reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Mi w tej ciąży też już spadł do 7,6 w 12 tygodniu, czyli spodziewam się na kolejnej wizycie anemi. Na moim przykładzie widać, że w młodej ciąży spada.

Mówisz poważnie !? Masz 7,6 ? A jaka norma? Przed ciąża miałaś anemie ? Chyba nie. Wybacz moje pytania ale jak hematolog podważył ze to efekt ciazy to bie chciało mi się wierzyć.
 
Tak, to , ze w ciąży spada to jest dla mnie jasne bo jest to fizjologiczne w pewnym sensie. Tylko ciekawa jestem czy komuś spadła na samym początku ciąży. O ten początek ciazy mi chodzi.

U mnie spadła na początku ciąży. W czerwcu pod koniec miałam ok. Teraz w 10tc miałam badania krwi i dziś dostałam list od położnej, że mam anemię i mam do odebrania leki w aptece.
 
Dziewczyny przebywające na zwolnieniu . W jakim terminie ZUS wypłaca Wam $$??
Pytam ponieważ jestem na zwolnieniu od miesiąca, dzisiaj dostałam wypłatę od firmy - połowiczną.
Jak zapytałam dlaczego otrzymałam informację że resztę wypłaca ZUS. Byłam pewna że pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca...

Zresztą do ZUSu będę mogła zadzwonić dopiero w poniedziałek. Jutro 1 listopad.. :(
Być może dostałaś połowę bo pracodawca płaci za pierwsze trzydzieści trzy dni w roku a może byłaś już wcześniej na zwolnieniu? Jak byłam na L4 w firmie poniżej 20 pracowników gdzie kasę wypłacał ZUS to niestety pierwsza była z ponad miesięcznym opóźnieniem :(
 
Mówisz poważnie !? Masz 7,6 ? A jaka norma? Przed ciąża miałaś anemie ? Chyba nie. Wybacz moje pytania ale jak hematolog podważył ze to efekt ciazy to bie chciało mi się wierzyć.
Nie miałam anemi przed ciążą. Hemoglobina zawsze na dobrym poziomie. Mój wynik przy normie 7.1-9.9 mmol/l
Aha, w 9 tygodniu było jeszcze 8.4, także szybko spada
 
Ostatnia edycja:
Hej:)
Ja z tych co sie to mało udzielają, bo jak już nadrobie wszystko co naskrobałyście to zapominam co mialam w ogole odpisać i komu. .. [emoji28][emoji28][emoji28] Czytam Was codziennie i przezywam Wasze wizyty :)

Zdaje sie, ze ktorejs z Was nie bylo widac na prenatalnych kosci nosowej i ryzyko trisomi 21 wyszlo spore, dobrze kojarze ze kolejnym krokiem bylo zlecenie amniopunkcji?

Mielismy dzis prenatalne, kosc nosowa niewidoczna ale lekarz kazal przyjść jeszcze raz za tydzien zeby sprawdzic. Ja jakos sie nie stresuje, nie wiem czemu. Balam sie czy po prostu dzidzius jeszcze zyje, a nie czy wyjda wady. Za to moj maz jest troszke przerazony.. z USG wyszlo 11+6 wiec wczesnie, zdazylo sie tu komus ze kosc nosowa jeszcze sie pojawila?
 
Dziewczyny dzisiaj miałam wizytę. Milion postów temu pisalam, że odkleja mi się kosmowka co przeżywałam okropnie przez te tygodnie. Dzisiaj Pani doktor stwierdziła, że jest dumna, że wzięłam do serca jej wszystkie zalecenia (końska dawka luteiny, duphaston, odpoczynek) i wszystko jest już dobrze, przykleiło się. W „nagrodę” dostałam mnóstwo zdjęć ale jedno mam nietypowe - wiec podrzucam na forum
Jaki ładny mózg ;) to takie śmieszne że w tym wieku dzieci mózgi na USG wyglądają jak motylki :) Oraz bardzo się cieszę że wszystko ok.
 
reklama
Dziewczyny macie coś na wzdęcia? W sensie wydaje mi się ze to są wzdęcia, wszystko mi w środku bulgocze, przelewa się i jakby coś tam pływało w środku. Dodatkowo jeszcze czasami zakłuje mnie raz po jednej stronie raz po drugiej jakby jajniki albo pachwiny. Masakra jakaś dzisiaj... :dry:
 
Do góry