reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

a moj patent jest taki ze daje malemu na chwile cyca tak zeby zaspokoil pierwszy głod potem szybko kapiel i jeszcze zawinietego w recznik dokarmiam maly nie wyje a ja pobijam rekordy w szybkiej kapieli dzis bylo 5 min :)Teraz spi obstawiamy ile popoludniu zdrzemnal sie a ja razem z nim zresetowalam sie efekt 2 godz drzemka :)
 
reklama
Kluseczko, Anyu, Agatko wielkie dzieki za odpowiedzi.

Wczoraj udalo nam sie ja wykapac troche na spiocha, bo usnela kolo 19 i o 20 ja budzilismy przez pol godziny, zeby ja mozna bylo wykapac...
Juz sama nie wiem co jest gorsze, czy kapiel zaraz po jedzeniu, czy to wybudzanie... i z jednym i z drugim nie czuje sie najlepiej...
Jednak mocno wierze, ze z kolejnym razem bedzie lepiej !! :tak:
 
Kluseczko, Anyu, Agatko wielkie dzieki za odpowiedzi.

Wczoraj udalo nam sie ja wykapac troche na spiocha, bo usnela kolo 19 i o 20 ja budzilismy przez pol godziny, zeby ja mozna bylo wykapac...
Juz sama nie wiem co jest gorsze, czy kapiel zaraz po jedzeniu, czy to wybudzanie... i z jednym i z drugim nie czuje sie najlepiej...
Jednak mocno wierze, ze z kolejnym razem bedzie lepiej !! :tak:
Angelika - jak mała pozwala się kąpać na śpiąco , to jej nie budź, po co? Wykąp na śpiąco i z głowy:tak:
 
Ojej ale mi ulzylo:tak::tak::tak: Kurcze mnie najbardziej martwi ze Matylda jak usnie to za pol godziny albo 20 min- oczy jak piec zlotych i juz sie zastanawiam czy to nie sa zaburzenia snu. Mial sie jej sen wydluzac a jest coraz krotszy :( Cierpi tez na tym moje zycie domowe bo nie moge nic zrobic z mala na rekach a polozyc sie tez nie bardzo bo zanim zasne Matylda juz sie budzi. SZuka cyca nawet przez sen smiesznie powarkujac- a ja sie astanawiam co bedzie dalej i co robie zle.

Pixellko kochana Ty pisalas ze tak samo bylo z Twoja pierwsza napisz jak dlugo to trwa - ja juz padam i to chyba bardziej psychicznie chociaz fizycznie tez juz jestem rozplaszczona na ziemi:-(

Kluseczko co robiłam? chodziłam z nią po dworze całe lato bo na spacerach spała w miarę, zatykałam palcem bo tego ssała bez opamietania:baffled: bo smoczkiem pluła....nie gotowałam, nie sprzątałam, nie prasowałam tylko leżałam i ja cycem zatykałam :-) a po 4-5 mies jakos jej przeszło, choc zaczął sie inny problem, mała za nic nie chciała lezeć - chciała siedzieć i podciagała się do siedzenia i wyła i tak było az siadła sama w wieku 6,5 mies...od tego czasu sielanka.....
...teraz sobie chuste kupiłam i bede mała przyzwyczajać do chodzenia ze mną...a pije mi po 50 ml co 2 h +cyc więc cieżko jest na razie z jedzeniem bo zanim zje i odbije juz zaczyna szukac na nowo, jedyne co jej dobrze wychodzi to nocne spanie i jedzenie bo potrafi prawie nie jeśc w nocy, potem w dzien nadrabia....a no i kupy, bo te 4-6 x na dobe mam....wraz z salwami....
 
Ostatnia edycja:
Ooo, Pixelka :-) A już myślałam, że tylko ja praktykuję zatykanie Bobasa palcem :-D:-D Bo Borys też smoczka ma w głębokim poważaniu :-D
 
Angelika - jak mała pozwala się kąpać na śpiąco , to jej nie budź, po co? Wykąp na śpiąco i z głowy:tak:

raz tak sprobowalismy, ale jak doszlo do zamoczenia glowy to zrobil sie maly KOSZMAR bo sie wybudzila i biedna nie wiedziala co sie dzieje i wtedy to juz ciezko bylo nawet kapiel skonczyc tak plakala i nie dalo sie jej uspokoic.
Zobaczymy co bedzie dzisiaj - oby lepiej :tak:
 
Nasz Rafałek, też płakał przy kąpieli, ale podaliśmy mu cieplejszą wodę niż, książki przewidują, pierwszy raz przez pośpiech, a okazało się że teraz jest lepiej zaczyna płakać dopiero jak jest wyciągany z wody:-)
 
raz tak sprobowalismy, ale jak doszlo do zamoczenia glowy to zrobil sie maly KOSZMAR bo sie wybudzila i biedna nie wiedziala co sie dzieje i wtedy to juz ciezko bylo nawet kapiel skonczyc tak plakala i nie dalo sie jej uspokoic.
Zobaczymy co bedzie dzisiaj - oby lepiej :tak:
Angelika nasz Piotruś krzyczał w kąpieli przez 2 tyg. potem samo mu przeszło. Teraz rozgląda się zadowolony i widać że mu się podoba.
Jak kapiesz małą to opowiadaj jej jaka ta kąpiel fajna przyjemna z uśmiechem i radością nie pokazuj jej że dla ciebie tez kąpiel jej jest stresująca. Ja tak robiłam i może to pomogło. A i sprawdź może za zimna woda albo za mało nalewasz.
 
Mój niuniek uwielbia kompanko :tak: a zwłaszcza w cieplejszej wodzie , zato niecierpi sie wycierać wygina sie wtedy na wszystkie strony.

byliśmy wczoraj u pedjatry i niunieczek waży już 4 kilo , :tak::tak::tak: , dostał szczepionke na wzw 2 dawke i zastanawiam sie do jakiego czasu po szczepieniu może wystąpić gorączka ? lekarka kazała mi podać wrazie czego panadol , kupiłam i przeczytałam że podaje sie od 3 miesiąca:dry: a wdodatku jest o smaku truskawkowym - niewiem co o tym myśleć , podać wrazie co czy nie?
 
reklama
lekarka kazała mi podać wrazie czego panadol , kupiłam i przeczytałam że podaje sie od 3 miesiąca:dry: a wdodatku jest o smaku truskawkowym - niewiem co o tym myśleć , podać wrazie co czy nie?
andzia ja pracuję w firmie farmaceutycznej. firmy piszą często na ulotkach np od 3 miesięcy bo nie mają badań na mniejszych dzieciach i nie znają reakcji, tak samo zobaczcie że wiele leków ma bardzo dużo wypisane skutków ubocznych, które tak naprawdę mogą u żadnego pacjenta nie wystąpić, słynny cordafen który nie jedna z nas łykała w ciąży ma napisane nie podawać w ciąży. W ten sposób koncerny się zabezpieczają przed ewentualną koniecznością wypłaty odszkodowania. Jezeli lekarz powiedział że można to napewno ma to skonsultowane z przedstawicielami danej firmy i napewno stosuje u wielu pacjentów
Ja espumisan też podawałam małemu od 2 tygodnia a pisze od 1 miesiąca.
Także myśle że wrazie co możesz podać spokojnie,
A co do truskawek, to nie one uczulają tylko nawóz na którym się hodowały :)
 
Do góry