reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Smok... Nie miałam zamiaru używać, choć wiem o odruchu ssania, o roli w uspokojeniu... Jasiek też nie był zainteresowany, więc myślałam-temat z głowy. Najpierw włączyły się babcie-zapytały, co mają zrobić inni, jak mnie nie będzie, a dziecko zechce ssać, żeby się uspokoić? Dobre pytanie... przecież nie possa smoczka od butli z odciągniętym mlekiem, a ja muszę czasem gdzieś wyjść i zostawić go z tatą czy babcią... A potem młody potraktował mnie parę razy jak smoczek (tzn wisiał na piersi dla samego ssania) i się przekonałam, a jedna z babć przekonała synka do smoka. Generalnie stosujemy naprawdę rzadko, ale czasem pomaga, i jemu, i nam. Aha-mamy uspokajacz z TT air. I żadnych problemów ze ssaniem piersi:)
 
reklama
U nas też smoczek w użyciu chociaż nie za często - mały nie zawsze daje się oszukać ;-) ale żadnego problemu z karmieniem piersią nie mamy :-) a czasami faktycznie smok pomaga zwłaszcza jak synek sobie ze mnie chce zrobić smoczek:dry:
 
Kasia2506, Luizka - sprobujcie inny smok, moze ten co macie jest za dlugi i taki odruch powoduje.

Ja tez bylam anty, ale mala tez sciemnia na piersi - byle sobie pociumkac...A taki nalog jest ze rusza usteczkami pzez sen jakby ssala. Czasem daje sie oszukac - zwlaszcza jak nie jest glodna tylko by sobie pocyckala cos. Ze ssaniem piersi nie ma problemu.
A ssania smoka tak jakby trzeba nauczyc troszke...bo one na poczatku nie wiedza o co chodzi, bo mleko nie leci hehe

Aaa czy wasze dzieciaki tez tak glosno smoka ssa???
 
My na poczatku zakupilismy wszystko z NUKA maly ssal jak szalony wyobrazcie sobie,ze zrobil w smoku dziurke:tak: a smoczek z butli okazal sie za miekki maly jak ssal to wciskal go do butli wiec kupilismy znowu caly zestawik z aventu i tez pasuje wiec nie mamy problemu:tak::-DAle wiem,ze dzieci czesto maja odruch wymiotny na smoka.Nasz dynda jak szalony i cieszy mnie to bo pomaga nam caly czas;-)
 
reklama
Do góry