reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe i duże postępy w rozwoju naszych Malusińskich :)

U nas po tych skońconych 6 miesiącach:
-Mała od Świąt turla się we wszystkie strony po łóżku, absolutnie nie można jej zostawiac samej na łóżku
-Gada,gada,gada
-stópki to już bierze do buzi od czasu jak miała niecałe 4 miesiące
-siedzi od ok 5 miesiąca, ale nie sadzałam jej zbyt często, teraz to już ładnie siedzi, no i leżec już nie chce, bo fajniej się siedzi :-D:-D
-już jakiś czas temu zaczęła sama trzymac butelkę, już nie musimy jej pomagac:-)
-no i codziennie wieczorem (od 15 grudnia) przed kąpaniem robi siusiu na nocniczek, pewnie robiłaby częściej gdyby mamusia częściej wysadzała :tak:
-smoka też już jakiś czas temu wkłada sobie sama do buziolka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moj Damianek skonczyl w Wigilie 5 miesiecy i potrafi :
wsadzic i wyjac sobie smoka
trzymac butelke
pic z kupka niekapka
wklada sobie nóżki do buzi
przewraca sie z plecków na brzuszek <w odwrotną strone ma problem jeszcze >
gaworzy
siada ale jeszcze nie stabilnie trzeba mu pomagac toszeczke bo leci do przodu :p
bardzo ładnie je łyżeczka obiadki
hmm to chyba tyle narazie :)
 
Kasiurek1983 i Miglak - nie przejmuje Cię niczym. Wasze dzieciaki dały z siebie wiele, aby przeżyć i aby w końcu wrócić do domku. Ja jestem z Was dumna, że tak dzielnie znosiłyście pobyt dziecka w szpitalu, teraz rehabilitacje. Przyjdzie dzień, kiedy po wcześniactwie nie będzie widać śladu. Ja mam kuzynkę urodzoną w 28 tyg ciąży!W domu! I dziewczyna w tamtych czasach dała radę, teraz ma dwójkę zdrowych dzieci i sama funkcjonuje normalnie. Życzę Wam by ten Nowy rok, spełnił Wasze marzenia, te duże i te malutkie. :-)

nie dziekujemy
 
Filipek ma 5,5 m-ca , wczoraj go ważyłam i ma uwaga 10,1 kg.:shocked2::shocked2: Ale po nim tego nie widać, bo ma 74 cm , więc długaśny troszkę.
Przewraca sie z plecków na brzuszek i odwrotnie, w minute potrafi się tak przesunąć na macie , :cool2:
jak podam mu rączki, to się podciąga do siedzenia, sam jeszcze nie siedzi, chyba że na kilka sekund,
gada sobie: mama, baba, dzidzia , dziadzia, adziu, koj koj, oczywiście nieświadomie, ale piękne uczucie słyszeć mama,
wcina wszystko co mu podaję
wkłada sobie smoczek i wyciąga, przekłada z ręki do ręki
czasem trzyma butlę , ale nie zawsze mu się chce:-p
 
Filipek ma 5,5 m-ca , wczoraj go ważyłam i ma uwaga 10,1 kg.:shocked2::shocked2: Ale po nim tego nie widać, bo ma 74 cm , więc długaśny troszkę.
Przewraca sie z plecków na brzuszek i odwrotnie, w minute potrafi się tak przesunąć na macie , :cool2:
jak podam mu rączki, to się podciąga do siedzenia, sam jeszcze nie siedzi, chyba że na kilka sekund,
gada sobie: mama, baba, dzidzia , dziadzia, adziu, koj koj, oczywiście nieświadomie, ale piękne uczucie słyszeć mama,
wcina wszystko co mu podaję
wkłada sobie smoczek i wyciąga, przekłada z ręki do ręki
czasem trzyma butlę , ale nie zawsze mu się chce:-p

Duży chłopczyk z Twojego Filipka :happy2: Mój mówi póki co tylko 'baba' ;-)
 
jak to możliwe ze Wasze maluchu już mówią ? :-( moja co najwyżej mowi aguuu agugugu i inne jakies smieszne odgłosy wydaje a mama jak płacze, czasem mowi nienienie, ale zeby mama tata baba?? szok jakie macie sprytne maluszki :-)
 
moj "maly" :-) tez ma 5 miesiecy i wazy 10 kg ale jest dlugi strasznie i musze powiedziec ze grubiutkie pulchne ma tylko udka :-) a ubranka kupujemy na 80 cm
co do gaworzenia to jak narazie slysze tylko gieeee gaaaa geeee ghyyyy bleeee i czasem jak tak sam lezy to wydaje straszne piski poprostu drze sie w nieboglosy
no ale zauwazylam ze idzie 2 zabek dla mego malenstwa
 
reklama
Moja od wczoraj zaczela mowic "baba". Powiedziala kilka razy jak zobaczyla babcie na skype. od poczatku moja mama mowila jej caly czas baba ula i mala zaczela powtarzac- baba, lub baba u :-):-)
 
Do góry