reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Cosya - pakuję w 130, ale podaję ok. 1,5 słoiczka. Teraz siostra mi zakupiła w Rossmanie te duże słoiczki i jak podam Adriannie, to wtedy je będę wykorzystywać, a te małe wywalę. Ale na razie tak muszę sobie radzić, ja już dawno gotuję, więc nie było okazji zakupić tych właśnie dużych.

Dziewczyny używające butelek Aventu. Koleżanka (też sierpnióweczka) chce zacząć dodawać trochę kaszki do mleka na noc. I dwa pytania, proszę podpowiedzcie:
1) przygotowuje się to zgodnie z przepisem na mm i dodaje kaszkę?
2) jaki smoczek wtedy i tu bardzo przydatny byłby link
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Lilijanna no właśnie ja mam te słoiczki po jedzonku Rossmannowskim :-)

No właśnie a tak a propos kaszek, to butelką czy z miseczki łyżeczką? Zastanawiam się nad podaniem przed snem... Boję się tylko, że kupy będą jeszcze rzadziej i jeszcze gęstsze :-(
 
Cosya - pakuję w 130, ale podaję ok. 1,5 słoiczka. Teraz siostra mi zakupiła w Rossmanie te duże słoiczki i jak podam Adriannie, to wtedy je będę wykorzystywać, a te małe wywalę. Ale na razie tak muszę sobie radzić, ja już dawno gotuję, więc nie było okazji zakupić tych właśnie dużych.

Dziewczyny używające butelek Aventu. Koleżanka (też sierpnióweczka) chce zacząć dodawać trochę kaszki do mleka na noc. I dwa pytania, proszę podpowiedzcie:
1) przygotowuje się to zgodnie z przepisem na mm i dodaje kaszkę?
2) jaki smoczek wtedy i tu bardzo przydatny byłby link
Z góry dziękuję za odpowiedź.


1. my dodajemy 3 miarki kaszki do 210 ml mleka wieczornego. rano dajemy kaszke na wodzie lyzeczka (Sinlac)
2. smoczek trojprzeplywowy Aventu:
AVENT Smoczek Butelkowy 3-przepływowy 3m+ 2 szt. (1368244206) - Aukcje internetowe Allegro
 
Cześć
Lilijanna mam pytanie. Jak długo masz te słoiczki z zupką w lodówce? bo jak zrobiłam Młodemu po Gerberze to wszystkie mi "pięknie" puściły i musiałam wyrzucić:wściekła/y:
 
Hanka 3450 a zapasteryzowałaś je? Ja w lodówce bez pasteryzacji trzymam 2,3 dni. Jak chce dłużej to zagotowuje w słoikach w gorącej wodzie wtedy się wokują.
Koleżanka nie pasteryzuje, ale wtedy zamraża.
 
Pasteryzowałam. I wszystkie słoiczki po kupnych zupkach mi "puściły" Tylko słoiczki po koncentracie zdały egzamin.
 
Cześć
Lilijanna mam pytanie. Jak długo masz te słoiczki z zupką w lodówce? bo jak zrobiłam Młodemu po Gerberze to wszystkie mi "pięknie" puściły i musiałam wyrzucić:wściekła/y:
W lodówce max 3 dni. Ale właśnie planuję zamrażać, zobaczymy. Pasteryzowanie słoiczków Gerbera z ich wekami jak dla mnie nie da rady, jak pasteryzowałam aż raz to wtedy wrzuciłam w słoiczki 85g po koncentracie i podawałam 2x słoiczki, ale zrezygnowałam z tego, teraz robię na bieżąco, czyli jeden do jedzenia, 3 duże lub 5 małych do lodówki :)

Bombusia - a rozwiej moje wątpliwości, mrozić w słoiczkach, pojemnikach do mrożenia (mam silikonowe) czy w woreczkach? Nie ukrywam, że słoik byłby dla mnie najwygodniejszy :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilijanno ja na razie pomroziłam w pojemniczach na mocz, bo są sterylne, tanie, do wielokrotnego uzytku, tylko kurcze małe po 100 ml wchodzi, w słoiczkach nie mroze, bo lubią pękac, ale moze spróbuj, moze te od obiadków są hartowane i nic sie nie wydarzy!
 
Ostatnia edycja:
Do góry