reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Z tymi dwujęzycznych dziećmi to mit. Znam ich bardzo dużo i tylko dwójka dzieci miała problem, ale to akurat przez zaniedbanie rodziców.
Dlatego warto zdiagnozować wcześniej.
Bardzo martwiłam się, że moja roczna córeczka nie ogarnie co do niej mówią w żłobku. Teraz ma dwa lata i w domu mówi pełnymi zdaniami po polsku, a w żłobku tak samo dobrze po niemiecku. Małe dzieci są niesamowite. Ich mózgi tyle potrafią, że mnie to zadziwia.
Ja również slyszalam że to mit.

Moj syn jest 3jezyczny. Co prawda jakoś super nie mówi jak na swoj wiek. bardzo długo nie mówił nic, ciągle wydawał jęki, na bilansie 2latka potrafil kilka słów które wypowiadał po swojemu. Teraz prawie pół roku później uklada zdania z kilku słów, wszystko powtarza, buzia mu sie nie zamyka. Rozumie w trzech językach, co prawda miesza języki w jednym zdaniu ale i tak baardzo mowa mu się rozwinela przez ostatnie kilka miesięcy.
Mimo że wielu jego rówieśników mówi lepiej od niego nadal nie odbiegamy od normy, nie wiem czy ta jego mowa jest zwiazana z iloscia jezykow ktore ma do przyswojenia czy po prostu taka jego natura
 
reklama
O kurczę. A to od ciazy tak? Może już zimnym naparem z szałwii? Nie wiem kochana bo nic mi na myśl nie przychodzi :/
Od ciąży, jest nawet coś takiego jak "ciążowe zapalenie dziąseł"
Jak tylko wyszło, że jestem w ciąży kupiłam miękka szczoteczke, ale i tak.
Zrobił mi się między jedynka a 2 krwawy guzek. Ogólnie nie jest to nic poważnego, nie zagraża niczemu. Ale ten dyskomfort..!
 
Ja zawsze zaczynam od mikstury zanim wezmę jakieś leki.
Zagotować mleko z masłem (masła nie żałuję) i jak trochę wytraci na temperaturze to wciskam do tego większy ząbek czosnku. Można dodać jeszcze miodu, ale ja za slodkim nie przepadam i dla mnie "bukiet smaków" byłby zbyt bogaty.
Wypijam 2 duże kubki przez wieczór i następny dzień powinno być lepiej. Jak mnie coś jeszcze mroczy to powtarzam kolejnego dnia.
Zapaszek z tego jest niezły, ale ja imbiru pod żadną postacią nie trawię i nie wypiję i nie zjem
Mój koszmar z dzieciństwa :no: na samą myśl mi niedobrze
 
A ja mam znowu zapalenie ucha :/ byłam u internisty jakieś pół roku temu i podobno mam czyraka w uchu i muszę go wyciąć. Byle infekcja albo przemęczenie i mnie boli :(
 
Macie takie prawo ale pomyślałam, że każdy ma prawo dołączyć do grupy skoro dotyczy ona dziewczyn rodzących w maju 2020. Pomocne są takie informacje zasięgnięte z Waszych doświadczeń a nie tylko z internetu, książek, czy od lekarza. Ale skoro widzicie potrzebę robienia takiego podziału to pewnie. Moim zdaniem ogranoczacie tylko możliwość "zżycia" się z Wami kolejnych dziewczyn, które będą dopiero chciały, mogły dołączyć. Znacie sie od 4msc, kolejne 5 przed Wami. Jeszcze dużo internetowych "przyjaźni" mogłybyście zawrzeć.

Ale nie ironizuj z ,,przyjaźniami,, bo nawet nie wiesz jakie dyskusje i rozważania były i są na temat wątku zamkniętego.

Jak jest grupa gdzie jest 200 osób i np. 30 z nich chce stworzyć watek zamknięty to maja dostać za to becki od reszty?

Poczytaj nasze przemyślenia na ten temat i cel takiego wątku zamkniętego.
To forum nadal będzie otwarte i codziennie będą dochodzić osoby wiec stad watek zamknięty bo wiele z Nas się otwiera a naście osób czyta...
 
To prawda. Moja psiapsi ma. Genialna sprawa ale i kosztowna. Na pewno kiedyś zainwestuje. Moze po porodzie [emoji4]
Dostałam termomix jak rozszerzaliśmy młodej dietę. Fajny gadżet ale potrafię bez niego żyć, korzystam max raz w tygodniu. 2 dorosłych może się jeszcze naje ale z dzieckiem jest coraz trudniej. Przy 4 osobowej rodzinie nie ma szans na posiłek dla wszystkich. No generalnie nie jest taki cudowny i nie do zastąpienia, jest to opinia osoby która nie musi bronić swojej godności że przepłaciła bo nie wydałam ani grosza i mogę napisać z serducha;)
 
reklama
Macie takie prawo ale pomyślałam, że każdy ma prawo dołączyć do grupy skoro dotyczy ona dziewczyn rodzących w maju 2020. Pomocne są takie informacje zasięgnięte z Waszych doświadczeń a nie tylko z internetu, książek, czy od lekarza. Ale skoro widzicie potrzebę robienia takiego podziału to pewnie. Moim zdaniem ogranoczacie tylko możliwość "zżycia" się z Wami kolejnych dziewczyn, które będą dopiero chciały, mogły dołączyć. Znacie sie od 4msc, kolejne 5 przed Wami. Jeszcze dużo internetowych "przyjaźni" mogłybyście zawrzeć.
Myślę że wszystkie będziemy się tu również wypowiadały :) jeśli nie, również uważam to za niezdrowe podział.
Wydaje mi się też że każda będzie mogła dołączyć tylko nie po 2 dniach na forum, tak żeby wzbudziła zaufanie
 
Do góry