reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Riba czy ty mozesz mnie oswiecic jesli chodzi o ten gluten bo ja juz glupia jestem bylismy ostanio z M w sklepie ( ja najczesciej kupuje w rossmanie )w celu zakupienia kaszeczki z glutenem i :szok: no wlasnie i wielkie nic:wściekła/y: to znaczy nie kumam za cholere jesli ma byc ekspozycja na gluten i mam teoretycznie zaczynac od malych ilosci to jaka ja mam kaszke kupic do jasnej ciasnej :eek: no stalismy z M jak dwa slupy i w koncu nic nie kupiismy. no albo sa juz gotowe sloiki albo samkowe kaszki :oo2: no chyba ze kupic normalny gries w sklepie :hmm: maly wybor mi sie zdaje jest jesli chodzi o te kaszki z "glutkiem" nosz krew mnie zalewa do "arzta":-D idziemy dopiero 2 lutego . jaka ty kaszke zamierzasz podac?
 
reklama
Bombusiu ile razy w tygodniu podajesz Alankowi mięso ? Bo na ten temat tez jest wiele opinii i idzie zwariowac :-) jedni mówią, ze 2 razy w tygodniu, inny znowusz, ze codzinnie po kilka g, głow apęka od tego wszystkiego :)



ticker.php




ticker.php



 
Riba czy ty mozesz mnie oswiecic jesli chodzi o ten gluten bo ja juz glupia jestem bylismy ostanio z M w sklepie ( ja najczesciej kupuje w rossmanie )w celu zakupienia kaszeczki z glutenem i :szok: no wlasnie i wielkie nic:wściekła/y: to znaczy nie kumam za cholere jesli ma byc ekspozycja na gluten i mam teoretycznie zaczynac od malych ilosci to jaka ja mam kaszke kupic do jasnej ciasnej :eek: no stalismy z M jak dwa slupy i w koncu nic nie kupiismy. no albo sa juz gotowe sloiki albo samkowe kaszki :oo2: no chyba ze kupic normalny gries w sklepie :hmm: maly wybor mi sie zdaje jest jesli chodzi o te kaszki z "glutkiem" nosz krew mnie zalewa do "arzta":-D idziemy dopiero 2 lutego . jaka ty kaszke zamierzasz podac?

Kochana Olivek ma skaze bialkowa, dlatego ja nie wprowadzam mu jeszcze glutenu. poczekam jakis miesiac, dwa.
ja znalazlam kaszke po 4 miesiacu z glutenem (nie chcialam zadnych smakowych i dluuuugo szukalam):
Milupa Getreidebrei BIO Haferflocken - nach dem 4 Monat - z boku na pudelku jest napisane - enthält Gluten
ale taka kaszke manna tez mozna dodawac do zupek.
napisze Ci pozniej jak to jest z tym glutenem, musze tylko znalezc :)
 
Coysa - ja robię tak jak powiedziałaś: bazę z ziemniaka, marchwi, pietruszki i potem rozdzielam na dwa garczki i do jednego dodaję brokół mrożony a do drugiego soć innego, albo nic. no i kaszkę mannę błyskawiczną czekam aż sie zagotuje, miksuję i do słoików.

wczoraj dałam małej w ramach deserku kaszkę ryżową bobovity na MM i dodałam pół słoiczka jabłuszka, nie wymieszałam do konca żeby też samo jabłuszko poczuła .. ojej ale jej smakowało.

zazdroszczę tym których dzieci piją mleko z kaszką z butli - powiedzcie czy po tym dziecko dłużej wam spi w nocy?

u Lilki to chyba nie ma reguły: bo jak jej dałam kaszkę na wieczór to się budziła więcej, chyba jej było ciężko na brzuszku a jak ładnie zje z cyca to potrafi przespać 4-5 godzin.

ale ponieważ nie mam presji to nie przestawiam jej jeszzce z cycka na MM. Do pracy wracam od wreśnia.
 
Bombusiu ile razy w tygodniu podajesz Alankowi mięso ? Bo na ten temat tez jest wiele opinii i idzie zwariowac :-) jedni mówią, ze 2 razy w tygodniu, inny znowusz, ze codzinnie po kilka g, głow apęka od tego wszystkiego :)



ticker.php


Izunia ja nie podaje codziennie mięsa, bo moje dziecko nie jest fascynatem "innych "potraw je owszem, ale musze spiewac, "zółw Albert" nam pomaga wiec dlatego nie je codziennie, dzis podam warzywa z królikiem, ale on zje max pół słoiczka, jutro reszta, potem 2 dni deserki lub tarte jabłuszko musze tak na przemian to wtedy jakos zjada! gluten tez co 2 dzień

Mirianna ja nie podaje kaszek wcale, bo mój jest duzy wiec nie bede go tuczyć, choc chciałam na noc podać, ale własnie słyszałam,ze moze byc jeszcze gorzej dziecku wiec sie boje, bo on ostatnio mi licho sypia przez te zabki:(((
 
Bombusia no widzisz jak te dzieci są rożne, Julka np je zupe z miesem az jej sie uszy trzęsą, a jak dam jej samą np z kalafiorem to popatrzy na mnie dziwnie i juz nie bardzo jej wchodzi, deserki natomiast jemy codziennie ok 18, tak jej podpasowało :) nie mam jak dawac jej wczesniej bo dnia nam brakuje :) ok 15 obiad ( bo wczesniej 2 mleczka) potem lulu i mały spacer, na kolacje mleko. Moze jak dni beda dłuzsze to jakos lepiej zleci, deserek na dworzu i bedzie oki.



ticker.php




ticker.php



 
No dałam te warzywa z królikiem dla mnie pyszotka,poprostu miodzio, dodałam do tego manny i masełka, Alanek zjadł owszem, ale bez wiekszego entuzjazmu, spiewac musiałam i tańczyc istny cyrk hi hi:pP
 
Lea - tu taka fajna stronka, kiedys jakas sierpniowka wstawila :)

Gluten w urozmaicaniu diety | Żywienie | 4-6 miesięcy | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!

Mirianna - my dajemy kaszki do mleka wieczornego, ale nie spi dluzej, tzn spi tak do 2. ale tez zastanawiam sie nad przerwaniem tego, bo Olivek jest za gruby (moim zdaniem), a na sniadanie jemy Sinlac na wodzie (bo ma skaze), wiec musze mu zastepowac mleczko czyms, a Sinlac jest mega tuczacy ;)

Izunia - my tez dajemy miesko codziennie, rybki jeszcze nie dawalam, ale wyczytalam, ze daje sie 2 razy w tyg
 
reklama
riba no ja sie zastanawiam nad podaniem łososia, jeszcze troszke poczekam i jedziemy z tym koksem :-D

Dzisiaj przy obiedzie mała odwaliła mi taki cyrk, ze szok. Poprostu wpadła w histerie, zobaczyła że ide z miseczką i oczywiscie juz chciała jesc, a ja jeszcze sliniak jej zakładam i jak zaczeła wrzeszczec to nie wiedziałam co mam zrobic :tak: pierwszy raz takie cos mi odwaliła, to nie był płacz tylko wrzask dosłownie :) oj pokazuje charakterek dzidzius, cos czuje ze sie zaczyna, zbyt długo była aniołkiem hihihihih. Wogóle chyba zęby zaczynaja nam wychodzic, bo jakos ostatnio szybko sie denerwuje i nic jej nie pasuje :no:


ticker.php




ticker.php



 
Do góry