reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Witam sie i ja porannie. O dziwo juz nie łozkowo bo na 10 mam okuliste a pozneij lekarza medycyny pracy.
Z dolegliwosci ciazowych to mi zostal tylko bol piersi, juz mnie nawet nie mdli:). Wczoraj od 17 do polnocy bylam u kolezanki, poszlysmy na 2 h spaceru z psami a pozniej sie wsciekaly w domu. Ludwik jest taki padniety ze nawet nie raczyl wstac z poslania a zdazylam sie juz wykapac i ubrac:)
Trzymam kciuki za wszystkie wizytujace dzisiaj:) Jak wroce to zaktualizuje tabelke wiec jak ktos ma jakies nowe terminy to piszcie:)))
 
reklama
Martuska ja mam 14 listopada USG :-). Ja sie czulam dobrze przez ostatnie kilka dni, nawet piersi juz mnie tak nie bola i nie mdli mnie. Az do wczoraj kiedy po kapieli wyszlam z wanny i ni z tego ni z owego zwymiotowalam :no: ale juz czuje sie duzo lepiej (znowu) i obym juz nie miala taki przygod. A juz najbardziej obym nie miala ich w pracy! ;-)


A wlasnie ma ktoras z Was wade wzroku? Jak ze szklami kontaktowymi mozna nosic do konca? I jak z porodem naturalnym slyszlam gdzies ze moze znacznie pogorszyc wade wzroku.
 
mnie tak we wtorek naszło na kebaba, ale jak.. ja generalnie mam świra na punkcie zdrowego jedzonka. no ale czasem muszę. kebaba właśnie lub zupiszona chińskiego. i w ten wtorek dostałam jakiejś białej gorączki. a jak czekałam aż nam zrobią te kebaby to miałam ochotę wejść za ladę i sama sobie zrobić bo tak się guzdrał sprzedawca:p
u nas dziś na obiadek chyba mięsko indycze z udźca marynowane w pesto z dynią (kupuję gotowe w torebce pesto do makaronu i w tym marynuje mięsko, tylko oliwę dodaję). mam jeszcze trochę suszonych pomidorków, pestki się dodatkowo podpraży i będzie pycha. a zupę to bym sobie zjadła znów buraczkową:)))) ale ile można to samo jeść.
 
A ja zjadlam bulke z dzemem i odrazu ja oddalam do porcelany:-( A myslalam ze to juz minelo a tu niespodzianka. Ja tez mam dziwne sny i czasem sie budze i zastanawiam z kad sie one biora;)
Na obiad mam zupe z wczoraj robilam jarzynowa z jasza jaglana i mam dzisiaj spokoj.
A jutro zrobie mielone kotlety i ziemniaki;-)
Powiem wam ze ja nigdy nie jadlam w KFC a w mc to chyba z 14 lat temu:-p
 
szkoła a co robisz, żeby z kaszy jaglanej ten smak goryczki wytępić? ja zalewam wrzątek, później zimną, później znów wrzątkiem na sitku ale czasem i tak zostaje gorzka:/
 
Jaka goryczka przeciez kasza jaglana jest pyszna jak do zupy to sypie prosto do zupy. Zapiekanki z kasza mieskiem i baklazanem pycha. nawet lubie kasze jaglana na slodko. A kasze kupuje w sklepie ze zdrowa zywnoscia lub w realu:-)
 
ja te z w sklepach ze zdrową żywnością. hmm no ma taki charakterystyczny smak nooo.

Kręglicka tak robi : Żeby polubić kaszę jaglaną, trzeba zacząć od ugotowania jej we właściwy sposób, a potem przyprawić tak, by uwodziła dzisiejsze podniebienia.

Szklankę suchej kaszy wsypujemy do garnka z grubym dnem i podgrzewamy na średnim ogniu. Pilnujemy i mieszamy. Gdy kasza dobrze się rozgrzeje, ziarenka lekko zjaśnieją, zacznie pachnieć przyjemnie, orzechowo. Chwilę jeszcze prażymy i zalewamy ją dwiema szklankami wrzątku - odrobinę niepełnymi, gdy chcemy, by była bardziej sypka, albo z lekką nadwyżką, by się lepiła. Przykrywamy, zmniejszamy gaz i zostawiamy na 20 minut. Po tym czasie kasza jest ugotowana i gdy wzruszamy ją widelcem, rozsypie się na puszyste ziarna. Sama w sobie jest mało wyrazista, bladziutka, neutralna. Ale jest dobrym materiałem wyjściowym, bazą chętnie przyjmującą przyprawyi dodatki.

a na tym forum
http://mamalyga.org/kasza-jaglana/ każą moczyc godzinkę. myślałam, że masz jakiś patent na to:p ale ten charakterystyczny smak niektórym w ogóle nie przeszkadza mi trochę tak, nad czym ubolewam bo bardzo bardzo zdrowa jest.
 
Ostatnia edycja:
Witam Was dziewuszki:))

Ja tez trochę lepiej się czuję ale miewam lepsze dni, i po nich znów przychodzą gorsze:) np dziś poki co czuję się ok, choć od jakiegoś tygodnia strasznie mnie głowa boli:/

Co do wady wzroku, to ja mam. Bardzo dużą, która była wskazaniem do pierwszej cesarki. Lekarze okulisci niby mowili że to mit, że poród nie ma wpływu na oczy, ale gwarancji zaden nie chciał dać na potwierdzenie swoich słów, natomiast zaswiadczenie do cc, dostałam w zamian w poł minuty. A musialam miec z dwóch niezależnych punktów okulistycznych. Ja nosiłam soczewki do końca ciąży, baaaa ja nawet cesarkę miałam w soczewkach:) nikt mnie nie pytał, a ja się nie wyrywałam zeby im o tym powiedziec. Bałam się ze kazą mi wyjąć i wtedy bym nie zauwazyła czubka nosa, a gdzie tam synka dopiero. Mam okulary, ale szczerze ich nienawidzę. i nie zakładam. Nigdy.

miłego dnia;)
 
Dziewczyny blagam nie piszcie o jedzeniu, bo zwariuje :D
Juz mi slina cieknie jak sie naczytalam :D
Tez mam dzisiaj straszna ochote na jakas zupe, ale w domu bede dopiero o 16:30 wiec nie bedzie mi sie juz chcialo gotowac :(

Jestem zawieszona strasznie, bo dopiero przedwczoraj sie kapnelam, ze to juz II trymestr :) Ale zlecialo!

Moj synek coraz bardziej rozumie sytuacje :) Ostatnio nawet przyniosl jakiegos liscia z podworka i mowi, ze to dla Nicole ( tak nazywa dzidzie i nie da sobie powiedziec, ze moze byc braciszek :p )

szkola glupota ludzka nie zna granic :/

browngula ze spaniem mam to samo :D Wczoraj nawet zasnelam przed moim synkiem :D rozumie Twoj bol ze spodniami :/ Tez nosilam xs i niestety juz w zadne sie nie dopinam.

iwonaimaja te bulgotanie to moze dzidzia daje juz o sobie znac :) tez je czuje.

Asku ja tez marze o troszke dluzszym snie wiec z niecierpliwoscia czekam na weekend :)

gwiazdeczka widze, ze tez przed komputerem pracujesz :) A czym sie zajmujesz jesli mozna spytac?

martuska u mnie najblizsza wizyta to 18 grudnia usg jesli mozesz dopisac do tabelki :)
 
reklama
Lena słodziak z tego Twojego synka:)
a ja wczoraj oglądałam po raz tysięczny zdjęcie ze swojego usg sprzed tygodnia i normalnie widzę tam ptaszka. ciekawe czy coś mi dziś gin na temat płci powie ale straciłam kompletnie nadzieję na córeczkę. no nic. będę matką synków:)
 
Do góry