reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

brownagula ja tez panikara jestem straszna bo to tez moja 1 ciąża, a jak ja sobie coś wkręce to już koniec :baffled::baffled: ja npżadnych objawów typowo ciążowych nie mam, jka np wymioty-i już panika czy napewno to normalne!

Któraś z Was z Poznania? Szukając warsztatów w Gdańsku natknęłam się na warsztaty w Poznaniu:
Najbliższe wydarzenia | Świadoma Mama



I takie cos ale juz na 2014
Mother & Baby

Ja ide na spotkanie w poznaniu, też właśnie 5 grudnia : )


Edit: Boże, nie mogę wkleić linka, coś się pieprzy :/ Na stronie "mama pyta .pl" :) W zakładce"konferencje" są najbliższe spotkania. : )
 
Ostatnia edycja:
reklama
W temacie tego szycia, to ja nawet ostatnio słyszałam (oczywiście od koleżanki nierodzącej), że niby jak poród szybki to gwarantuje popękanie. Mi się wydaje, że to nie do końca tak jest. Można już wcześniej krocze przygotowywac przecież i poprosic położną o ochronę krocza. Pewnie indywidualnie też to jest zróżnicowane. Poza tym ta ostatnia faza porodu jest chyba tak samo dynamiczna bez względu na to, czy wcześniej się kobitka męczyła przez godzinę czy przez dziesięc.


na tych wykładach z poloznymi było wałkowane że aby nie było ciecia krocza ważna jest pozycja i np. masaz krocza. wszystko to powinna pilnować polozna. ale zazwyczaj jest tak ze lezy się na tym samolocie i to jest pozycja gdzie siłą rzeczy musi być cięcie bo pozycja nienaturalna. czas trwania porodu nie ma roznicy....

Hej dziewczyny.
Przeczytałam wiadomośc o straciatelli masakra normalnie aż zaczęłam się bac o woja szyjke we wtorek niby gin mówił, że jest taka jak 2 tygodnie temu ale się boje przez te twardnienia.
I mam pytanie do dziewczyn, które mają t twardnienia w którym miejscu je macie?Tuż nad spojeniem czy wyżej i u was robi się bula czy jak?Ostatnio mój gin mówił, że macica jet już trochę poniżej pępka a ja takie twardsze czuje dużo niżej sama nie wiem:eek:

ja twardnienia mam w polowie miedzy spojeniem a pępkiem, bliżej spojenia. macica jest jeszcze nizej na tym etapie. u mnie częściej jest po prawej stronie. jak bylam z synkiem w ciąży i miałam takie stawiania to jeden gin mi tlumaczyl ze macica nie jest symetryczna i może bardziej z jednej strony twardnieć a nawet z jednej strony twarda a z drugiej miekka.
przez cała ciaze szyjka z synkiem się nie skurczyla a skurcze miałam bardzo czeste i bardzo mocne. gdy ciaza była już tak zaawansowana ze można było robic KTG to moje skurcze były poza wykresem norm. normalnie wykres az uciekal. i lekarze przecierali oczy ze zdziwnienia i nazywali te wykresy "zęby rekina". na szyjke nie szkodzily.



do dziewczyn które maja kontakt ze Straciatella: napiszcie do niej aby dala znac co u niej. kazda się zamartwia o nią a i pewnie zaczyna "fiksować" nad swoją szyjką. ile ta szyjka się skróciła, czy już wyleczyli z infekcji i czy znów pessar?
 
Ostatnia edycja:
Mia- współczuje wymiotów i złego samopoczucia :*

Właśnie, ciekawa jestem czy u niej to miało jakieś objawy :/ bo i ja trochę sie nad swoją zastanawiam. I koniecznie ja pozdrówcie :)
 
jestem już :tak: se pogadałam o pierdołkach ;-) wyszłam po 50 minutach :-D byłam ostatnią pacjentką, więc pogaduszki o niczym i o wszystkim ;-)
w skrócie :tak: niskie ciśnienie (dla mnie norma), szyjka ponad 5 cm :tak: dzieć jest :-D spał akurat ;-) nogi skrzyżowane ;-) troszkę wybudzony badaniem poboksował się i odwrócił plecami ;-) waga wyszła ok 120 g :eek: kolejny kolos? ;-) płeć nieokreślona :-D nie chciała zgadywać ;-) następna wizyta 2 styczeń 2014 :-D do zrobienia mocz i morfologia ;-) i jeśli odbiorę cytologię z nfzu to ok, jeśli nie to mi pobierze ;-)
już mnie z imienia kojarzyła ;-) a to trzecia u niej wizyta ;-) więc miło mi ;-) o moich badaniach też pamiętała ;-)
i jestem dziwną pacjentką :-D bo nie chciałam zwolnienia ;-) ale prosiła by nie głupieć przed świętami, by nie latać po sklepach, nie sprzątać do potęgi ;-) ma być spokój :tak: bo w okresie przedświątecznym dużo trafia do niej pacjentek na oddział i zdziwione po dwóch dniach leżenia w szpitalu wychodza do domu ;-) tak więc leżeć dziewczynki, posprzątamy za jakiś czas ;-)
jeśli jednak zdecyduje się na zwolnienie (mówiłam o Buraku), to mam jej smsem napisać i mi wypisze ;-)


BĄBELKU zdrówka dla Amelki :tak:

EWELINKO zdrówka i cierpliwości ;-)

MIA nie martw się małym brzuszkiem ;-) skoro wymiotujesz, nie masz jak przytyć ;-) przy Mrówku troszkę mnie męczylo, ale jadłam normalnie ;-) i w 20 tygodniu miałam brzuszek widoczny poniżej ;-) i jak ruszył, to 9 czerwca w obwodzie miałam 123 cm!!!
20 tydzień.jpg

ślubny na piwku pomeczowym, za godzinę wróci ;-) a mnie głowa z wrażenia rozbolała, więc lecę po apap i do wyrka ;-)


spokojnej nocy ;-)
 

Załączniki

  • 20 tydzień.jpg
    20 tydzień.jpg
    11 KB · Wyświetleń: 47
ja wczoraj do snu jak sie kładłam to pod pepkiem poczulam twardagule, jakby bobas chciał głowe wystawić na zewnątrz.

Dziewczyny, a gdybym miała łozysko przodujące to ginekolog by mi powiedział ??

a z pękaniem to róznie slyszałam. jedna nie pekła bo sie masowała przed porodem, a drugą rozerwało bo urodziła za trzecim parciem.

wiem że to babiniec, i dodatkowo jeszcze ciężarny ale nie fo****cie Dziewczyny !!!
 
Foch za fochem :-D
Za dużo hormonów na 1 kB :-p



Ja właściwie nic innego nie jem...
Wy wymyślacie menu obiadowe, ja czytam i już mam na coś ochotę. I dupa - i tak kończy się na sushi.
Gin powiedział, że nie ma nic przeciwko, bo wyniki mam idealne.
Tak więc żywię się czekoladą, mandarynkami i sushi.

Aśku, jeśli nastawienie ma znaczenie, to zaczynam afirmować CC :tak:
Nie boję się bólu i całej tej nieprzyjemnej fizjologii porodu. Obsesyjnie boję się, że dziecku się coś stanie! Jakieś niedotlenienie np.

Idę się pakować, bo od jutra błogie lenistwo.
Futra zostają u ciotki (czyt. mojej siostry). Ech... nie lubię ich zostawiać!

Edit: Obecnie na lekkim wqrwie, bo M na imprezie firmowej. Też Was z założenia irytują integracje i inne firmowe bzdety Waszych połówek?

O tak, hormony to tu buzują jak szalone :p

Ja obiady staram się robić raczej szybkie :p Nie chce mi się stać przy garach, a wcześniej to mogłam z kuchni nie wychodzić :p

Mojego malucha też nie lubię nigdzie zostawiać :/ moi rodzice mają wtedy co godzinę telefon czy wszystko jest ok :p

Mój to imprez firmowych nie ma, w ogóle rzadko gdzieś wychodzi. Czasami go zmuszam żeby zadzwonił do kumpli i się na piwo umówił, ale bardzo sporadycznie się to zdarza :p


Witajcie,

Mam malo sil:( Wymiotuje na potege:( Glowa peka:( Zaczynam brac tabletki na mdlosci i wymioty w ciazy. W dodatku ta rana po zebie ciagle boli. I na chyba rosnie mi zab madrosci. Poplakalam sie. W sumie wszystko naraz. I jeszcze moj maly brzuch,ktorego nikt nie widzi. Kobieta w sklepie nie mogla uwierzyc,ze to 16 tydzien. Zrobila wielkie oczy. Jednak pocieszaja mnie slowa lekarza,ze to pierwsza ciaza i nie mym nikogo sluchac,bo z dzidzia wszystko ok.

Przeczytalam info o Straciatteli:( Posmutnialam:(ale wierze,ze wszystko bedzie dobrze.

Piszecie cos o popekaniu w trakcie porodu. Mam nadzieje,ze nas to nie spotka. Jest specjalna oliwka, ktora sie stosuje do krocza bodajze od 7msca sie smaruje. Moj mezus juz nie moze sie doczekac. Kobiety, ktory stosowaly ten olej - zadna nie popekala.

Wczoraj zrobilismy kilka prezentow na swieta. A tak poza tym to jestem non stop padnieta i zmuszam sie do wszystkiego:(
A jak się nazywa ten olejek?
 
reklama
Szuszunia dzięki we wtorek szyjka była taka jak 2 tyg temu oby dalej się z nia nic nie działo. Z moimi twardnieniami to różnie na wieczór już zanikają dziwne. Taka buła pojawi się może dwa razy dziennie i to jest po prawej stronie bardziej tak to czuje tylko twardsze u dołu i tyle. Co do szyjki możliwe, że ja z natury mam swoją krótka.
Straciatella kciuki.
 
Do góry