reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dla mnie pierwszy trymest był w miarę łaskawy jeżeli chodzi o wymioty i mdłości, w porównaniu do pierwszej ciąży. Natomiast drugi trymest to migrena za migreną. To już szczerze wolałabym powrót do zmęczenia i mdłości z pierwszego trymestru.
Mnie też czasami atakuje migrena... Wczoraj myślałam, że ból głowy przejdzie jak się trochę położę... Okazało się, że zasnęłam i po pół godz obudziłam się z podwójnie mocnym bólem... Po paracetamolu trochę przeszło...
 
reklama
Mnie też czasami atakuje migrena... Wczoraj myślałam, że ból głowy przejdzie jak się trochę położę... Okazało się, że zasnęłam i po pół godz obudziłam się z podwójnie mocnym bólem... Po paracetamolu trochę przeszło...
Ja jak nie wezme apapu jak mnie tylko zaczyna boleć to nie ma zmiłuj nic, a nic już mi nie pomoże i tak od drugiego dnia męczę się z bólem głowy [emoji25]
 
U mnie ostatnio zaczęło pomagać świeże powietrze na ból głowy. Zazwyczaj nie jest to długi spacer bo zaledwie do przedszkola i spowrotem czasami posiedzę na balkonie jeszcze i przechodzi, chociaż nie zawsze
Ja jak nie wezme apapu jak mnie tylko zaczyna boleć to nie ma zmiłuj nic, a nic już mi nie pomoże i tak od drugiego dnia męczę się z bólem głowy [emoji25]
 
ja odpukać nie miałam już migreny z 2 miesiące, wcześniej nie pomagało nic.
teraz mogłabym już zażyć jakiś lak?

@AtomicTOY a jak ruchy dziecka? ty w 2giej to już pewnie czujesz :)
Chyba poza paracetamolem niczego innego nie można.
W pierwszej ciąży w 18 tygodniu poczułam pierwsze ruchy.
Teraz miałam 2 razy w 16 tygodniu tak, że wydawało mi się, że czuję ruchy, ale od tamtej pory cisza. I sama nie wiem co to było, może pomyliam ruchy dziecka z jelitami. [emoji85]
A Ty już czujesz ruchy dziecka? Która to Twoja ciąża?
U mnie ostatnio zaczęło pomagać świeże powietrze na ból głowy. Zazwyczaj nie jest to długi spacer bo zaledwie do przedszkola i spowrotem czasami posiedzę na balkonie jeszcze i przechodzi, chociaż nie zawsze
Czasami też mi pomaga wyjście na dwór. Ale zdarza się, że spacer wręcz pogarsza ból. Wczoraj właśnie poszłam z bólem na spacer z córką i gdy wróciłam myślałam, że siekierą sobie głowę odrąbie tak mnie bolało po powrocie. A przed wyjściem było całkiem znośnie.
 
Chyba poza paracetamolem niczego innego nie można.
W pierwszej ciąży w 18 tygodniu poczułam pierwsze ruchy.
Teraz miałam 2 razy w 16 tygodniu tak, że wydawało mi się, że czuję ruchy, ale od tamtej pory cisza. I sama nie wiem co to było, może pomyliam ruchy dziecka z jelitami. [emoji85]
A Ty już czujesz ruchy dziecka? Która to Twoja ciąża?
Druga ale pierwszą poronilam w 9 tyg
Właśnie słabo... Wydaje mi się że to ruchy bo nigdy czegoś takiego nie czułam ale bardzo nieregularnie. Raz coś tam poczuje rano raz wieczorem a czasem kilka dni nic i mnie to stresuje
 
ja odpukać nie miałam już migreny z 2 miesiące, wcześniej nie pomagało nic.
teraz mogłabym już zażyć jakiś lak?

@AtomicTOY a jak ruchy dziecka? ty w 2giej to już pewnie czujesz :)
Wiem, że w Pl zaleca się tylko paracetamol, ale np w Niemczech pozwalają brać też ibuprom w drugim trymestrze. Ginekolog mi polecił taką stronkę z lekami embryotox.de, jak ktoś ogarnia niemiecki to polecam. Wpisuje się substancje czynną i jest wszystko wypisane co do trymestru, czy wolno, czy nie. Te informacje są na bieżąco odświeżane, zgodnie z najnowszymi badaniami.

Ja osobiscie wzięłam raz ibuprom 400, bo dla mnie paracetamol to jak cukierek, rzadko kiedy zadziała, a nieleczona migrena źle wpływa na ciąże, więc w przypadku potężnej migreny nie mam wyjścia. U mnie to się bierze jak się źle wyśpie- np za krótko lub z przerwami.
 
Ostatnia edycja:
Ja jak nie wezme apapu jak mnie tylko zaczyna boleć to nie ma zmiłuj nic, a nic już mi nie pomoże i tak od drugiego dnia męczę się z bólem głowy [emoji25]
Słyszałam że najlepiej brać czysty paracetamol, że jest najbardziej bezpieczny :)
Druga ale pierwszą poronilam w 9 tyg
Właśnie słabo... Wydaje mi się że to ruchy bo nigdy czegoś takiego nie czułam ale bardzo nieregularnie. Raz coś tam poczuje rano raz wieczorem a czasem kilka dni nic i mnie to stresuje
Ja też bardzo nieregularnie czuje, u mnie podobna sytuacja jak u Ciebie, ale to normalne, bez stresu :) regularne chyba po 28 tc powinny być ruchy z tego co czytałam i co pamiętam, byle teraz do 20 czy 22 tc się pojawiły :) i mogą być o różnej mocy, czasami nawet możemy nie zwrócić na nie uwagi bo będą bardzo delikatne :)
 
reklama
Dziewczyny, które mieszkają za granicą... czy decydujecie się na kilkunastogodzinna podróż autem w drugim trymestrze?
Mamy możliwość wyjazdu w grudniu do znajomych i zastanawiam się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Oczywiście zapytam jeszcze dr ale wizytę mam dopiero 7 grudnia...
 
Do góry