reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

Robi się:-)

- 180 g płatków owsianych górskich
- 4 jaja
- 100 g cukru pudru
- 100 g margaryny rozpuszczonej
- 4 łyżki wody
- 0,5 fiolki olejku migdałowego
- płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Płatki, cukier, żółtka, wodę i proszek dobrze zmiksować przez 5 min. Na koniec dodać pianę i ponownie wymieszać 4 min.

Dadam że nie wszyscy lubią takie wynalazki i np mojemu męzowi nie smakuja on woli zwykłe.

Dobre są jeszcze cytrynowe.
- 250 g mąki
- 200 g cukru
- 0,5 szkl. wody
- 200 g masła lub margaryny
- 4 zółtka
- 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
- sok z dwóch cytryn i utarta z nich skórka

Cukier, wodę, sok z cytryn wymieszać, zagotowac i odstawić. Do gorącego płynu włożyć masło gdy się rozpuści, żółtka, mąkę i proszek do pieczenia. Zmiksowac a nastepnie do lekko ciepłego dodać ubita piane z białek, jeszcze raz zmiksować.

Inna wersja zamiast soku z cytryn mozna dodać kakao ( 2 łyżki)i są kakaowe.
 
reklama
ewula ja tez nie jadłam takich gofrów trzeba spróbować :-)

my dziś mamy zrazy bo wczoraj zrobiłam dużo że na dziś jeszcze zostały, tylko wczoraj z kluskami śląskimi jedliśmy a dziś z ziemniaczkami zjemy i surówką
 
ciesze się że mój przepis na leczo się sprawdził :-D
a my cały weekend u mojej mamy byliśmy - była impreza urodzinowa więc dwa dni obżarstwa :-D bo co jak co ale moja mama jest najwspanialszą kucharką na świecie :-D w tygodniu też miałam lenia i raz była pizza i kebab ...:-p jutro mąz w pracy więc nie gotuje :-D;-)
 
ale Ci dobrze barszczyku,
ja właśnie upiekłam biszkopt na tort dla męża bo 16 października ma ur choć się zastanawiam czy mu dam ten tort bo ostatnio delikatnie mówiąc u nas zgrzyta
 
ale Ci dobrze barszczyku,
ja właśnie upiekłam biszkopt na tort dla męża bo 16 października ma ur choć się zastanawiam czy mu dam ten tort bo ostatnio delikatnie mówiąc u nas zgrzyta


Żaniu Twoj mąż ma 16 pazdziernika to ja dzien wczesniej;-) Daj mu ten tort, niech się chłopak cieszy:cool2::cool::cool2:
 
no jasne Żaniu - skoro i tak go upiekłaś ;-)
barszczyku biszkopt wczoraj upiekłam a tort zrobiłam właśnie teraz :-Dmoże nie wygląda jak ze sklepu ale myśle że jest pyszny, jutro Wam napisze czy solenizantowi smakował
a tak wygląda:

1iea9k.jpg
 
Żaniu jestem pełna podziwu dla Twoich umiejętności.


A ja dzisiaj na łatwiznę idę tzn, makaron z gulaszem ze słoika;-)
 
Kochane dziewczynki mąż zachwycony tortem:-D ale miał niespodzianke, wstałam rano o 6 specjalnie zanim, przyszedł z pracy i zaswieciłam mu świeczki jak wchodził do domu schowałam się w pokoju i zaczełam śpiewać sto lat z tym tortem i zapalonymi świeczkami, oczy zrobił jak nie wiem:szok: Mam nadzieje że nie dlatego że tak okropnie śpiewałam:rofl2:
 
reklama
Do góry