reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

No wlasnie mówiłam koleżance ze jak dla mnie to ten laktator jest do dupy a ona stwierdziła ze nie umiem go używać....
Tez sie zastanawiałam nad medela ale cena mnie troszkę przeraziła i teraz nie wiem co zrobić.
 
reklama
No wlasnie mówiłam koleżance ze jak dla mnie to ten laktator jest do dupy a ona stwierdziła ze nie umiem go używać....
Tez sie zastanawiałam nad medela ale cena mnie troszkę przeraziła i teraz nie wiem co zrobić.

Ja mam medele swing i jest super.Bez niej nie dałabym rady z odciaganiem co 3 godz.Do głośnych nie należy.Na mnie działa usypiająca!
 
Moja córa w kąpaniu może nie płacze ale po już tak :tak: Nie znosi przebierania i wtedy wyje jakby ją ze skóry obdzierali :sorry2:
Sutki mam w bardzo dobrym stanie, nie są popękane i nic nie boli przy karmieniu. Ale samo karmienie mnie martwi i go nie lubię :-( Mała strasznie się podczas niego kręci, spina, macha rękami i drapie po buzi. Czasami tak się rzuca, że sama sobie wyrywa z buzi sutka. Do tego często bardzo długo trwa to jej jedzenie bo pod koniec już sobie tylko pierś trzyma i przysypia, a jak próbuję wyjąć to jest afera. Niestety nie chce w zamian smoka. Trzyma go przez chwilkę i zaraz wypluwa :dry: Ciężko jest, czasami myślę, że mam tę depresję poporodową :-(

Spróbuj zawinąć mala w pieluszke-w taki kokonik i dopiero wtedy przystawic do piersi.
Moja Zosia w domu je tylko w ten sposób.Bez tego tez nie byłam w stanie jej nakarmić bo sie tak drapala i zasłaniała raczkami.O dziwo jak jestesmy na mieście to nie ma tego problemu...je normalnie.
 
Zaczynam sie zastanawiac czy moje dziecko nie jest chore. Spala od 19-24. Przed chwila Skonczylam ja karmic i znow spi. Nie wiem czy to jest normalne, aby tyle spalo. Nie wiem czy mam ja budzic do karmienia? Karmicie na zadanie czy wybudzacie w nocy?
 
Ja jestem na "tak" za forum zamknietym! :)

Iza, ja karmie butelka ale nie wybudzam. Podobno piersia karmi sie na zadanie, tak mi mowila polozna. Moim zdaniem sen jest tak samo wazny jak posilek dla dzidzi.
 
Iza-marta wlasnie mialam to samo pytac :)
Muwiono mi ze wybudzac dziecko co 4 godziny jezeli spi i to niema znaczenia czy karmisz piersia czy butelka. Ale znowuz jak dziecko jest glodne no to da znac. I sama niewiem. Confused....


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ja też karmię butelką i w nocy karmimy na żądanie. Ale dziecko nasze samo pilnuje sobie tego i co 3 godziny mniej więcej upomina się o jedzonko :tak: o ile śpi :-)
U nas wczoraj była znajoma mojej mamy-lekarka na wizycie domowej. Bo już z mężem załamywaliśmy się. Michał nie spał wczoraj od 8 rano do samego wieczora (przespał może pół godz). Ciągle płakał, widać było, że ewidentnie coś mu dokucza- bo wszystkie potrzeby inne miał zaspokojone. No i po dokładnym badaniu, lekarka stwierdziła, że zaczynają się u nas kolki. Kazała zmienić mleko modyfikowane z nan pro 1 zmienić na bebilon. Mówiła, że właśnie po tym nanie u dzieci są problemy brzuszkowe. Pokazała nam jak się zachowywać w przypadku kolki - masaże, układanie dziecka. I od razu spokojniejszy :-D mam nadzieję że ta zmiana mleka pomoże. :-) no i ma przepisane też lekarstwa jakieś.
 
Hej babki aleście naprodukowały postów:szok::szok::szok::szok:

Wichurka
ja mam Aventu ręczny bo w sumie juz przywyklam do tej firmy. Wcześniej go używałam przy starszych dzieciach bo to był jedyny taki na duże brodawki i jedyny którym mogłam z ciężkiej piersi ściągnąć pokarm. Próbowałam innych ale nie chwytały i odciąganie strasznie bolało. Tym razem poszłam do sklepów i oglądałam dokładnie każdy laktator bo teraz tyle jest firm. Ten z BabyOno też jest bardzo podobny wielkością muszli ściągającej. Chciałam kupić elektryczny ale stwierdziłam, że to jednak przy moich potrzebach za duży wydatek i jednak w laktatorze chodzi o możliwość dokładnego jego umycia. Medeli lakty często się psuły więc odrzuciłam pomysł. A i taka ciekawostka ale pewnie to już wiecie, że ściągane pokarmu między karmieniem wzmacnia laktacje. Tak napisałam bo jak zaczynałam swoją przygodę z karmieniem z 1 synem to nie wiedziałam i ściagalam bo nie mogłam się przyzwyczaić do dyskomfortu piersi i sobie balony wyhodowałam straszne. Mój naturalny rozmiar to 75 GG a przy karmieniu wyglądałam jak krowa na łące.
Mój Gniewosz strasznie płakał przy kąpieli i zmianie pieluszki. Ja chowam dzieci w sposób jak najbardziej bliski i naturalny dlatego kazałam swojemu facetowi wejść do wanny i połozyłam mlodego mu na udach. Tak się myliśmy do czasu aż ja nabrałam sił. Teraz do wanienki leję tyle wody ile trzeba żeby poczuł stabilne oparcie i myję go bardzo powoli i spokojne do niego przemawiam . Lęka się do tej pory i łapie się wszystkiego czego może robi ogromne oczy ale jest dzielny i nie płacze. Jak kąpie go wannie to duży wypór wody też już zaczyna mu się podobać i widać te naturalne odruchy pływania:-) W dodatku lepiej mi śpi i kolki nie są takie dokuczliwe.
Nie wiem kobiety ale ja uważam,że każda z nas wie najlepiej bo czuje intuicyjnie co najlepsze dla dziecka. To, że chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej a przy tym zmagamy się z naszymi słabościami powoduje , że często mamy wątpliwości. Dlatego ja szukam metodą prób i błędów;-) i tak jak czuję.
Dobrej pogody nam życzę na spacerki i tej wewnętrznej cobyśmy nie och...ały za przeproszeniem od tych wrzasków i frustracji. Maluszkom żeby rosły zdrowo i wzajemnej miłości partnerskiej a tym mamom co chowają same dzieci ślę duuuuuuuuuuuuuzzio love (jestem tu jak coś). Trzymajta się zaraz wakacje nie denerwujcie się brzuchami. Kochajcie siebie jakie jesteście!!!!!!!!!!!!


ps. już słychać jak mi dobrze :rolleyes:
 
iza - to mamy podobne temperamentowo dzidzie. Mój dzidz właściwie codziennie śpi gdzieś od około 18 do około 23, wtedy je, mama po jedzeniu idzie spać z dzidziem i w nocy je jeszcze z dwa razy chyba... Jeżeli dzidziuś jest ładny, różowy, poza tą przerwą je częściej i równie chętnie to powinno być ok :)).

mimi - mi w szpitalu mówil że dziecko musi jeść conajmniej co 2 h bo się odwodni ;/ dla mnie to jest bzdura, która mnie nieźle zestresowała ;/. Generalnie zasada jest taka że jeśli przybiera na wadze, jest sporo kupek, to jest ok. Więc jak macie jakieś wątpliwości to zawsze można skontrolować wagę u lekarza (my ważyliśmy na wadze kuchennej :DD)

milenka - współczuje koleczek :( mam w książce opisane całe zasady działania, mam nadzieje że nie będę musiała do nich zaglądać! :D

Mama.O - zawsze pocieszysz :D. Z tą wanna to chcemy spróbować, ale myslałam że lepiej jak to ja będę w tej wannie, bo zawsze może zjeść jak będzie zestresowany, a ja teraz jeszcze kapać się nie mogę tam :p. Tak sobie myślę że teraz te 2 tygodnie różnicy między dziećmi to przepaść jest :D.

Ja też chce zamknięte forum - tak to może więcej szczegółów z życia bym podała heh :p.
 
reklama
wichurka ja mam medele mini electric i jestem zadowolona.

iza_marta jak ładnie przybiera i masz 6-7 atywnych karmien to nie wybudzac a jesli ci niepokoi to podejdz do pediatry albo poloznej dopytaj
 
Do góry