reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Z zagęszczaniem klapa, ulewa jeszcze bardziej i wytrzymuje tylko 2,5h, może faktycznie to będzie tylko kilka nocek związanych ze skokiem, bo ostatnie dwie nocki już lepiej, jada ok 23 i przesypia do 6-7 rano.
weroneczko ja zmieniałam mleko, wyglada to tak: stopniowo przez 4 dni wprowadza się nowe mleczko tj pierwszego dnia jedna butelka nowego i 2-3 starego, i tak każdego dnia coraz więcej wprowadzasz nowego aż całkowicie 4-5 dnia przechodzisz na nowe.Nam lekarz kazał kupić Viburcol gdyby dziecko było bardzo niespokojne. Oczywiście kupki przy zmianie mleka tez się zmieniają.
Mój też bardzo często robi zielone kupki, ja ewentualnie moglabym zmienić na Nutramigen bo tak lekarka powiedziała. a teraz przy tym kleiku to robi nawet takie z grudkami. Tez już nie wiem z czym to jest związane.
 
reklama
Weroneczko ja używam jeszcze smoczków 0+ ale lovi, i jak mały skończy 3 miesiące to przejde na 3+ tez lovi. Co do mleka to ja nie zmienialam, ale nie robiła bym tego częściowo tylko całkowicie. Co do nocek to jak narzie spokój przesypia całe czasami budzi się na jedno karmienie.
 
weroneczko - my uzywamy smoczka 3 (Avent) od konca 3 miesiaca :) co do kupek to norma, ze sa zielone na modyfikowanym. ja juz nie pamietam zoltej kupy. jesli przybiera na wadze to wszystko jest oki. to przez zaleganie w jelitach :)
 
No i właśnie mam problem, bo zważyłam dzisiaj małego, patrze a tu taka sama waga jak tydzień temu. Kurka co to może być?
 
Weroneczko ja uzywam smoczkow Avent 3.
Jesli chodzi o zmiane mleczka to ja nie pomoge zbytnio bo nie bardzo sie orientuje jaki jest wybor mleczka w Polsce ale ja zmienialam mlodemu mleko na ciut mocniejsze i lekarz kazal nam zmienic czesciowo i tak tez zrobilismy jednego dnia jedna butla nowego i 3 butle starego, drugi dzien 2 butle nowego i 2 starego itd w ciagu 4 dni mleko wprowadzone bez zadynch problemow. Ale zielonej kupki u nas do tej pory nie bylo:no:
I moje dziecie bardzo szybko zrezygnowalo z nocnego karmienia. ostatnia butla o 19tej 200 ml nastepna o 6.30-7.00 rano;-)
Najlepiej skonsultuj z lekarzem:tak:

no i nie zageszczam jeszcze mleka.
 
Ostatnia edycja:
No i właśnie mam problem, bo zważyłam dzisiaj małego, patrze a tu taka sama waga jak tydzień temu. Kurka co to może być?

Ewidentnie nie toleruje tego mleka(zielone kupy,brak przyrostu wagi),ja bym zmieniła na inne(stopniowo)i podała probiotyki(typu Dicoflor30)i moze sie unormuje.
 
weroneczka - odnośnie zielonej kupy to u nas też zdarzają się, było nawet kilka dni pod rząd gdzie non stop była zielona, jasna, ciemna, żółtawozielona...wszystkie odcienie przerabialiśmy :p konsultowałąm się z lekarzem i powiedział, że jeżeli nie ma przy tym kolek, wysypek itd to wszystko ok, bo ok 3-4 miesiaca zmienia się skład flory bakteryjnej w jelitkach, a co za tym idzie kupa moze przez pewien czas inaczej wyglądać...i podobno skład cycowego mleka też zmienia się w tym okresie...
a na jakiej wadze ważyłaś małego ? bo jeżeli na domowej to czasami nie widać różnicy 50 - 100 g a im dzidziek starszy tym wolniej przybiera. U nas do 3 msc. było średnio po 300 g! teraz ok 150. jak byliśmy na szczepieniu ostatnio to w domu pokazywało 6100 a u lekarza dwa dni później 6350...a waga domowa jest elektroniczna, taka w miarę porządna...

czy któraż z cycowych mam daje już maleństwu jakieś kaszki, kleiki itp ?
 
mleko polecam bebilon, co prawda każde dziecko inaczej reaguje, ale ma chyba najlepszy skład, ma wielonieasycone kw. tłuszczowe, probiotyki i nukleotydy, Julka nigdy nie miala zielonej kupki po nim, ani bólów brzuszka ( po hippie i enfamilu miala jedno i drugie) mleko mozna mieszac przy przestawianiu na inne , np jedna łopatka starego, dwie nowego, ale nic się nie stanie jak od razu podasz nowe, jedynie smak może nie pasować, ale bebilon jest bardzo dobry.

Nan jest bardzo kalorycznym mlekiem , nasza pediatra mówi , że dzieci po nanie są jak napompowane, bardzo przybierają (za bardzo, wcale nie zdrowo) i podobno to wielko-koncernowa kicha- nestle)


butelki polecam z całego serca MAM anti colic z odkręcanym dnem!! przerobilismy juz brownsa, avent, tommee tippee, nuk, lovi i żadna nie była taka świetna plusy

- rewelacyjnie się odpowietrza, przez membranę w dnie
- smoczek ma jedwabisty zmatowiony silikon, przyjemny i ma idealny kształt, w innych julka często cmokała, tu ani razu
-ogólnie dziecko je chętniej
-są ładne;)
-naprawdę antykolkowe
-niedrogie w aptece dbam o zdrowie , placiłam 22, 90 chyba a na allegro 29. 7 zł smoczek, bo od razu kupiłam "dwójkę"

bardzo polecam, nam rozwiązało to problem marudzenia przy jedzeniu.
 
Hej ja mialam disiaj wizyte na 19 u dzieci zdrowych ale musialam odwolac bo moj M juz dwie godziny wraca z pracy a mowi ze dluga droga przed nim. Chcialam sie wlasnie wypytac na temat tych kupek poniewaz moj Maly tez robi kupki w zielonym odcieniu i o takim kwaskowym zapachu (karmimy enfamilem) i mialam nadzieje ze sie czegos dowiem. Nie wiem moze faktycznie zmienie to mleko.?
 
reklama
Julka tez tak miała po enfamilu, może to normalne?? ale z drugiej strony po bebilonie kupy są identyczne jak na piersi
 
Do góry