reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

Właśnie ja tez jeszcze nie miałam KTG i tak się zastanawiałam czy to ok...
Dziewczyny, pisałyscie, że miewacie czasami bóle jak na miesiączkę...
Kurcze, dziś cała noc bolał mnie brzuch tak, jakbym za chwilę miała dostać okres... dodatkowo mam ból w pachwinach 🙈
moja ginekolog stwierdziła, że KTG robi się po terminie porodu lub a trakcie ciąży jak "coś jest nie tak"
 
reklama
Mój brzuch wyglada komicznie prze ułożenie małej [emoji1787] Nie to nie chwilowe, tak wygląda przez 90% czasuZobacz załącznik 1109994
Moja też lubi siedzieć pupą po prawej stronie :d mnie już to nie boli. Chociaż jak prostuje nóżki na lewy bok to mam wrażenie, ze w brzuchu mam pełno siniaków. :)
 
moja ginekolog stwierdziła, że KTG robi się po terminie porodu lub a trakcie ciąży jak "coś jest nie tak"
Bo tak z zasady jest, tak w sumie większość kobiet ma robione. Natomiast ja miałam swoje straty, swoje problemy i jestem na lekarz i na wiecznej kontroli i chodzę prywatnie, więc przy każdej wizycie mam. Nie wiem czy ma to sens czy nie, ale powyżej 30 tc u mnie w poradni robią mi co wizytę. Zaraz własnie jadę na to nieszczęsne KTG. Jak już pisałam, ja nie lubię tego badania. Nudzi mi się na nim, jest mi niewygodnie i czekam jak na szpilkach czy ten sprzęt coś pokażę. :)

Dzisiaj czuję się normalnie rewelacyjnie! Jakbym w ciązy nie była. Nic mnie nie boli. Zupełnie. Aż muzykę na pełen regulator włączyłam i tańczyć mi się chce :D co za zmiana....

Jak znam zycie to chwila moment i calkiem sie tam przeniesiemy. Jednak wszelkie intymne tematy tam mozna poruszac no i jednak nikt nie bedzie nas podgladal.
Myślę, że nie ma co się śpieszyć :D zawsze też sa tutaj dziewcyzny, które nie chcą potem wstawiąć zdjęć, ale chca porady :D ja zamierzam jechać teraz na dwa. A co :D Dajecie mi dużo radości i się tak nie nudzę jak siedzę w domu. Myślę, że ten zamknięte forum przerodzi się potem w porady z noworodkami :D
 
Bycie w watku zamknietym nie oznacza, ze trzeba wstawiac zdjecia. To tak tylko jak juz bardziej zzyte bedziemy to raczej nie bedziemy chcialy, zeby ktos nas podgladal.
Bo tak z zasady jest, tak w sumie większość kobiet ma robione. Natomiast ja miałam swoje straty, swoje problemy i jestem na lekarz i na wiecznej kontroli i chodzę prywatnie, więc przy każdej wizycie mam. Nie wiem czy ma to sens czy nie, ale powyżej 30 tc u mnie w poradni robią mi co wizytę. Zaraz własnie jadę na to nieszczęsne KTG. Jak już pisałam, ja nie lubię tego badania. Nudzi mi się na nim, jest mi niewygodnie i czekam jak na szpilkach czy ten sprzęt coś pokażę. :)

Dzisiaj czuję się normalnie rewelacyjnie! Jakbym w ciązy nie była. Nic mnie nie boli. Zupełnie. Aż muzykę na pełen regulator włączyłam i tańczyć mi się chce :D co za zmiana....


Myślę, że nie ma co się śpieszyć :D zawsze też sa tutaj dziewcyzny, które nie chcą potem wstawiąć zdjęć, ale chca porady :D ja zamierzam jechać teraz na dwa. A co :D Dajecie mi dużo radości i się tak nie nudzę jak siedzę w domu. Myślę, że ten zamknięte forum przerodzi się potem w porady z noworodkami :D
Napisalam juz do adminki z ta lista.
 
Też tak mam ❤

Ucho nadal boli, dzwoniłam do przychodni, lekarz oddzwonił w 5 minut. Dawno nie zostałam tak szybko i sprawnie obsłużona. Co prawda, chciał mnie widzieć w przychodni, bo to uszy, ale wynegocjowałam krople póki co, a jak nie zelży mam się pojawić 🙃

Ja jeszcze w łóżku, spałam jak zabita od 7 do 10. Wcześniej budziły mnie plecy 😭 Obudziłam się cała mokra. Czy któraś z Was na końcówce ciąży się poci w nocy?

A i któraś zadała pytanie odnośnie macierzyńskiego. Jako że to moja pierwsza ciąża, pracodawcy muszę zgłosić tylko fakt urodzenia dziecka. Ile mam na to czasu? A jak chce od razu iść na urlop macierzyński z rodzicielskim, to muszę pismo napisać? Czy jak? 😜

Dołączam, tylko mój lubi się wypinać na lewej stronie 🙈
Jestem 35+1 i śpię jedynie w bawełnianej bieliźnie, przykryta jedynie kocem a i tak budzę się upocona, w dodatku ciągle mi duszno i od razu jak wstaję otwieram balkon na cały dzień dopóki nie pójdę spać (okna uchylone 🤣).
A co do dokumentów- u nas w LDZ (nie wiem czy jest tak wszędzie) na załatwienie aktu urodzenia mamy 21 dni i z takim aktem idzie się do pracodawcy. Ja muszę skserować conajmniej 3x. Dokumentacja powinna być możliwa do pobrania w kadrach, ja poprosiłam o te dokumenty moją koleżankę z pracy, ma mi dowieźć :) jeśli nie zdąży (tzn urodzę za wcześnie...) to będę dzwonić do kierownika by mi wydrukował i przekazał przez tatę (pracujemy w jednej firmie).
Ja za to z chęcią dowiem się jak to jest z tym macierzyńskim, opiekuńczym, wychowawczym od zaznajomionych w temacie dziewczyn ;)
Ile czasu na co i jak to jest płatne bo ponoć jest tak że można wybrać dwa sposoby: pierwszy to że jakiś czas ma się 100% a później się obniża jak się chce przedłużyć (wtedy jest chyba 60%), a drugi to od razu 80% przez cały okres. Tylko czy to dotyczy każdego urlopu na maluszka?
 
Dołączam, tylko mój lubi się wypinać na lewej stronie 🙈
Jestem 35+1 i śpię jedynie w bawełnianej bieliźnie, przykryta jedynie kocem a i tak budzę się upocona, w dodatku ciągle mi duszno i od razu jak wstaję otwieram balkon na cały dzień dopóki nie pójdę spać (okna uchylone 🤣).
A co do dokumentów- u nas w LDZ (nie wiem czy jest tak wszędzie) na załatwienie aktu urodzenia mamy 21 dni i z takim aktem idzie się do pracodawcy. Ja muszę skserować conajmniej 3x. Dokumentacja powinna być możliwa do pobrania w kadrach, ja poprosiłam o te dokumenty moją koleżankę z pracy, ma mi dowieźć :) jeśli nie zdąży (tzn urodzę za wcześnie...) to będę dzwonić do kierownika by mi wydrukował i przekazał przez tatę (pracujemy w jednej firmie).
Ja za to z chęcią dowiem się jak to jest z tym macierzyńskim, opiekuńczym, wychowawczym od zaznajomionych w temacie dziewczyn ;)
Ile czasu na co i jak to jest płatne bo ponoć jest tak że można wybrać dwa sposoby: pierwszy to że jakiś czas ma się 100% a później się obniża jak się chce przedłużyć (wtedy jest chyba 60%), a drugi to od razu 80% przez cały okres. Tylko czy to dotyczy każdego urlopu na maluszka?
Pierwszy sposób to taki że przez pół roku nasz 100% płatne a drugie pół roku 60% natomiast drugi sposób to od samego początku 80% płatne 🙂 jeśli chodzi o macierzyński i tidxucurldki czyli ten tzw roczny
 
reklama
Do góry