reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja mam Hashimoto, długo przed ciążą zdiagnozowane. Objawy bardzo łatwo pomylić z objawami ciążowymi [emoji6] mi ogólnie nie dokucza, albo się przyzwyczaiłam (leczę się 12lat prawie [emoji6]).

Połówkowe mam 11.12 już się nie mogę doczekać [emoji3059]
Czy któraś z Was ma Hashimoto.? U mnie to było tak, że od czerwca robiłam różne badania w kierunku chorób tarczycy, w połowie sierpnia dowiedziałam się, że mam Hashimoto, zaczęłam leczenie, przy czym pani doktor zaznaczyła, że dopóki nie wyrównam tarczycy, nie poleca zajść w ciąże (wtedy już byłam, ale jeszcze nie wiedziałam). Dokładnie 30.08 na teście zobaczyłam dwie kreski [emoji4] Jestem pod stałą opieką endokrynologa, ale nie kryje się z tym, że Hashimoto daje mi strasznie popalić. Najgorsze jest wieczne zmęczenie i senność 24/7 [emoji20]
 
reklama
Hej dziewczyny, moje ostatnie dwa tygodnie, po średnim wyniku usg prenatalnego to była nerwowa makabra. Z tych nerwów już ledwo żyję i w głowie pisałam już najgorsze scenariusze, ale właśnie w końcu przyszły wyniki pappa i uff, na szczęście są dobre :)
Trisomia 21: 1:3461
Trisomia 18: 1:5329
Trisomia 13: 1:20000
Natomiast wyszło dosyć duże ryzyko 'samoistny poród przedwczesny przed 34 tygodniem: 1:127'. Nic więcej nie jest tam napisane, więc omowie to z lekarzem na kolejnej wizycie, ale zastanawiam się czego można się spodziewać po takim wyniku... 🤔 Czy któraś z Was miała coś podobnego?

U mnie na usg wyszedł nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym (zwrotna 'fala A') no i tak czy siak trzeba to będzie dalej kontrolować... Jutro rano mam usg, zobaczymy czy te parametry sie jakkolwiek poprawiły. Ale tak czy siak dzisiejsze wyniki pappa nieco mnie uspokoiły :)

A jak sprawdza sie te ryzyko samoistnego porodu? U mnie gin chciala by było o ryzyku hipotrofii ale genetyk tego nie uwzględnił i teraz nie wiem.

Czy któraś z Was ma Hashimoto.? U mnie to było tak, że od czerwca robiłam różne badania w kierunku chorób tarczycy, w połowie sierpnia dowiedziałam się, że mam Hashimoto, zaczęłam leczenie, przy czym pani doktor zaznaczyła, że dopóki nie wyrównam tarczycy, nie poleca zajść w ciąże (wtedy już byłam, ale jeszcze nie wiedziałam). Dokładnie 30.08 na teście zobaczyłam dwie kreski 😊 Jestem pod stałą opieką endokrynologa, ale nie kryje się z tym, że Hashimoto daje mi strasznie popalić. Najgorsze jest wieczne zmęczenie i senność 24/7 😞
A co kobkretnie chciałabyś wiedzieć?
 
Hej. Ja jakoś ostatnio nie miałam weny, żeby cokolwiek pisać. Czytałam na bieżąco, ale do napisania to coś ciężko [emoji2960][emoji2960] aplikacja pokazuje mi 16+1 więc już bliżej niż dalej [emoji847][emoji847]
Pobudek dzisiaj w nocy z 6, gorzej niż z niemowlakiem, ale mojej starszej chyba coś na żołądku stanęło, strasznie wymiotowala :( aż mi jej żal było. Oczywiście dopiero co wróciła do przedszkola po antybiotyku [emoji849][emoji849]

Ktoś wizytuje? Trzymam kciuki [emoji3059] i miłego dnia
 
reklama
myślalam, że będzie lepiej... a tu niekoniecznie...
współczuje wam.. dla mnie 1 trymestr to też była męczarnia. Płakałam z bezsilności.
ale od około 13 tygodnia zaczęłam się czuć lepiej. wymioty ustały, zgaga męczyła ale to już było do przeżycia.
aktualnie u mnie 19 tydz i jem wszystko i czuje się świetnie.

ogólnie to ciągnie mnie do kwaśnego...
sok grejpfrutowy albo pomarańczowy ale muszę tam dodatkowo wycisnąć cytrynę 8-)
woda z ogórków kiszonych, kapusta kiszona 😻
a słodkiego nawet mi się nie zachce
 
Do góry