reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Witam :-)

Martyyyna u mnie też jest tak że przed każdą wizytą u lekarza wchodzi się do położnej która waży i mierzy ciśnienie a z ktg to nie wiem właśnie bo kobietki mówiły w poczekalni że nie robią, troszkę dziwne to jest...:tak: a jak się czujesz?


Taka brzydka pogoda jest :-( ale przynajmniej nie muszę zazdrościć nikomu spacerków w pełnym słońcu :-)
Wizytę mam za 10 dni, żadnego twardnienia brzuszka nie mam także mam nadzieję że tam jest wszystko ok :tak::tak:
Następna tura rzeczy dla malutkiej czeka na wyprasowanie, nie mogę stać przy desce więc robię to na ławie w salonie :-) trzeba sobie jakoś radzić :tak:

Czekamy nie martw się na zapas, moja kuzynka to miała dostała antybiotyk i mały też dostał po porodzie i było wsio ok :-):tak:


Jak tam wasze wyprawki się posuwają do przodu dziewczyny ???
 
reklama
Natalka2014 od kiedy gin stwierdził, że mogę się trochę spionizować i chodzić to czuję się o wiele lepiej niż przy leżeniu :-) Nie bolą mnie już plecy ani nogi. Jedyne na co mogę narzekać to wieczne niewyspanie. Zasypiam ok 23-24 a praktycznie codziennie budzę się 4-5 na siku i potem już nie mogę zasnąć. Czasami przysnę już koło 8 ale o 9 muszę wstać żeby policzyć ruchy. I takie to spanie :sorry:
A moja wyprawka już na ukończeniu - jutro przyjeżdża materac i pościel do łóżeczka, brakuje mi tylko kilku rzeczy z apteki i wózka, ale jego będziemy zamawiać za 2 tyg :-) Nie mogę się doczekać :tak:
 
Ooooo... ten ból nóg taki nieznanego pochodzenia :wściekła/y: męczy mnie on wieczorami najbardziej...
Ja też czekam na łóżeczko z wyposażeniem jak przyjdzie to mąż rozłoży u góry w pokoju aby sie porządnie wywietrzyło a ja zajmę się pościelą itp... wyprać i po prasować :tak:


no i parę drobiazgów mi brakuje takich jak wkładki laktacyjne no i cały czas myślę nad laktatorem

co do ruchów to nie liczę bo mała praktycznie cały czas się bawi, owszem ma gorsze dni i wtedy liczę ale to bardzo rzadko :tak:
 
Martyyyna- fajnie, że co tydzień KTG będziesz miała. Ja w pierwszej ciąży pierwsze KTG miałam w terminie porodu wg OM, a potem w dniu porodu. Moja gin bada tylko Dopplerem tętno przy każdej wizycie, KTG miałam co rano jak leżałam niedawno w szpitalu.

Co do wyprawki, to zostały takie rzeczy, które spokojnie może mąż mi dokupić. Chociaż i tak większość miałam po moim synku.

Dzwoniła położna, że przyjdzie jutro. Znowu posłucham tętna maluszka i poda mi listę rzeczy potrzebnych w naszym szpitalu.
 
Dziewczyny ja po wizycie. Pomijając skrócona szyjke to wsio dobrze. Dzidzia główka w dół i bardzo ruchliwa dziś. Następna wizyta za 2 tyg a za 3 tyg ktg co tydzien.

Z tymi ruchami to u mnie tez rożnie, raz sie wierci niesamowicie, innego dnia znów spokojna.

CzekamyNaIgorka mi lekarz powiedział ze posiew robic jak najbliżej porodu najlepiej ok 37 tyg gdzieś.
 
Andzia, czuje sie roznie ale coraz ciezej mi, brzuch duzy, wiecznie twardy, miedzy nogami jakby mi ktos tam cos wlozyl..... ale daje rade :) przy moim brzdacu nia ma czasu na rozczulanie sie, pocieszam sie ze juz niedlugo :)
Z wyprawki to az wstyd sie przyznac ale mam zaledwie kilka ciuszkow, kolyske, wozek aha no i kupilismy komode na ciuszki malucha. Narazie stoi pusta i wietrzy sie. Ogolnie to wszystko kompletuje od nowa bo pierworodny byl rodzony w Pl a teraz mieszkamy w Uk wiec wszystko zostalo tam.
Aaaaa zakupilam tez poduszke do karmienia :)
 
Justysienkaaa ja uzywalam od poczatku oilatum do kapieli a do pupy krem alantan zielony, sudocrem jakos nam nie podszedl bo podraznial ale duzo mam go chwali. Zadnych oliwek nie uzywalismy bo przy emolientach nie trzeba. Potem przerzucilismy sie na kosmetyki hipp-cudnie pachna takim bobasem. Do pepka to mielismy octenisept i uzywam go do dzisiaj przy zdartych kolanach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ale macie fajnie z tymi wizytami u gina :)
Tutaj cala ciaze prowadzi polozna a drugie i ostatnie usg jest w 20 tygodniu...
Ja kolejna wizyte z polozna mam za 3 tygodnie dopiero, pobierze krew, papierkiem lakmusowym zbada siuski, poslucha tetna dopplerem i tyle...... nie ma badania ginekologicznego przez cala ciaze!
Brzuch mam ciagle jak kamien, krocze boli troche sie martwie czy wszystko ok.
 
Do góry