reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majoweczkowa lista imion naszych fasoleczek ...

Oj bardzo popularne przynajmniej 5 moich znajomych ma Lenki.

Mojego Imienia dla dzidzi jakos za bardzo nikt nie może zaakceptować jak słyszą,że chce dać dziecku na imie Laura to słysze,że albo za poważnie albo ,że imie dla starej baby;/ Albo,że nie pasuje do dziecka:eek: a moze bys zmieniła? szkoda słów ale najwazniejsze ,że mi i mojemu S sie podoba...
 
reklama
Walcz, walcz a co tam;-). My mieliśmy umowę,że jak będzie dziewczynka to ja wybiorę imię ,a jak chłopak to misiek. Ja chciałam mieć Juliana jednak tatuś kategorycznie się temu sprzeciwiał,więc niech będzie Jakub, też mi się bardzo podoba:-).
 
Dobrze ze ja nie mialam takiej umowy bo az bym sie bala co by mi wymyslil za imie:-p ciezki przypadek ten moj ukochany ale ja sie tak łatwo nie poddam :-):cool2:i on o tym dobrze wie:-) takze jestem dobrej myśli :-)podoba mi sie jeszcze kilka imion ale jakos te od paczatku sobie zakodowałam i koniec kropka:rolleyes:

Pieszczoszka jak dla mnie imie ładne i nie rozumiem takiego stwierdzenia ze nie pasuje do dziecka ....:dry: ale olejcie innych wazne ze wam sie podoba :-) a zreszta co komu do tego jak chcecie dac na imie własnemu dziecku :dry:
 
Właśnie Laura jak najbardziej pasuje do małej dziewczynki:) Sama znam kilka o tym imieniu:) Więc dla mnie to zupełnie normalne imię więc nie wiem czemu ludzie się dziwią.

U nas jakby mąż wybierał imię to byłby właśnie Jakub:) Ale u mnie w rodzinie już Jakubów za dużo:) mój byłby piąty...
 
Witam wszystkie mamusie :-)
Ja nazwę córeczkę Aleksandra. Laura bardzo łądne imię, też mi przemknęło przez głowę ale tatuś miał obiekcje :happy2:
Synek byłby Miruś, po dziadku ;-)
 
Laura - ładnie:tak:

U nas tylko jedna znajoma ma Lenkę, ale ona w Anglii mieszka. W klubie maluszka do którego moja mała chodzi są za to jeszcze dwie inne, młodsze Lenki.

Za to na imię Kubuś jestem uczulona, bo to wyjątkowo popularne imię. Mnie się w wersji Jakub podoba, bo Kubuś to mi się z psem sąsiadki kojarzy - takim wyleniałym starym pudlem:sorry2:Jakuba kiedyś rozważałam, jeszcze zanim w ciążę zaszłam, ale ta popularność mnie odstraszyła.

Poza tym z imionami to jest tak, że ma się Rodzicom imię podobać. Każdy do każdego jakieś skojarzenie będzie miał - nie zawsze fajne. Wszystko zależy od znajomych osób noszących dane imię, czy je lubimy czy nie.

My zwracaliśmy też uwagę na to, żeby imię pasowało przez całe życie, czyli było ładne jako zdrobnienie dla malucha ale w wersji podstawowej dla dorosłego także i na znaczenie imion zwracamy uwagę również:tak:
 
Oj znaczenie imienia jest bardzo ważne bo np Balbina znaczy nie mnie nie więcej a jąkała.Imię samo w sobie ładnie brzmiące ale znaczenie okropne.To samo np takie imię często dawane psom Brutus znaczy po prostu głupi.
 
Pieszczoszka dobrze Cię rozumiem, bo ja w pierwszej ciąży tak miałam - jak ludzie słyszeli jakie wybrałam imię to większość się krzywiła. A moja teściowa to oficjalnie powiedziała, że jej się nie podoba, ale później stwierdziła, że to nasza sprawa i wybierzemy tak jak będziemy chcieli, a my i tak doskonale wiedzieliśmy czego chcemy i co zrobimy :-).
A tak poza tym to siostra mojego B dała córeczce na imię Laura i uważam, ze to bardzo ładne imię :tak:.

Elvie też jestem zdania, ze imię powinno pasować zarówno do małego dziecka, do nastolatka, jak i dorosłego już człowieka. I oczywiście dobrze by było gdyby z nazwiskiem się komponowało ;-).
 
Ostatnia edycja:
Pieszczoszko, ostatnio dwie moje koleżanki nazwały swoje córcie Laura więc zobaczysz - niedługo ludzie przekonają się do tego imienia :)
 
reklama
Ja też znam akurat dwie dziewczynki Laury :tak: i akurat żadnej starej baby nie znam Laury heheheh
Każdy wybiera imię jakie mu sie podobo, więc nie rozumię ludzi którzy komentuja wybrne imię obcych dzieci:-)
 
Do góry