reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

nie mam listy ale na pewno jeszcze potrzebne będzie
- pieluchy tetrowe
- odciagacz
- przeiwjak
-gruszka do noska
-nożyczki do paznokci
- butelki jak dla mnie najlepszy avent
- pościel do lozeczka
- chusteczki
- plyn do kapieli dla majki miałam z musteli teraz kolezanka mi polecala jakiś plyn co już później nie trzeba oliwkowac tylko zapomniałam nazwy
- cos do pepusia

jak sobie cos jeszcze przypomnę to dam znac no i oczywiście wozek, pampersy, ubranka, lozeczko:-)

dziękuję :* piękna lista :) rachuneczek tez pewnie będzie piękny :)
 
reklama
dla mnie bomba :) a gdzie umieścić taki przewijak? dziewczyny oświećcie mnie, bo jestem zielona :zawstydzona/y: a w ogóle to macie już listę rzeczy jakie są potrzebne dla dzidzi oprócz ubranek, pampersów i wózka?

Przewijak kładzie się na łóżeczko
przewijak-na-lozeczko-nicole.jpg

A tu wklejam listę któą wsadziłam kiedyś w wątek zakupowy... oczywiście nie wszytsko na 100 się przyda, są rzeczy zbędne, ale większość to podstawa. Tolista z listopadówek tegorocznych:-)

WYPRAWKA

Dla nas
dowód osobisty, karta czipowa karta ciąży, aktualne badania legitymacja ubezpieczeniowa, druk RMUA lub ostatni odcinek wpłaty na składkę ubezpieczenia zdrowotnego grupa krwi saszetki Tantum Rosa 3szt Ręczniki lepiej w ciemnym kolorze 3szt Koszule nocne dla mam karmiących 2/3 szt
-Kosmetyki : a) mydło b) żel pod prysznic c) żel antybakteryjny do rąk d) szczoteczka i pasta e) szczotka do włosów f) kremiki itp. g) pomadka do ust h) malowidła wedle uznania
Staniki do karmienia Szlafrok poduszka jasiek przydatny przy karmieniu Wkładki laktacyjne 50szt Skarpetki Kapcie Klapki pod prysznic Majtki: a) bawełniane b) siateczkowe poporodowe Duże podpaski poporodowe Trochę mniejsze podpaski już na wyjście Papier toaletowy Ręczniki papierowe do krocza lub rany Bepanthen/ maltan na popękane i bolące sutki wałeczki na ranę cos przeciwbólowego Sztućce: a) nóż b) widelec c) łyżka d) łyżeczka e) kubek Laktator warto mieć bo ciężko jest z pokarmem na początku karmienia Woda niegazowana (wedle uznania) Mała woda z dziubkiem Ciuchy na wyjście ze szpitala. Trochę mniejsze niż na ciąże. (przyszykować mężowi w domu) Podkłady pod pupę Ładowarka do telefonu Aparat (ładowarka jeśli konieczna) Herbatka na laktacje (coś słyszałam, że Karmi ma działanie mlekopędne Razz i bawarka) Płyn odkażający do przemywania krocza po porodzie (Lactacyd)

Dla dzidzi
Pampersy newborn Czapeczka bez uszek Pieluchy tetrowe 10szt Smoczek wyparzony najlepiej w kształcie sutka Butelka Śpioszki 2szt Chusteczki dla dzieci do dupki Body / kaftaniki 3szt Skarpetki 2pary Pajacyk Kurteczka/kombinezon Czapka ciepła z uszkami Fotelik/nosidełko Kocyk Do Domu
Ciuszki (do wyboru do koloru im więcej tym macie więcej możliwości i radości Very Happy między innymi Body z krótkim; Body z długim; Pajacyki; Śpiochy; Półspiochy; Łapki niedrapki (3 pary); Kaftaniki 3 szt; Czapeczki bawełniane; Skarpetki; Kombinezon + czapka) Wózek: a) wypełnienie b) kołderka c) kocyk d) śpiworek e) Torba Łóżeczko: a) materacyk b) Cerata pod prześcieradło c) prześcieradło 2szt d) kołderka e) poduszka (na początku nie będzie potrzebna) f) poszewki na kołdrę i poduszkę 2szt g) ochraniacze na łóżko h) przybornik na łóżeczko i) worek na pampersy na łóżeczko j) becik k) przewijak na łóżko lub wolnostojący l) Poszewki na przewijak 2 szt Wanienka/ ewentualnie można kąpać pod kranem umywalki okrycia kąpielowe 3szt Kilka myjek Pampersy najprawdopodobniej już nr 2 Kocyki 2 szt Pieluszki flanelowe 5 szt Pieluchy tetrowe: a) do użytku codziennego 20szt b) zamiast pampersów 50szt Chusteczki do dupki Mleko modyfikowane 1 na dokarmianie i karmienie podstawowe Butelka 125 ml 0+ Butelka 260 ml 0+ 2 szt Pojemniczki do mrożenia mleka lub pojemnik do mleka w proszku Gruszeczka do noska Nożyczki do pazurków z zaokrąglonymi końcami Szczotka do włosów z zaokrąglonymi końcami Termometr do wody Termometr do mierzenia temperatury dziecka Herbatkę na kolki Czopki w razie gorączki ( Paracetamol – tylko za zgodą lekarza) Na ciemieniuchę: a) mleczko z serii Nivea Baby "Aksamitne mleczko nawilżające" Do kompania (do wyboru): a) mydło bambino (najlepiej w płynie szybko się nabiera) b) Nivea Baby, czyli oliwkowy płyn do kąpieli c) Szampon Nivea Baby d) Oilatum e) mydełko w żelu np Johnson & Johnson f) emolium g) balneum Oliwka (do wyboru): a) Bambino b) Nivea Baby ( jest bezbarwna i później ciuszki nie są żółte). Do przemywania oczu i zakrapiania: a) soli fizjologicznej b) Gaziki jałowe 40szt też do pępka do przemywania pępka: a) spirytus b) octanisept do nosa: a) wodę morską b) aspirator Do pupy (do wyboru): a) Sudocrem b) linomag Gaziki Patyczki do uszu dla dzieci Proszek do prania lub płyn (do wyboru): a) Jelp b) Lovela c) Dzidziuś Wedle uznania: a) sterylizator b) podgrzewacz c) podgrzewacz do chusteczek d) chusta do noszenia (lepiej nie przyzwyczajać dziecka do częstego brania na ręce) e) niania elektroniczna f) kontroler oddechu ( można lekko unieść łóżeczko z jednej strony by dziecko się nie zachłysnęło podczas ulewania lub wymiotów – dla własnego spokoju i przezorności) g) bazę do fotelika (trzeba mieć auto z wpinkami pomiędzy siedzeniem a oparciem, najlepiej to sprawdzić przed kupnem bo potem jest bezużyteczna) h) Leżaczek (przydaje się gdy mama musi zrobić coś w domu i chce mieć maluszka na oku) i) Karuzela nad łóżeczko (uspokaja i sprawia, że dziecko zaczyna wodzić wzrokiem za czymś innym niż cycuś Razz )
 

Załączniki

  • przewijak-na-lozeczko-nicole.jpg
    przewijak-na-lozeczko-nicole.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 53
A ja przed chwila kichnełam i sie normalnie posikałam :D Zaczełam sie śmiac sama z siebie, ale nie wiem czy było by mi do smiechu jakbym była w sklepie albo na miescie a nie sama w domku:p
Chyba trzeba zaczać ćwiczyc te mieśnie kegla :D tez wam sie zdarzyło cos takiego?:D
 
Mia ja tak samo mam na mysl o kawie jest mi niedobrze :/ a przedtem pilam bo lubialam :)
Bajka ja bede miec przewijak jako osobny mebel w salonie, nie taki na lozeczko. To dlatego, ze np bede siedziec z dzidzia w salonie i trzeba bedzie pieluszke zmienic to mam przewijak na miejscu a nie musze latac na gore do sypialni gdzie bedzie lozeczko.. A na gorze to bede przewijac na lozku. Dla mnie osobiscie tak bedzie wygodniej.
Monikaaj az sie zasmialam :D na szczescie nie mam takich prolemow, ale Ty lepiej cwicz bo jak Ci brzucho urosnie i zacznie naciskac na pecherz to dopiero wtedy bedziesz popuszczac :D:D

Po pracy padlam na lozko i musialam sie zdrzemnac na godzinke. Teraz skonczylam zupe pomidorowa jesc i biore sie za drugie danie :)
 
Hej!


Makao - Oj ale ci twoja ginka zrobiła niespodziankę. Mam nadzieję, że na usg 3d już lekarz potwierdzi na 100%. A córuni oczywiście życzę ;-)
Monikaaaj - Witaj !!!

Byłam dzisiaj z małą i siostrą na zakupach i część prezentów kupiona. Ufff chociaż tyle ;-)
Nałaziłam się i teraz zaległam przed tv ;-)

Miłego wieczorku ;-)
 
Dzięki dziewczyny za listę z wyprawkami :)
Od stycznia planuje już zacząć kompletować wszystko.


Makao ja usg mam 19 grudnia więc jeszcze trochę ;)


Mia30 u mnie z kawą jest tak samo. Przed ciąża piłam litrami, a teraz nie mogę jej znieść :/ A z tego kuriera to kawał chama. Czy w ciąży czy nie to przecież widzi, że kobieta i jeszcze nie pomoże!
 
Monikaj witaj ;-)mnie tez sie zdarza felerny badziew, uroki ciazy slabe miesnie mam:p
ja jutro wizyta z rana bede na kompie dopiero wieczorem wiec zycze milego wieczoru i udanego jutrzejszego dnia;-), mam jakies zle przeczucia jak nigdy...
 
Dziewczyny mam do Was pytanko... od jakiegoś czasu mam takie bóle w prawym boku, tak mnie kłuje, można to porównać do kolki. Najgorzej jak chcę wstać, się wyprostować, wtedy jest masakra. Miała tak któraś z Was? Co to może być? :/
 
reklama
Monika u mnie niestety o 6 lat jest problem z kichaniem wiec niestety za każdym razem jak chce mi się kichnąć to musze nogi zaciskac :zawstydzona/y:

a my niedawno wrocilysmy z rorat i jak zaczeli grac w kościele to fasolka dala o sobie znac :-)
 
Do góry