reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Bąbelek - no mówię do niego i o nim Maksiu, w poprzednich ciążach byłam pewna ze to dziewuszki. Jak mi lekarka miesiąc przed porodem poprzednio powiedziała że to chłopak to się tak poryczałam, ze szok, ale jak triumfowałam jak zobaczyłam córę!
nawet w nocy na Ip jak patrzyłam na monitor to mówiłam On się rusza, zobaczymy jutro może będzie cos widać.
 
reklama
a tak ogólnie to zastanawiam się co zrobić jak zaczne rodzić mój mąż będzie w pracy (górnik więc prędko nie przyjedzie) z synkiem wezmą mnie do karetki czy ktoś się nim tam zaopiekuje póki ktoś nie przyjedzie często o tym myślę i się martwię
Ja jestem umówiona z koleżanką-sąsiadką, ze w razie gdyby noc i byłabym sama, to albo podprowadzę Paulę do niej, albo ona przyjdzie do mnie. Nasze córki chodzą razem do klasy, poza tym Paula jest trochę starsza, klucze ma, rano wróci do domu i się do skzoły wyprawi. a potem mama, teścowa, albo uda się że mąż będzie mógł wrócić. Ale to plany na niezapowiedziany poród, bo w terminie będzie raczej w domu.

ewelinka na pewno mam się ucieszy

iwonaimaja ja mam tyłozgiecie od zawsze. to się tak chyba ma.

Mia mi tez dokuczają zęby. 6-tki:baffled: a najlepsze, zę przed ciążą byłam u dentysty i niby wszystko ok. chyba się wrażliwsze zrobiły. a z wyrywaniem, to lekarz chyba dlatego odmówił, bo cie nie prześwielti teraz.

a któraś z was brała w ciąży znieczulenie w stomatologa? ja się zdecyduję na leczenie tylko pod tym warunkiem ;-) zdjecie świeże mają zrobione, dosłownie z lipca, więc jesli te zęby dalej mi będą dokuczać to się wybiorę na borowanko:hmm:
 
a wiecie jak mój szpital się wycwanił? powiesili kartkę na izbie przyjęć że z powodu braku anestezjologów nie wykonują znieczuleń przy porodzie naturalnym :/ masakra
ja będę się rozglądać za zzo, jesli nie oferują, można sobie załatwić anestezjologa. koleżanka 500 płaciła prywatnie.
jak szłam rodzić pierwsze to wcale sie nie bałam. myślałam - natura - trzeba to zrobić i już. nie ja pierwsza i nie ostatnia. :-D a dziś wiem jak to to boli. świadomość tego i jeszcze kilka filmików niedawno obejrzanych na youtubie o porodzie, sprawiło, ze będę błagać o zzo :-D

sebata ja farbowałam włosy. raz jak jeszcze nie wiedziałam i teraz 2 raz. mam za dużo siwych.

brownagula też uwielbiam kaszę gryczaną. Zaraziłam tym trochę córkę, mąż niestety niezbyt lubi

Karoli też uważam, żeby lepiej żeby Mateo teraz odchorował wszystko, bo potem będzie do maleństwa znosił wirusy. Poza tym będzie już wprawiony w boju i nie będzie robił cyrków z pójściem do przedszkola, a ty spokojnie będziesz mogła zająć się maleństwem i nie martwić się, ze on tam płacze
 
Dzieki Dziewczyny za odpowiedzi.
Wiem, ze maly powinien z rowiesnikami przebywac, ale ja boje sie tych przekletych chorob zakaznych. Jak nam sie przyplacze rozyczka, a mnie polpasiec, to dziekuje bardzo echhhhh Teraz tez od niech zlapalam i nie bralam nic. Tylko miejscowo. Makabra.

jej, ja tez obawiam sie, ze mi zeby pojda w tej ciazy. Poprzednia jakos przezyly, tym bardziej, ze nie moglam w ogole myc zebow. Paste mietowa odstawilam, a mylam owocowa dla dzieci.

Do do terminu porodu i organizacji, to ja poki co nie chce o tym myslec i sie stresowac. Moj m na pewno bedzie musial jakos ustawic sie w pracy, ze od polowy maja bedzie siedzial na pupie. A co z opieka nad malym to tez nie mam pojecia jeszcze.

mamunia Toskania to jest najpiekniejszych regiorn we Wloszech, jesli chodzi o widoki i kolory, jakie natura tam funduje. Umbria jest bardzo urokliwa ze wzgledu na wszystkie te swoje miejscowosci. Gdzie bylas?
 
Karoli - tydzień mieszkaliśmy koło Asciano, cos niesamowitego, gospodarstwo na wzniesieniu, widok na podobne inne wzgórza, raj! Aż się poryczałam jak to zobaczyłam - ale już w ciązy byłam tylko nie wiedziałam więc pewnie dlatego;-).
Zwiedziliśmy Pizę, Sienę i wszystkie miejscowości wokół. a potem na drugi tydzień jechaliśmy nad morze do abruzji, więc przejechaliśmy przez Umbrię. Zatrzymaliśmy się w Asyżu i Perugii. Tam nad morzem nic nie zwiedzaliśmy wyskoczyliśmy tylko na 1 dzień do Rzymu.
 
mamunia ach moja Perugia. Musze tam pojechac koniecznie, zobaczyc ja, odwiedziec znajomych. Mam strasznie duzo wspomnien z nia zwiazanych, no i tam urodzil sie Matteo. Ile bym dala, zeby drugi raz w tym szpitalu rodzic. Co za personel! Super.
Najpiekniesza miescina w Umbrii to jest Spello, a jeszcze kiedy jest tzw. infiorata, jak robia dyfany z platkow kwiatow, to zapiera dech w piersiach. Moze kiedys znajde jakies zdjecia, bo wiele stracilam to Ci przesle.
 
Hej dziewczynki :) przez to, że nie pracuję, mylą mi się dni tygodnia... dziś mi się wydaje, że jest sobota, bo M wczoraj był w pracy, a dzisiaj ma wolne ;) a że pracuje co 3 dzień, to bardzo często mam soboty :-D

wzięłam się za zaplanowanie obiadku na dziś... pierwsze poważne gotowanie w nowej (starej) kuchni... pomidorówka, zapiekanka ziemniaczana i szarlotka z lodami na deser ;) mmm... zobaczymy, co wyjdzie z moich planów...
 
Hej Majóweczki!
Ja chyba wczoraj umarłam a dziś ten stan kontynuuję- głowa mi pęka!!! wczoraj co zjadłam to oddałam wc kaczce, dziś trzymam fason, ale z wielkim trudem...musze się przełamać i wziąć tabletki na ból głowy nie zwracając ich bo na 15.40 mam prenetalne i chciałabym dojechać do kliniki w 1 kawałku:baffled:

Wczoraj dowiedziłam się co z tym moim TSH i oto normy które podało mi 3 lekarzy:
Normy pozimu TSH dla kobiet w ciąży wg trymestrów:
I. 0,33-4,59
II. 0,35-4,10
III. 0,21-3,15
Więc moje 3.47 się mieści w normie.
Ide umierać dalej...
 
reklama
lotos ja mialam przeswietlony ten zab juz dawno temu ;-( wstyd sie przyznac,bo ucieklam od chirurga:( Zab mnei nei boli ale wiadomo,ze jak jest martwy,to na bank jest infekcja:( Teraz jestem gotowa psychicznie na to aby wyrwac ten zab..jak przejda mdlosci,to pojde i powiem mu ze moge zwymiotowac jak wlozy mi jakis metal do ust :(

W ogole to zauwazylam u siebie,ze nie moge jesc normalnymi sztuccami,bo strasznie je czuje. Chyba kupie sobie dzisiaj plastikowe sztucce. Jeju dzidzia wybredna jest:D
 
Do góry