reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

reklama
iza_marta jest kilka sposobów hartowania sutków. Ostatnio położna mówiła mi , aby w jeden ręcznik zawinąć kostki lodu, a drugi zmoczyć w letniej wodzie i na zmianę przykładać (nie pocierać) do sutków. Słyszałam, ze niektóre dziewczyny pod prysznicem puszczają na zmianę ciepła i zimną wodę. Tylko nie wolno robić tego za wcześnie, bo może powodować powodować czynność skurczową.
juuustysienkaaa ja dziś prawie nie czuje malucha. Jadłam już czekoladę, piłam słodki syrop i tylko jeden kop, a normalnie po takiej dawce słodkości bym miała dyskotekę w brzuchu. U mnie czasami mam taki dzień, że bardzo słabo się rusza, a zazwyczaj wariuje.
 
juuustysienkaaa- może dziecko zmieniło pozycję lub nie ma już tyle miejsca , aby kopać, tylko delikatnie się rusza.

czekamydodatni GBS dość często występuje u ciężarnych i oznacza to, że przed porodem bedziesz miała podany antybiotyk, aby dziecko sie nie zaraziło. Tutaj masz artykuł Co to jest GBS? Najważniejsze, że o tym wiesz.
 
Moja mała też ma takie dni kiedy jest bardzo spokojna. Wcześniej panikowałam, że coś jest nie tak ale teraz już się przyzwyczaiłam. No i poza tym ma już dość ciasno i częściej zamiast kopniaków po prostu czuję jak się rozpycha i wypina dupcię (od 28 tyg leży już główką w dół) :-)

Ja wczoraj dostałam już zlecenie na GBS, za 2 tyg na wizycie lekarz będzie pobierał. Na szczęście nie będę musiała się lekarzowi przypominać, położna sama wypisała zlecenie i wsadziła do karty. Niedługo zacznie się też robienie KTG :-)
 
iza_marta to hartowanie to tak jak Monika opisala sie robi :tak: choc czytalam tez ze szorstka gąbka ale sama nie robilam wiec nie wiem co lepsze ?
czekamy tak jak dziewczyny pisaly gin Ci powie czy zaczniesz brac antybiotyk juz przed porodem i kiedy powinnas zaczac i dzidzia na pewno po porodzie tez dostanie chyba ze bedzie CC.
 
reklama
A KTG będziesz miała robione podczas wizyty?

W mojej przychodni jest tak, że przed każdą wizytą najpierw idzie się do zabiegowego do położnych. Tam ważą, mierzą ciśnienie, robią wywiad i uzupełniają karty. Od 36 tyg po tym wszystkim podłączają na ktg na 20-40 minut. I później z wynikiem idzie się do lekarza. Na ktg zapisują co tydzień.
 
Do góry