reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Dziewczyny piszecie, że folik łykacie rano z duphastonem, a ja się właśnie zastanawiałam czy te dwa leki można brać razem i rozdzieliłam sobie duphaston przy śniadaniu i kolacji, a folik do obiadu. Czyli nie ma żadnych przeciwwskazań żeby brać je razem?

Ja już 2,5 kg przytyłam, a czuję jakbym z 10 ...:crazy:

Co do smarowania się to kupiłam sobie bio-oil, bo fryzjerka mówiła, że jej siostra od samego początku jak się dowiedziała o ciąży to się nim smarowała, więc bezmyślnie tez kupiłam, smarowałam się jakiś tydzień rano i wieczorem, a potem doczytałam, że można od 2 trymestru go stosować dopiero... mam nadzieję, że nie będzie to miało negatywnych skutków ;/
 
reklama
Ja mam pytanko do mam, które biorą luteinę. :-)
Może zachowam się tutaj jak przysłowiowa blondynka:-p, ale czy można brać luteine (podjęzykową) na raz dwie tabletki, jeśli taką mam dawkę na cały dzień? Aha i od początku odkąd ją zażywam nie jestem w stanie poczekać aż się całkowicie rozpuści w ustach, tylko w połowie połykam i przepijam, czy to nie zaburza jej działania?

Matita - duża częstotliwość siusiania, jest tutaj na forum normą, a u niektórych mam, jak np u mnie nawet ponad normą. ;P
 
A mi znajoma "po fachu" poleciła smarować się rano zwykłym balsamem a na noc oliwką dla dzieci:-) myślałam o kupieniu tych specjalnych kremó na rozstępy ale one są do stosowania po 4 mies, więc poczekam i pomyśle nad kupnem :-D ja mam tendencję do rozstępów-niestety...już jako nastolatka nabawiłam się na biodrach i kolanach-za szybko rosłam...
Wczoraj przeglądałam gazetkę on-line w superpharm a tam krem na rozstępy za ponad 200zł, gratis pluszowy króliczek:-) no jakbym taki kupiła a i tak bym popekała, to chyba bym się popłakała :eek:
 
A mi znajoma "po fachu" poleciła smarować się rano zwykłym balsamem a na noc oliwką dla dzieci:-) myślałam o kupieniu tych specjalnych kremó na rozstępy ale one są do stosowania po 4 mies, więc poczekam i pomyśle nad kupnem :-D ja mam tendencję do rozstępów-niestety...już jako nastolatka nabawiłam się na biodrach i kolanach-za szybko rosłam...
Wczoraj przeglądałam gazetkę on-line w superpharm a tam krem na rozstępy za ponad 200zł, gratis pluszowy króliczek:-) no jakbym taki kupiła a i tak bym popekała, to chyba bym się popłakała :eek:

zawsze by Ci króliczek został na pocieszenie;-)
 
Natuszka21 ja biorę luteinę tez pod język, ale mi gin powiedziała że rano i wieczorem by rozciągnąć w czasie jej działanie. Też nigdy niedoczekuję aż się rozpuści, ten jej smak jest tak okropny dla mnie że zawsze ją pogryzę pod koniec, a potem nie mogę pozbyc się jej smaku przez dłuższy czas :eek: No dobrze, że napisałaś o niej bo zapomniałam dziś wziąć;-)
 
Ja mam pytanko do mam, które biorą luteinę. :-)
Może zachowam się tutaj jak przysłowiowa blondynka:-p, ale czy można brać luteine (podjęzykową) na raz dwie tabletki, jeśli taką mam dawkę na cały dzień? Aha i od początku odkąd ją zażywam nie jestem w stanie poczekać aż się całkowicie rozpuści w ustach, tylko w połowie połykam i przepijam, czy to nie zaburza jej działania?

Matita - duża częstotliwość siusiania, jest tutaj na forum normą, a u niektórych mam, jak np u mnie nawet ponad normą. ;P


Hehe, Natuszka, tylko ja cały czas Wam próbuję napisać, iż u mnie częstotliwość się nie zmieniła i to mnie martwi. Sikam tyle ile przed zajściem w ciążę i pytałam czy są tu takie dziwadła jak ja? :-)

Jeśli chodzi o luteinę, ja biorę, ale 2x2 - tak zalecił lekarz. Na początku miałam 2x1 i mówił wyraźnie aby jedną brać rano, drugą wieczorem. Ja zawsze staram się poczekać aż się całkowicie rozpuszczą, wchłaniają się podjęzykowo, to, co połkniesz niestety się nie wchłania - tak mówił mój gin.
 
reklama
Dzisiaj mamy rocznicę ślubu
gratulacje i wszystkiego dobrego! :)
Makao to olej do smażenia! ;-) Naturalny bez dodatków chemicznych, do kupienia w almie lub piotrze i pawle w dziale z olejami.
też muszę kupić :)

O jakiej porze dnia bierzecie witaminy? Na noc, czy rano?
ja biorę na noc, bo jak zażywałam rano to mnie cały dzień mdliło ;)
Ludzie wstyd ja wagi nie mam:zawstydzona/y:
jaki wstyd? ja też nie mam :p

ktoras pisala ze bierze I witaminy dla kobiet w ciazy w folik, mysle ze za to za duzo.
ile ludzi, tyle opinii :) ja biorę kwas foliowy i witaminy i mój gin mówi że to dobrze :) jakoś jemu ufam bardziej :p

Ja ostatnio byłam w żabce na zakupach, i pani mnie podliczała, ja w tzw miedzyczasie siegnelam do torebki po pieniadze i zamiast tego wyjelam bezmyslnie jednorazowe bilety komunikacji miejskiej. Jakaż była mina Pani ekspedientki kiedy je polożylam na ladzie w celu płącenia:-D
miałam podobnie, z tym że ja kartą na punkty z Shella chciałam zapłacić :p

Wczoraj zasililam grono mgr. w Polsce :D
gratulacje! :)

Co do smarowania się to kupiłam sobie bio-oil, bo fryzjerka mówiła, że jej siostra od samego początku jak się dowiedziała o ciąży to się nim smarowała, więc bezmyślnie tez kupiłam, smarowałam się jakiś tydzień rano i wieczorem, a potem doczytałam, że można od 2 trymestru go stosować dopiero... mam nadzieję, że nie będzie to miało negatywnych skutków ;/
no mi pani w sklepie Ziaja powiedziała, że większość tych kremów jest od 4 miesiąca, bo zawierają witaminę A, a jej w ciąży nie można.

A mi znajoma "po fachu" poleciła smarować się rano zwykłym balsamem a na noc oliwką dla dzieci:-)
ja dokładnie tak robię :) tylko wkurza mnie że zaraz cała piżama śmierdzi mi oliwką ;)

Sikam tyle ile przed zajściem w ciążę i pytałam czy są tu takie dziwadła jak ja? :-)
no to ja jestem takim dziwadłem :p

a u mnie dzisiaj paskudna pogoda. W ogóle wiecie co mój pies robi? jak wychodzi na dwór suczka z naszego piętra, albo widzi przez balkon psy to przychodzi i płacze że chce iść. na początku się nabierałam i za każdym razem wychodziłam, a on cwaniak od razu wybiegał z klatki i do psów się bawić :eek: teraz jestem mądrzejsza, stół mam przy oknie i tu siedzę to widzę prawdziwe powody jego płaczu :p

dzisiaj nie mam pomysłu na obiad, wczoraj zrobiłam tą węgierską zupę gulaszową, a dzisiaj to nie wiem... :eek:

moja mama dalej się do mnie nie odzywa, zawsze dzwoniła prawie codziennie, a teraz milczy... no ale to mi się należą przeprosiny. Za każdym razem, nawet jak jest jej wina to ja dzwoniłam, teraz się nie ugnę. tylko przykro mi, bo lubię z nią rozmawiać...:-(
 
Do góry