reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majówki 2014

Witam :)

Ja to mam jakas regule kolo 3 w nocy sie obudzic :D

Mam pytanko czy ktos juz mial badania szyjki macicy?

Pytam sie bo wyczytalam wlasnie w internecie ze jedna kobieta miala badane wczoraj i przy tym wyszlo tak ze doktorka przepadkowo przebila wody.

I juz sie boje :( bo w piatek mam miec badana szyjke macicy, a sie boje zeby te wody mi nieprzebila przypadkiem :O jeszcze jest na to duzo zawczesniej :O

Dodam ze przy pierwszej ciazy niemialam tego badania.

I czy to mozna zbadac prze usg?
Czy usg jest bardziej biespieczne do takiego typu badan?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Mimi ja miałam badana szyjke i przez usg tzn głownie chodzi o to czy sie skraca czy nie oraz ile ma długości i tez podczas normalnego badania można tez sprawdzić szyjke, mój gin zawsze sprawdza. Czy miękka czy sie rozwiera itp. Aczkolwiek byłam u niego ostatni raz w 37 tyg i powiedział ze juz do porodu nie powinno sie badać palpitacyjnie.
 
Wichurka82 dzieki :) moze jakos mi sie uda zeby niebadali :) w niedziele zaczynam 37 tydzien :) :)
Tak czy tak sie odmuwie od tego badania, bo niewiem po co ono mi wogule jak mam umowione ciecie cesarski!?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ile to sie lezy pod tym ktg?

Ja juz niepamietam :) pierwsze dziecko sie urodzilo juz ponad 6 lat temu :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Wichurka82 :) dziekuje za informacje :)

To juz coraz blizej :) i sie ciesze i sie martwie, i strach gdziech chula :)

Od poniedzialku juz 2 rowniutkie tygodni zostanie :) :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Wichurka to sobie leż i odpoczywaj pod KTG :-D Ja jeszcze nie mialam robionego :-(
Funia oj tak, koncówka mi się też strasznie dłuzy a brzuch powolutku się obniża ale i tak jeszcze jest wysoko ;-)
Mimi ja miałam badaną szyjkę, sprawdził czy się nie skraca i czy nie ma rozwarcia. Powiedział tylko, że jest taka jaka powinna być czyli nie wiem jaka :-D

A mam pytanko do Was bo jesteście bardziej doświadczone ode mnie. Czy opłaca się dużo ciuszków kupować na 62 cm?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mama.O. wykorzystuj męża ile się da, to może coś się ruszy. Poza tym musicie się sobą nacieszyć na dłużej, to przyjemności wręcz wskazane ;-)
Mimi4 jeżeli chodzi o badanie szyjki czy się skraca i rozwarcie, to ja mam cały czas tzn. na każdej wizycie. Dzięki temu badaniu udało się podać odpowiednie leki i donosiłam ciążę do teraz ( a od 28 tc mam skrócona szyjkę i niewielkie rozwarcie). W bardzo zaawansowanej ciąży, gdy szyjka jest już bardzo ukrwiona, po badaniu może pojawić się plamienie, ale o przebiciu pęcherza nie słyszałam.
Funia11 już bliżej niż dalej do porodu.
Czekamy – pewnie długa, twarda i zamknięta ta Twoja szyjka ;-)
 
Do góry