reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja przeziębiona, leżę w łóżku i bolem głowy i zatkanym nosem. A zaraz listopadowy weekend. Czy wasi mężczyźni byli z Wami na USG prenatalnym albo się wybieraja?
 
reklama
Ja przeziębiona, leżę w łóżku i bolem głowy i zatkanym nosem. A zaraz listopadowy weekend. Czy wasi mężczyźni byli z Wami na USG prenatalnym albo się wybieraja?
Moj w pierwszej ciąży byl ze mną zarówno na prenatalnych jak i polowkowych. Jak miał wolne to chodził ze mną też na normalne wizyty, zwykle mialam na każdej usg :)
Jak masz możliwość to jedź z mężem, dla nich to również duże wydarzenie :)
 
13 i czytałam, że w drugiej ciąży to możliwe od 16 tygodnia. Stąd moje pytanie

Ja w drugiej ciąży czułam lekkie ruchy od 12 tc, ale lekarka w Pl w 14tc (skorzystałam, że byliśmy tydzień w Polsce i byłam prywatnie u ginekologa) powiedziała, że nie ma szans poczuć ruchów tak wcześnie. Bardzo wyczulone kobiety ewentualnie z ciążą mnogą poczuć w drugiej lub kolejnej ciąży ruchy ok 15 tc reszta ok 17-19. Przy pierwszej ciąży między czuć ruchy 17-22 tc. I rzeczywiście jak poczułam w 17 tc to było zupełnie coś innego. Na pytanie co w takim razie odczuwam powiedziała, że to przez zmiany hormonalne w ciąży, rozciąganie macicy i zmienioną prace narządów w tym czasie można mieć takie odczucia. Podobno dziecko jest jeszcze na tym etapie zbyt malutkie i słabe, aby można było je poczuć. Ja jednak pomimo tego co usłyszałam lubiłam myśleć, że to ono.
 
Ja przeziębiona, leżę w łóżku i bolem głowy i zatkanym nosem. A zaraz listopadowy weekend. Czy wasi mężczyźni byli z Wami na USG prenatalnym albo się wybieraja?

Mojego nie bedzie ze mna na prenatalnym ze wzgledu na prace, niestety nie moze wziac wolnego. Musimy sie jakos zgrac razem na kolejna wizyte [emoji5]
 
Dziewczyny, chyba oszalałam, ale jestem pewna, że wczoraj i dzisiaj czułam ruchy dzidziusia. Po lewej stronie mniej więcej na lini majtek czułam łaskotanie i lekkie rozpieranie jak leżałam po zjedzeniu banana.
A który masz tydzień bo ja też czuje od kilku dni cosik. A dokładnie pamiętam jak było w poprzednich [emoji106][emoji4]
U mnie 13t5d
W pierwszej ciąży czułam po raz pierwszy w noc poślubna a 20 tygodniu
W drugiej 15-16
Teraz z bliźniakami może być jeszcze wcześniej
w kolejnych ciazach moze byc szybciej wiec to mozliwe jak najbardziej
Dużo zależy też od łożyska. Jeśli jest na tylnej ścianie, to ruchy można poczuć szybciej.
 
Ja w drugiej ciąży czułam lekkie ruchy od 12 tc, ale lekarka w Pl w 14tc (skorzystałam, że byliśmy tydzień w Polsce i byłam prywatnie u ginekologa) powiedziała, że nie ma szans poczuć ruchów tak wcześnie. Bardzo wyczulone kobiety ewentualnie z ciążą mnogą poczuć w drugiej lub kolejnej ciąży ruchy ok 15 tc reszta ok 17-19. Przy pierwszej ciąży między czuć ruchy 17-22 tc. I rzeczywiście jak poczułam w 17 tc to było zupełnie coś innego. Na pytanie co w takim razie odczuwam powiedziała, że to przez zmiany hormonalne w ciąży, rozciąganie macicy i zmienioną prace narządów w tym czasie można mieć takie odczucia. Podobno dziecko jest jeszcze na tym etapie zbyt malutkie i słabe, aby można było je poczuć. Ja jednak pomimo tego co usłyszałam lubiłam myśleć, że to ono.

U mnie 3 ciąża i bliźnięta więc jestem prawie pewna że to one [emoji4]
 
reklama
Do góry