reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Małe i duże postępy w rozwoju naszych Malusińskich :)

reklama
daisy26 gratulacje dla Adulki :-)
A moja Agatka ostatnio nauczyła się "pluć"... :eek: i sprawia jej to wiele radości... w ogóle jakaś chłpczyca mi rośnie - pluje, ciągle podrapana jest chociaż paznokcie obcinam jej już 2x w tygodniu i sprawdzam ciągle czy nic tam nie wystaje, no i pierwsze słowo jakiego się nauczyła to "nie" :confused2: tzn ona oczywiście nie wie co mówi ale 'nie" powtarza...
Oczywiście przewracać się nadal nie chce, ale w leżaczku nawet z pozycji najbardziej leżącej próbuje siadać i próbuje z niego wyjść...
Diablątko moje małe... ;-)
:-D:-D:-D ja się smieję że Julka zna już nawet niemiecki bo jak marudzi to woła "nainnainnain" :laugh2: a buźkę, główkę i nawet palec u ręki podrapała, choć nie wiem czym , bo wciąż jej pazurki sprawdzam.:eek:
Nasze maluchy juz cwaniakuja i rozrabiaja, a co bedzie za rok, jak zaczna chodzic :-):szok:

Ja Igora juz nigdzie samego nie moge zostawic nawet na chwile, jedynie na ziemi. Gdy lezy na lezaczku, namietnie podnosi pupcie do gory i zsuwa sie na dol. Oglada sie za siebie jakby bylo tam cos ciekawego :-) Tak samo z przewijakiem... z reszta wszedzie 'pelza'. Pupa w gore i na przod :-D

A o siadani juz nie wspomne.... ze dzieci sie nie mecza ciagle podnoszac glowke? :eek::-) Igor wszedzie ja podnosi.. lezac w wozku w domu, na lozku, w lozeczku po przebudzeniu, na macie... doslownie wszedzie. Z reszta mu sie nie dziwie, wtedy lepiej widzi wszystko dookola, niz w pozycji lezacej.
dziś mi pediatra powiedziała żeby pod żadnym pozorem dziecka nie podciągać, ale ..... co zrobić jak dziecko podnosi od miesiąca głowke wysoko i plecki też od jakiegoś czasu a trzymaje za obie łapki samo się na nich do siadania podciąga? to też mam tego odruchu nie ćwiczyć?
a Jula na kocu na podłodze tak wariuje ze dziś prawie pod wersalke mi wpęłzła :laugh2::laugh2::laugh2:
 
ja się smieję że Julka zna już nawet niemiecki bo jak marudzi to woła "nainnainnain" :laugh2: a buźkę, główkę i nawet palec u ręki podrapała, choć nie wiem czym , bo wciąż jej pazurki sprawdzam.:eek:


:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
ale sie usmiałam !!!!
 
Hej :)
Musze sie wam pochwalic, ze moj maly juz dwa razy zrobil siku do nocnika ( a ma tylko 4,5 miesiaca) Wczoraj po raz pierwszy, posadzilam go na chwile a tu nocnik gra:-D Dzisiaj znowu:tak: Te grajace nocniki sa super :-D:-D:-D
Do tego pelza do tylu na podlodze :szok: Zdolniacha, normalnie pekam z dumy ;-):-):-):-):-)
 
beata26- my byliśmy w piątek na szczepieniu. Pediatra podciągnęła Matiego za rączki i jak zobaczyła, że on chce już sam siadać, to powiedziała, że można go już do krzesełka sadzać... A to chyba jest bardziej obciążające niż samo podciąganie i podnoszenie główki. Wydało mi się to dziwne, że tak szybko... Każdy lekarz ma inne poglądy, ja już sama nie wiem kogo słuchać...:-(
 
Igor od niecalego tygodnia nieustannie leżąc na pleckach przewraca sie na brzuszek. Wszyscy jestesmy szczesliwi z tego powodu. :-)

Jest jednak jeden mankament.
Robi to tylko na prawa strone.
Wiec pytanie moje...
Czy powinien na obie strony sie przewracac? Czy ma jeszcze na to czas?
Nie wiem, czy sie martwic, czy to po prostu kwestia czasu :eek:
 
dziuuula mój Adaś też namiętnie przewracał się tylko przez swój lewy boczek :tak: Ale teraz już robi to w obie strony. Jak kładłam się koło niego na kocyku, to starałam się podchodzić od tej strony, w którą się nie obracał... wtedy wolał wykonać obrót w moją stronę, a nie plecami do mnie. I tak się nauczył że "kulu-lulu" robimy w obie strony :-D
 
reklama
Jest jednak jeden mankament.
Robi to tylko na prawa strone.
Wiec pytanie moje...
Czy powinien na obie strony sie przewracac? Czy ma jeszcze na to czas?
Nie wiem, czy sie martwic, czy to po prostu kwestia czasu :eek:
nie wiem co na to inne mamy ci poradzą, ale mi się wydaje, że skoro nauczył się przewracania na jedna stronę to przyjdzie czas i na drugą, ja bym na razie się nie martwiła, a wręcz przeciwnie cieszyła się z następnego postępu maluszka:tak::tak::tak:
 
Do góry