reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Witam.
Też mam podobne zmartwienie, w poniedziałek byliśmy na USG (wtedy byliśmy 37+1) i nasz malutki jest drobniutki 2500gr w 2 tyg przybrał 400 gr..ja liczę że to może błąd pomiarowy...
Chociaż sama nie wiem od 11 tyg ciąży codzień wstryzkuję Heparynę, Lekarka nue wyklucza że to przez te zastrzyki. Dodam tylko że rodzeństwo bylo dorodne :)
Pozdrawiam
Ja biorę od samego początku ciąży heparyne i miliony innych leków. Lekarz specjalizuje się z takich ciazach, razem z jego żona i nigdy mi nie powiedzieli że prze to dziecko może być mniejsze. Heparyna rozszerza krew i dzięki temu są lepsze przeplywy. Dziecko przybiera średnio 200 g na tydzień. Książkowo. ;) woec u ciebie jest w normie. Po prostu będzie jadł woecej jak się urodzi 😄
Jak mnie mama rodzila to miałam 3.5 kg i 59 cm. Podobmo byłam jak szczurek. Do tej pory (oprócz ciazy) byłam.zawsze szczupła. Wodocznie dziecko już ma szybka przemiane materii ;)
 
reklama
Dziewczyny jaka wage mialy wasze dzieci w 36 tyg? Bylam dzis na wizycie i mala wazy 2400-2500 jestem w 36 plus 1. Lekarz niestety inny na zastepstwie byl stwierdzil ze bardzo malo.... 30 kwiwtniacide do szpitala w 37 tyg na 3 cc. Co myslicie?
Moja z kolei w 36 plus 2 miała 3200, no ale będzie pewnie mały pulpecik, w tej chwili 39 plus 2 ma juz 4 kg.. ja się z kolei w drugą str obawiam, mogłaby już się pospieszyć, żebym dała radę sn..
 
Moja z kolei w 36 plus 2 miała 3200, no ale będzie pewnie mały pulpecik, w tej chwili 39 plus 2 ma juz 4 kg.. ja się z kolei w drugą str obawiam, mogłaby już się pospieszyć, żebym dała radę sn..
O matko ! Czym się karmisz. Daj przepis. ;) mojej.chudzince by się przydało teoche tluszczyku. Chyna słodycze to za mało w moim przypadku. 😂 trzymam kciuki aby na dniach wychodzila.!
 
Ja biorę od samego początku ciąży heparyne i miliony innych leków. Lekarz specjalizuje się z takich ciazach, razem z jego żona i nigdy mi nie powiedzieli że prze to dziecko może być mniejsze. Heparyna rozszerza krew i dzięki temu są lepsze przeplywy. Dziecko przybiera średnio 200 g na tydzień. Książkowo. ;) woec u ciebie jest w normie. Po prostu będzie jadł woecej jak się urodzi 😄
Jak mnie mama rodzila to miałam 3.5 kg i 59 cm. Podobmo byłam jak szczurek. Do tej pory (oprócz ciazy) byłam.zawsze szczupła. Wodocznie dziecko już ma szybka przemiane materii ;)

U mnie w 11 tyg. Została stwierdzona zakrzepica w lewej łydce. Biore niemiecki odpowiednik Heparyny chyba Innohep
Pani doktor naczyniowa powiedziała ze skutków ubocznych na płód nie powinno być, ale lek może powodowac poronienia..
 
U mnie w 11 tyg. Została stwierdzona zakrzepica w lewej łydce. Biore niemiecki odpowiednik Heparyny chyba Innohep
Pani doktor naczyniowa powiedziała ze skutków ubocznych na płód nie powinno być, ale lek może powodowac poronienia..
Heparyna powodowac poronienia? Na watku o problemach immunologicznych często dziewczyny dzięki heparynie doniosły ciaze ! 🤔🤔🤔 strasznie dziwne to. Mnie heparyna uratowała przed promieniem właśnie.
 
Dziewczyny jaka wage mialy wasze dzieci w 36 tyg? Bylam dzis na wizycie i mala wazy 2400-2500 jestem w 36 plus 1. Lekarz niestety inny na zastepstwie byl stwierdzil ze bardzo malo.... 30 kwiwtniacide do szpitala w 37 tyg na 3 cc. Co myslicie?
U mnie wczoraj 36+5 i waga maluszka 3100g. Tak dla porównania :)
A masz jakieś wskazania do cc? Mi się zacznie 37 tydzień w sobotę a najwcześniejsze cc mogę mieć dopiero 11 maja..
 
Dziewczyny jaka wage mialy wasze dzieci w 36 tyg? Bylam dzis na wizycie i mala wazy 2400-2500 jestem w 36 plus 1. Lekarz niestety inny na zastepstwie byl stwierdzil ze bardzo malo.... 30 kwiwtniacide do szpitala w 37 tyg na 3 cc. Co myslicie?

Moja w 35+2 ważyla 2700 g i wg dr to całkiem sporo, od poczatku jest dosc duza, wiec wydaje mi sie, ze u Ciebie to ok.
 
Widziałam rano że wątek zamknięty już powstał wczoraj i ponad 20 stron. Kiedy tyle nadrodukowalyscie 🙊 może nadrobię. Wczoraj jakoś nie zaglądałam, dziś patrzę tyle napisane. Póki co napisze tutaj.

Dziś przed południem byłam na wizycie. Mój wynik GBS jest dodatni. W moczu dalej bakterie i antybiotyk. Jeszcze nie było wyniku grupy krwii, a robiłam w pondz. Trochę długo się czeka na wynik. Mój mały ruchliwy, a i już przygotowuje się do porodu, jest ułożony główna bardzo nisko i napiera też. Szyjka zamknięta póki co, ale już krótsza. 30.04 kolejna wizyta i mam dostać skierowanie na badania mocz i morfologię 🙄 Tzn dobrze że dostane na badania, się myślałam że to już ostatnie które robiłam w pondz. Będę wtedy w 39 tyg już. A w niedz prywatnie na USG też do lekarza prowadzącego. Tak wszystko ok poza moimi nerwami. Oj tutaj to z tym mam 😒 160/100 ciśnienie a po 15 min 140/90😏 W domu 130-140/80 to takie zawsze mam. Już leżałam ćw szpitalu na obserwacji przez ciesnienie. Wczoraj spacerek zrobiłam ponad 3 km , dziś też i czuję się super tylko troszkę nogi bolą 🙂A jak u Was z ciśnieniem i samopoczuciem. ?
 
Mnie od wczoraj dopadła śpiączka 😲 Co prawda kiepsko sypiam w nocy przez kręgosłup, ale do tej pory nie nadrabiałam spania w dzień... 😜
Czuję się, jak lokomotywa, na nic nie mam siły. Całymi dniami leżę...
Ciekawe ile waży mój maluszek, w 30 tyg był przy 10 centylu, więc drobinka. Jeśli przybierał by w tym samym tempie, to teraz ważyłby ok 2400g, a jestem w 36+0. I nie przeraża mnie to, sama jestem niska i drobna (no ok, drobna byłam przed ciążą 😂😂😂).
 
reklama
Ja jestem nadciśnieniowcem, moja norma sprzed ciąży- 150/90. Do tego tętno min 100 więc od prawie początku jadę na dopeghyt'cie i acardzie [emoji23] o dziwo, po 3 tabl dop ciśnienie mam niemalże wzorowe bo max 130/90 [emoji44]
Samopoczucie jest mieszane, teraz zbiera się u mnie chyba na jakąś burzę bo czuję dziwne dźwięczenie w uszach i pogoda się spartoczyła :/
Co do wagi, mój mały w 31 tc ważył prawie 2200 [emoji85] ale od samego początku było wiadomo że będzie duży...
To było ostatnie usg jakie miałam, jutro wizyta, mam nadzieję że wtedy mi go podejrzą trochę :)
Widziałam rano że wątek zamknięty już powstał wczoraj i ponad 20 stron. Kiedy tyle nadrodukowalyscie [emoji87] może nadrobię. Wczoraj jakoś nie zaglądałam, dziś patrzę tyle napisane. Póki co napisze tutaj.

Dziś przed południem byłam na wizycie. Mój wynik GBS jest dodatni. W moczu dalej bakterie i antybiotyk. Jeszcze nie było wyniku grupy krwii, a robiłam w pondz. Trochę długo się czeka na wynik. Mój mały ruchliwy, a i już przygotowuje się do porodu, jest ułożony główna bardzo nisko i napiera też. Szyjka zamknięta póki co, ale już krótsza. 30.04 kolejna wizyta i mam dostać skierowanie na badania mocz i morfologię [emoji849] Tzn dobrze że dostane na badania, się myślałam że to już ostatnie które robiłam w pondz. Będę wtedy w 39 tyg już. A w niedz prywatnie na USG też do lekarza prowadzącego. Tak wszystko ok poza moimi nerwami. Oj tutaj to z tym mam [emoji19] 160/100 ciśnienie a po 15 min 140/90[emoji57] W domu 130-140/80 to takie zawsze mam. Już leżałam ćw szpitalu na obserwacji przez ciesnienie. Wczoraj spacerek zrobiłam ponad 3 km , dziś też i czuję się super tylko troszkę nogi bolą [emoji846]A jak u Was z ciśnieniem i samopoczuciem. ?
 
Do góry