzonka. Rwę włosy z głowy na samą myśl..
 
reklama
Czerwcowe Mamusie, mam do Was pytanie w jakich odstępach czasu śpią w ciągu dnia Wasze maluszki i ile czasu śpią.
Pytam bo próbuję meteodą prób i błędów wyczuć mojego malca, który do tej pory spał co jakieś 2 godziny po mniej więcej 40 minut (w dzień, nocki ładnie przespyia) - oczywiście usypiany przez rodziców :szok:. Takich drzemek miał w ciągu dnia około 5 (na spacerach też zazwyczaj śpi przez godzinę lekcyjną ;-), sporadycznie trafi się dłuższe spanko).
I tak się zastanawiam czy gdyby wydłużyć mu okresy między spaniami to może pospałby wtedy dłużej :sorry:?
Jak to wygląda u Was?
 
U mnie Ninka w dzień jak przesypia w sumie 1,5-2 godzin to jest max. Ona w domu wogóle nie śpi w dzień, jedynie jak na dwór z nią wychodzę, ale to też nie zawsze bo fascynuje ją wszystko dookoła. Wieczorem około 19 już jest śpiąca ale staram się ją przetrzymać do 20, kładę ją spać i w nocy nie budzi się wcale, tylko około 3 w nocy dochodzi z łóżeczka mlaskanie przez sen i wtedy ją karmię na spaniu. Przesypia do około 7-8, potem jest aktywna przez około godzinę i zasypia na około godzinę. Potem do końca dnia jest aktywna i mało kiedy utnie sobie drzemkę. Ale przynajmniej przesypia całe nocki :-)
 
u mnie ze spaniem różnie, jedyna stała pora to spania 20-21......a w dzien bywa różnie, czasem spi od 9-12, 17-18, innym razem 8-8:45...11-11:45 15-15:45 i 17-17:45.....codziennie co innego i nic prucz kapieli i kolacji nie można zaplanowac....a dzis spała 9-12:15, 13-15:30...:szok: i do teraz się bawimy....
 
U mnie tez Piotruś jest bardzo aktywny w dzień, bo śpi do 8-9, potem koło 11-12 wychodzimy na spacer i śpi od 1-2 godzin a potem do wieczora może ze 40 min i koniec. W nocy śpi od 20 do 3-4 a potem od 6 juz mi się kręci i muszę go wziąźć do naszego łóżka i śpi do 8. Chciałabym żeby w dzień więcej spał, bo jak nie pośpi to marudzi. Zazwyczaj z drzemki budzi sie z płaczem i nie wiem o co za bardzo chodzi, bo napewno nie jest głodny.:-(
 
Mi się trafił mały śpioszek bo miedzy karmieniami ma max 1,5 godziny aktywności.Ja 4x w ciągu dnia. W nocy śpi od 20 do 8 rano z jednym karmieniem o 2. Ale wtedy to on właściwie je przez sen :laugh2:
 
U mnie tez Piotruś jest bardzo aktywny w dzień, bo śpi do 8-9, potem koło 11-12 wychodzimy na spacer i śpi od 1-2 godzin a potem do wieczora może ze 40 min i koniec. W nocy śpi od 20 do 3-4 a potem od 6 juz mi się kręci i muszę go wziąźć do naszego łóżka i śpi do 8. Chciałabym żeby w dzień więcej spał, bo jak nie pośpi to marudzi. Zazwyczaj z drzemki budzi sie z płaczem i nie wiem o co za bardzo chodzi, bo napewno nie jest głodny.:-(

moja mała też płacze jak sie przebudzi po krótkiej drzemce i jest marudna strasznie...wtedy na rękach jeszcze raz ją uspypiam i odkładam i śpi jeszcze z godz. lub dłużej i wstaje z uśmieszkiem :-)

namieszałam troszke bo wlasnie mała karmiłam i pisałam to dobre 10min :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Igla mojego małego jak wezmę na ręce to myśli, że mu cyca dam i zaczyna mlaskać, a w pozycji pionowej to raczej nie uśnie, więc nic z tego nie wyjdzie.
 
Igla mojego małego jak wezmę na ręce to myśli, że mu cyca dam i zaczyna mlaskać, a w pozycji pionowej to raczej nie uśnie, więc nic z tego nie wyjdzie.

no tak-nie wyszłoby...moja zasypia ze smokiem :sorry:
nic innego nie przychodzi mi do głowy,ale po twoim opisie wygląda na to,że sie nie wysypia (nie,żebym się przemądrzała,ale moja miała tak samo)


mam pytanie do was mamusie ;-)
moja malutka ma katarek od tygodnia a we wtorek mamy szczepienie i nie wiem co mam robić :-(
z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Igla!!!
Co prawda mieszkam w Anglii,ale mialam ten sam problem!! I co?? Kazali mi szczepic, poki nie ma goraczki wszystko jest niby ok.:szok:
Zaszczepilam bo nie chcieli mi zmienic daty i skonczyl sie katarek!!!!:szok::szok::szok::szok::szok::szok:
Dziwne....
 
Do góry