reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Hej hej,
Dziewczyny, nie nadrobie niestety, bo nie mam czasu:-(

applecrumble widzialam, ze chcialas przepis na kotleciki z kaszy jeczmiennej. Ja pamietam, pamietam, napisze na pewno, tylko potrzeba mi takiego 10 min spokoju, ze nie musze dzielic uwagi na kompa i Matteo.

Dziewczyny, czy Wy badania prenatalne robiliscie u Waszych ginow, czy Was odsylali do innych, czy placilyscie dodatkowo.
Czy robilyscie bitest? jak to sie robi w PL? Jest na nfz? czy prywatnie dla tych co chca? A prenatalne zdaje sie, ze dla wszystkich jest czy tez dla tych co chca lub sa w, ze sie tak wyraze, ryzykownym wieku.

W MI prenatalne i bitest robi sie prywatnie, Platne dodatkowo. Duuuzo.
 
reklama
ja dzis w ogóle nie mogłam spać. kręciłam się i wstawałam co chwile na siku. mam zawalony nos i chciałam iść rano do przychodni. ale stwierdziłam , że to będzie głupota iść z katarem do chorych ludzi.
bardziej niż przyrostu wagi boję sie rozstępów , na razie masuję sie oliwką. od początku jeden hipp juz mi się skończył, teraz jadę nivea baby, szukałam kosmetyków bez parabenów. ale od 4- miesiąca to chyba mustele kupię.
w sobotę pozwoliłam sobie na cheesburgera z maka mmmmmm. ale tak najbardziej brakuje mi mocnej porannej kawy. wcześniej wychodziliśmy co tydzień do pubu, ale teraz nawet mi nie szkoda tych browarków. za to nie mogę patrzeć nawet na gotowane mięso drobiowe, pieczone zjem, ale gotowane mnie jakoś obrzydza i gotowanie rosołu to była dla mnie męka. i mój hugo woman jakoś samym spirytusem mi jedzie ... poza tym wszędzie gdzie odwrócę głowę widze chore/upośledzone dzieci, nie wiem czy wcześniej też tak było a teraz jestem zeschizowana :-(

Trzymajcie sie Dziewczyny ciepło, u mnie mży, wilgoć niesamowita w powietrzu i szarówka. gdyby nie psina w ogóle nosa z domu bym nie wychyliła.
 
Za prentalane ja osobno płaciła u innego gina, którego mi polecił mój ginekolog, To jest niby obowiązkowe, bo do 3 mies jak coś z dzidzią jest nie tak to mozna przerwac ciążę-ale to w naprawdę drastycznych przypadkach. Za darmo badania prenetalane są tylko dla kobiet po 35rż, dla młodziutkich dziewczyn i dla kobiet u których wcześniej wystąpiło poronienie, choroby genetyczne w rodzinie i przypadki poronień w rodzinie. Ja płąciłam za USG prenetalane 140zł w "promocji" bo z polecenia, testu PAPP-A nie robię bo wszystko jest ok, ale jego cena to 200zł- przynajmniej w Gdańsku takie ceny:-)
 
a mi lekarz zrobił wszystkie badnia mimo że mam 25lat i to moja pierwsza ciąża, a nie mam żadnych komplikacji czy coś takiego.
Wydaje mi się, że to zależy od lekarza jakie tam ma podejście choć właściwie to się nie znam bo pierwszy raz w takiej sytuacji jestem;-)
 
Ale mi sie dluzy:no: Jeszcze 3 godziny trzeba wysiedzie, a ja chce juz do domu.. Jeszcze jutrzejszy dzien trzeba bedzie jakos przezyc:baffled:

aesthete
o ja to raczej nie ogladam polskich seriali, bo nie mam polskiej telewizji nawet :p Ale zagraniczych mase, a ze mamy z mezem taki sam gust to ogladamy razem :)
 
struss dzieki. Czyli tez dodatkowo platne mialas. W Mediolanie 200 euro oba badania.
futurystka to nie chodzi o podejscie, tylko o sprzet po pierwsze, po drugie o wyciaganie kasy, po trzecie ja pytalam, czy placi sie w PL dodatkowo, czy np, wizyta jest drozsza za prenatalne. Twoj gin zrobil Ci tez bitest?
 
Karoli, ja też miałam prenatalne. Od mojego gina dostałam skierowanie do kliniki, w której robią, więc miałam za darmo. Jedynie gin trochę nakłamał w skierowaniu żebym miała za darmo.

Lena, na ipli możesz oglądać polskie seriale za granicą :D bo ja wszystko online oglądam :p

a oglądacie bitwę o dom? wczoraj kuchnie robili i ta para co normalnie zrobiła sobie mieszkanie w piwnicy, wg mnie miała najpiękniejszą kuchnię! boziuuu... w niej bym mogła gotować całymi dniami :) zakochałam się w niej :D
 
Tak ja musiałam zapłącić bo się nie łapałam na darmowe-ale lepiej zapłacić i miec pewność, że dzidzia zdrowa. Moja znajoma robiła USG prenatalne, czekała na swoją kolej pod gabinetem,drzwi się w koncu otworzyły i wyszła młoda dziewczyna zapłakana, okazało się że USG prenatalne pokazało, że jej dzidzia nie ma twarzy-szok! Dlatego ja uważam, że lepiej zapłacić i wiedzieć co z maleństwem się dzieje, ale faktycznie 200 euro to kupa kasy :crazy:
 
reklama
a oglądacie bitwę o dom? wczoraj kuchnie robili i ta para co normalnie zrobiła sobie mieszkanie w piwnicy, wg mnie miała najpiękniejszą kuchnię! boziuuu... w niej bym mogła gotować całymi dniami :) zakochałam się w niej :D

Oglądałam ! Ta kuchnia była piękna :) w ogóle dziwie im sie ze z takiej ładnej piwnicy chcą sie wynosić. Zapisałam na przyszłość zdjęcie, będę mieć jakiś pomysl na własny dom :)
 
Do góry