reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

ivon89 ja też jestem zarejstrowana i mówiłam ostatnio o ciąży można normalnie brać l4 od ginekologa dla urzędu i nie będzie trzeba chodzi się podpisywać i po urodzeniu dziecka chyba tylko miesiąc niestety.
 
reklama
annad31 no właśnie, kto w dzisiejszych czasach zatrudni ciężarną... przejrzałam trochę internet i też na razie nic nie będę mówić:-)

struss ja u endokrynologa byłam 2 tygodnie temu ze świeżymi wynikami tsh: 2,54.
brałam 100 letroxu, a po tej wizycie podniósł mi na 125 euthyrox (zmienił lek ze względu na to, że letrox nie występuje w dawce 125, a hormon został ten sam). ogólnie powiedział, że la dziewczyny w moim wieku-24 lata- odpowiedni poziom tsh to na pewno poniżej 2, około 1,5. ja jestem w gorszej sytuacji, bo mam wycięty cały lewy płat ze względu na guzki, a to co pozostało jest w przewlekłym zapaleniu, więc tabletki będę brać do końca mych dni. następna kontrola 2 grudnia. także idź do lekarza. nawet do 2, 3.

co do piersi- przez pierwsze 7 tygodni bolały, ani się dotknąć, ani zrobić cokolwiek... a teraz nie bolą, i nie rosną, jedynie ta brązowa otoczka się poszerzyła:-D
 
cześć i cześć ;-)

dzień kryzysowy :-:)-:)-:)-(


moja ginka mówiła, że norma tsh w ciąży to 2,5 ;-) ja mimo obciążenia po rodzicach, mam wyniki w normie ;-)


Dziewuszki, miałyście lub będziecie miały PAPPA ??
bo mam dylemat straszny. jak wygląda sam zabieg ?
pobierają krew ;-)

Żyrafka, ja jak mam dolegliwości żołądkowe, to popijam miętę. Jest dozwolona w ciąży. Jak mam mega wzdęcia, to biorę czasami espumisan (ze 2 razy mi się zdarzyło). Czytałam, że można brać bo on nie przenika do krwi, tylko działa w jelitach.
muszę zapamiętać i nabyć ;-) na miętę spojrzeć nie mogę :baffled: a przed ciążą tak chętnie ją pijałam :dry:

Wam wszystkim tak ładnie urosły piersi, a ja jak miałam A, tak dalej mam:-p ale ja się właśnie pocieszam, że może później dobiję do większego rozmiarku:rofl2:

A tak w ogóle, to trochę się tym dołuję, bo chciałabym karmić piersią i boję się, że przez te moje małe piersi nic z tego nie wyjdzie:-( miałyście może koleżanki, które były w takiej sytuacji i mimo wszystko normalnie karmiły?
miałam C, awansowałam po porodzie na pokaźne E ;-) miałam czym karmić, tylko miałam jeden problem - płaskie, a nawet wklęsłe brodawki :zawstydzona/y: nie nauczyliśmy się z Mrówkiem dostawiania i bezbolesnego karmienia, nie miał jak ciągnąć tych moich cyców :dry: więc 6 miesięcy z laktatorem ;-) co 4 godzinki :sorry2: więc tak jakby go karmiłam ;-)
 
Ja nie robię...

Jak uda Ci sie zatrudnić przepracuj pełny miesiąc żeby uzyskać prawo do zasiłku... ;-)

lekarz zapytał się czy bede chciała test robic a ja w kompletnej niewiedzy co to , powiedziałam że tak. Zreszta mąż kazał mi sie na wszystko zapisywać i wszystko brać. tylko boję się, że po wynikach takiej pappy będe zyła w jeszcze gorszym stresie i niepewności bo to tylko test na prawdopodobieństwo.

z pracą trochę lipa u mnie wyszła, ale nie ma już co gdybać. miałam kilka rozmów, ale nie wiem jak wyglądałaby moja praca skoro ja teraz ledwie zyje i ciagle spię. wyjde z psem - musze się połozyć, zrobie obiad - muszę sie polozyc, sklep - to samo.
 
Szuszunia fajnie, że tyle karmiłaś. Dla dziecka to dobrze, a jak Tobie to nie sprawiało problemu to tym bardziej!

Wielki news - dzisiaj powiedzieliśmy moim rodzicom :) Bardzo się ucieszyli, jak powiedzieliśmy, że tak planowaliśmy i się udało, to stwierdzili, że dobrze nie było już na co czekać. I taka prawda, bo latka lecą, a sytuację mamy unormowana :) Uff, ale lekkiego stresa miałam. Tesciom przy Zaduszkach powiemy, bo z nimi się tak często nie widzimy.
 
Czesc, jeszcze nasunelo mi sie kilka ciekawostek, no to sie z wami podziele.

Co do podwyzszonego libido... Jak podwyzszone to podobno na dziewczynke Nie wiem hormony czy cos) zobaczymy u ktorej sie sprawdzi:happy:

Moje raczej spadlo.

Poza tym ogladalam wywiad z prof. Starowiczem i on powiedzial ze u partnerow kobiet w ciazy, spada testosteron... tak o, wiec teoretycznie powinno im sie miej chciec, ze by juz sie tak nie narzucac. Ktos moze potwierdzic? U mnie tak nawet zauwazylam zmiane ze maz juz tak nie napiera na igraszki:-D

a jesli chodzi o masaze to nieprofesjonalny masaz plecow moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Jak sie masuje plecy zbyt nisko moze to wywolac skurcze macicy, podobnie z masazem piersi:tak: co do dotykania czy glaskania brzucha, to ja na przyklad sie nie moge powstrzymac i glaszcze moja dzidzie.... oczywiscie delikatnie

zauwazylam tez ze moje piersi sie jakby "uspokoily" juz tak nie bola jak na poczatku i sa bardziej miekkie wiec chyba znaki konca pierwszego trymestru? Siusianie tez odpuscilo... juz tylko raz w nocy a raczej nad ranem.

A i na glodnaka rzeczywisnie wzmozone mdlosci wiec ja staram sie jest regularnie zanim sie pojawia.

I musze sie jeszcze pochwalic co ostatnio jadlam: Pomidorowa z ryzem, pulpety w sosie koperkowym, no i te zachwalane tak mandarynki, chociaz moje nie byly slodkie:no:

To chyba tyle co mialam dorzucic do wspolnego kociolka...

No i witam wszystkie nowe majowki, bo mnie dawno nie bylo!
https://m.facebook.com/photo.php?fb...2.181655075223219&source=46&__user=1443903028
 
Ostatnia edycja:
czy wszystkie z Was pracują czy może któraś już poszła na zwolnienie tak jak ja?? :)
ja póki mogę to pracuję, bo w domu to bym świra dostała... i tak mam plus, że pracuję kiedy chcę, więc jak się źle czuję to sobie wolne robię :)

Wam wszystkim tak ładnie urosły piersi, a ja jak miałam A, tak dalej mam:-p ale ja się właśnie pocieszam, że może później dobiję do większego rozmiarku:rofl2:

A tak w ogóle, to trochę się tym dołuję, bo chciałabym karmić piersią i boję się, że przez te moje małe piersi nic z tego nie wyjdzie:-( miałyście może koleżanki, które były w takiej sytuacji i mimo wszystko normalnie karmiły?



Mnie dziś od rana pobolewał brzuch. Takie kłucie raz z jednej, raz z drugiej strony. Dlatego teraz uprawiam leżing:-p a jutro zaczynamy weekend:-)

witam przy okazji nowe majóweczki!
już się bałam, że tylko mi piersi nie rosną :D ja niby mam C, ale wizualnie mi nie wyglądają na C :p znajoma mi mówiła, że właśnie kobiety z małym biustem mają więcej pokarmu niż te z dużym :D

mnie brzuch pobolewa prawie cały czas, ale gin mi mówił że to normalne. że będzie kłuć i ciągnąć raz z jednej, a raz z drugiej strony... w sumie to moje jedyne objawy :p

Dziewuszki, miałyście lub będziecie miały PAPPA ??
bo mam dylemat straszny. jak wygląda sam zabieg ?
tak, ja miałam. to po prostu test z krwi :p teraz czekam na wyniki :) to miałam robione przy badaniach prenatalnych :)

Jezu, dziewczyny, ja padam na ryj. Dzisiaj wstałam o 5:45 bo jechałam auto do mechanika odstawić. wróciłam koło 9:00, wyszłam z psem, zjadłam coś, potem z psem do fryzjera, musiałam iść na nogach no bo auta brak (30min w jedną stronę). Potem mechanik mi odwiózł auto i pojechaliśmy do znajomych... niedawno wróciliśmy, wykąpałam się i ledwo na oczy patrzę :baffled: jeszcze niedawno to całe dnie aktywnie spędzałam, a teraz lekki wysiłek zwała mnie z nóg :/ masakra jakaś... idę spać więc dobranoc :*
 
Witam dzisiaj jako pierwsza

zaraz musze z majka do przedszkola i do sklepu

jutro mam gości w domu prawie 20osob i trzeba cos przygotować maz sobie zazyczyl tymbaliki będę pierwszy raz w zyciu robic ciekawe czy mi wyjda

wogole to przed chwila dzwonil i powiedział ze nie wie czy przyjedzie stoi jeszcze na Wegrzech nierozładowany miałam nadzieje ze mi pomoze już dzisiaj a tu nie wiem czy nawet jutro przyjedzie

na dodatek majka ma jutro turniej w pilce nożnej na szczęście trener powiedział ze mogę ja tylko przyprowadzić i on na nia będzie patrzyl ze nie musze tam siedziec
 
Cześć :)

zwiększone libido na dziewczynkę? to u mnie;-)a test z sody wyszedł na chłopca. Zobaczymy :-)

iwona jeśli sie martwisz, ze znajdą ci prace, a nie chcesz, to zgłoś ciażę, ale nie mów, ze nie podejmiesz pracy. I tak nikt cię nie zatrudni w ciązy.

zgaga mi się zaczęła, rano i wieczorem

mąz wraca pojutrze to będę zaspokajać zachcianki ciążowe i tyć:-D
We wtorek idziemy na prenatalne usg. Doczekać się nie mogę, najchętniej co tydzień bym robiła usg i sprawdzała czy wszystko ok.

pozdrawiam Was majóweczki
 
reklama
Witanko ;)

Co do tarczycy to nie pomogę , bo nie miałam z tym problemu

Jeśli chodzi o karmienie piersią to ja miałam rzeke mleka, aż za dużo , ale niestety słabe mleczko,było aż przezroczyste. Przeżyłyśmy z mała horror ona ciągle płakała, jadła dosłownie co pół godziny i myślałam, że wzystko jest ok i się unormuje. Jednak gdy po po 6 tyg została zważona to opkazało się , że przybrała tylko 100 gram!! Załamałam się wtedy odrazu zaczęłam dokarmiać mlekiem modyf. i mała wreszcie zaczęła przybierać. Ale lekko nie było bo żadne mleko jej nie odpowiadało, po każdym miała straszne dolegliwości ...ehhh było minęło ;)

Teraz mam postanowienie, że jak będe mogła karmić, dziecko będzie rosło ładnie- będe karmić piersią, ale jeśli tylko pojawią się problemy, dziecko nie będzie przybierać to już tym razem bez wyrzutów sumienia podam butelkę- najważniejsze ,żeby dziecko miało pełny brzuszek:-)

Zosiasamosia- super,ze powiedzieliście i teraz Wasi najbliżsi będą cieszyć się razem z Wami

Iwonaimaja- oby męża sybko rozładowali i wrócił jak najszybciej
 
Do góry