reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majówki 2014

Mimi to mnie wlasnie w szkole rodzenia mowili, zeby nie uzywac spirytusu i ze juz sie od tego odchodzi. Asia pisala, ze uzywala pudru. Szczerze to nie wiem co mam z tym pepkiem robic i co uzywac ;).
 
reklama
To sama niewiem :/ sprobuje jeszcze popytac lekarzy moze cos powiedza


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
U nas na szkole rodzenia mówili o oktanisepcie wlasnie, ale dlatego ze takie są zalecenia ministra zdrowia. Jednak położna zaleciła przemywac pępek co któryś raz spirytusem. Od spirytusu odchodzi sie dlatego ze powoduje nadmierne wysuszenie skory wokół pępka, ale z drugiej strony po spirytusie pępek sie szybciej goi.
Ja zakupiłam oktanisept, a maz kupi jeszcze zwykły spirytus spożywczy i go rozrobi z przegotowaną woda mysle nawet ze ucieszy sie z tej roli ;)
 
Wichurka ja dla siebie uzywalam octanispet kilka razy i jest rewelacyjny. Mialam przebijany pepek i sie szybko zagoil. Nic nie bolalo i rana byla tylko lekko zaczerwieniona. Teraz dostalam infekcji pepka w miejscu kolczyka, bo mi krem na rozstepy wszedl do srodka i nie zauwazylam. Bolalo i bylo czerwone plus sie saczylo :(. Psiklam raz i jak reka odjal...sladu nie widac :D. Oby tak bylo z dzidziusiami i ich pepkami :D.
 
Wichurka82 to mnie zaspokoilas, bo myslalam ze cos nietak z tym spirytusem :) jak nierekomenduja. A wiec moge spokojnie spirytusowac/smarowac spirytusem :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Witam :tak: U nas wczoraj po południu zerwała się burza i grad a ja miałam pranie na balkonie :-D Musiałabym kiedyś wrzucić pranie od maleństwa i wyprasować.
Co do pielęgnacji pępuszka ja kupiłam Octanisept ale są również jednorazowe chusteczki, które zawierają spirytus i podobno są bardzo fajne i skuteczne.
 
Ostatnia edycja:
" Za moich czasów była gencjana albo zwykły spirytus" i też było dobrze. Octanisept kupiłam i zamierzam dużo wietrzyć pępuszek. A tak wgl to jeszcze nie urodziłam. Skurcze są rozwarcia nie ma. Szlag mnie trafia bo za 3 dni chłop już wylatuje do Finlandii. Trudno się mówi. Z moich przeczuć nici co do wcześniejszego porodu :dry:( a taka byłam mądrala heheh). Już niczym się nie martwię tylko mi szkoda, że tata może młodego nie zobaczyć od razu. Zwyczajnie mi smutno ale może się uda.... w końcu to jeszcze 3 dni.
Ogromne gratulacje dla rozpakowanych mam :-)
 
reklama
witam
dzis wizyta u gina i pierwsze KTG ;-) pogoda dzis srednia jade dzis po odbior paru ciuszkow z allegro dla Emilki :tak: Emi zostaje dzis z moja babcia bo nie mam co z nia zrobic a do gina jej nie zabiore za malutka jest :-p.
co do pepka ja juz w octenisept nie bede sie bawic bo przy Emi tylko sie pępek przez to dlzej goił :dry: stawiam na spirytus szybko i skutecznie :tak:

mamao. to jeszcz 3 dni moze uda kto wie ;-)
 
Do góry